New Posts New Posts RSS Feed - Jedva se odvazih! :)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Jedva se odvazih! :)

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
Tinkerbell_85 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 73
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tinkerbell_85 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Jedva se odvazih! :)
    Posted: 25 Sijecanj 2013 at 19:43
Dakle jedva sam se odvazila podijelit svoje muke po salu sa svijetom ,al eto jesam. Embarrassed

Imam 27 godina. Mjere su mi prsa: 86, struk: 71, bokovi: 102. Imam 65 kg, visoka sam 170.
Vecina sala mi se talozi na trbuhu i bokovima (sto se vidi i na prilozenim fotkama. btw.zasto ja ne vidim fotke od ostalih?) Cilj mi je izgubiti 5 kg i ucvrstiti se naravno. Guzica i trbuh su mi kriminalni. Shocked

Treniram MMA rekreativno 2 puta tjedno. Treninzi su dosta intenzivni, ali puno vise se radi snaga nego cardio i zato sam pocela danas s insanity-em. Evo i rezultati fit testa (s kojima sam cak i zadovoljna)
switch kicks:91
power jacks:42
power knees:70
globe jumps:13
suicide jumps:18
push up jacks:12
low plank oblique:49

Sto se tice prehrane napisat cu za sad samo neki okvirni jelovnih po obrocima, naravno da ima jos  varijacija,ali ne padaju mi sve na pamet.

1. zobena kasa s bananom, radim ju 0,5 % mlijekom ili kajgana s povrcem ili integralni tost sa posnim sirom i purecim prsima. Kava iz koje se trudim izbacit mlijeko.
2. salata od kuhanih jaja, rajcice i tunjevine ili bijelo meso s nekim povrtnim prilogom ili grillane srdele s blitvom i krumpirom ili tjestenina s nekim umakom
3. dvije narance i jabuka, jogurt, bademi ili nesto slicno, caj
4. musli s mlijekom

Vise od 4 obroka nikako ne uspjevam jesti najvise zbog dnevnog rasporeda, i  naravno da zgrijesim nekad tipa jedem grickalice kad idem u kino ili cokoladu u vecim kolicinama kad imam pms ili jedem prekasno jer radim do kasno pa dodjem s posla gladna ko vuk, a ranije ne stgnem jer ne mogu jesti na poslu kad se sjetim. Velik problem mi je bila coca cola jer je stvarno obozavam, al uspjela sam to svesti na cca 3 puta tjedno iako cu je pokusat izbacit.

Eto, to je to valjda za pocetak. Jedva cekam savjete, sugestije i kritike naravno. Wink









Back to Top
rioso View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Sijecanj 2013
Location: Osijek od 1982.
Status: Offline
Points: 386
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rioso Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Sijecanj 2013 at 20:19
Heey Tinker! Dobro došla!
Odlicno je da si se odvažila iako nije to tako strašno kao što misliš da je ili da ce biti.
Sve se da izdržati ako je cilj jasan i realan.

Te fotke i nisu tako loše kako se tebi cine!
 Ako ti se i cine toliko loše, znaj da uvijek može biti lošije ali ti su tu da to ne bude tako nego da napraviš onako kako si zamislila.
Nemoj se ogranicavati vremenom, nemoj si forsirati kg, možda izgubiš 2 kg ,a budeš zadovoljna izgledom! Sve u svemu, što manje jurcaš, bit ce manje prilike za nestrpljivost,razocaranja i odustajanje,a odustajanja nema! ;)

Ja bih si izracunao bazalne dnevne kalorijske potrebe i energetske potrebe obzirom na aktivnosti koje imaš. Krenuo s kalorijama potrebnim za održavanje ili malo više-ovisno koliko izracunaš da sada unosiš, i rezao svaka 2 tjedna za po cca 200 kcal.
U ovoj prehrani ima poprilicno ugljikohidrata ,a možda malo bjelancevina, a ako vec želiš ostaviti ovakav jelovnik, mogla bi razmisliti da prije spavanja ne jedeš musle jer su ugl pretrpani šecerom , meni to više izgleda kao desert nego kao vecera :)) Pokušaj ih zamijeniti zobenim pahuljicama, okus dotjeraj po želji ako ti se vec kao takve ne svidjaju ali svakako ih stavi ranije u danu,a ne za veceru.
Možda bi za veceru mogla jesti posni sir s nekakvim bademima i sl. ili jaja s nekim zelenilom,meso,ribu?
Kajgana sama po sebi može biti dosta masna pa u kombinaciji s tijestom/kruhom ne mora biti najbolji izborm možda da izbaciš koji žumanjak,a ostaviš ugl bjelanjke?
ako misiš da ceš biti gladna kada dodješ kuci , pripremi si ranije obrok pa neka te ceka da nebi pojela nešto što se nadje pri ruci.. ;) Povremeno cokoladica, kokice i neki od užitaka te vrste te nece unazaditi,ne budi nacist prema sebi! :) Nakon 2 tjedna dozvoli si izlet u neku omiljenu hranu, koja god to bila. Najedi se, prejedi ako hoceš. To je dobro iz više razloga. 
Kreni polako, lagano mijenjaj pristup prehrani, ne ogranicavaj se previše u pocetku pogotovo jer si pojacala aktivnosti, nakon par tjedana uvedi malo više izmjena, smanji nešto kalorija iz uh,povremeno se pocasti i stvari ce lagano ici u smjeru u kojem želiš.

Eto, ovo ti je prvi odgovor s nekakvim idejama ? u grubo? .
Sve i da jedeš kao što si jela do sada s pojacanom aktivnošcu ce biti pomaka.
Kreni polako, ne zamaraj se savršenstvom nego kontinuitetom.

Ja ti želim srecu!
Uspjet ceš,a onda ocekujemo i nove fotke! Beer
Back to Top
Nessica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Sijecanj 2013
Location: Hrvatska
Status: Offline
Points: 32
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nessica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Sijecanj 2013 at 22:31
Dobrodošla, jako slicno smo gradjene Wink
Ja se pripremam za insanaty, prvo cu par mjeseci nešto laganije zbog zdravstvenih problema.
Želim ti punoooo uspjeha Thumbs Up
Back to Top
diinnoo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Srpanj 2012
Status: Offline
Points: 143
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote diinnoo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Sijecanj 2013 at 02:29
Stanje na slikama nije loše, za tip top formu ima tu više sala od 5 kg, ali tada bi postala mršavica. Samo naprijed sa insanityen on ce uz sredjenu prehranu odraditi super posao.
Onoga trena kada pocneš razmišljati što ceš uraditi ako izgubiš, vec si izgubio.
Back to Top
Tinkerbell_85 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 73
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tinkerbell_85 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Sijecanj 2013 at 09:51
Hvala vam na odgovrima i podrsci. Trebalo mi je to. :)

Znam da imam previse ugljikohidrata, ali i ovo je sad vec smanjena varijanta, a problem je u tome sto ja obozavam hranu i ne zelim se odreci svega u tolikoj mjeri da patim. Kajganu i radim s vise bjelanjaka i sa minimumom maslinovog ulja. Da, ovo s muslima sam znala da je greska, to cu definitivno promijenit...

Insanity-u se bas veselim, djeluje mi zabavno i efikasno. Javim veceras kak je prosao prvi dan. Big smile
Back to Top
Tinkerbell_85 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 73
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tinkerbell_85 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Sijecanj 2013 at 13:21
Prosao je znojno, ali zadovoljna sam jako. :)

Jel to u redu ako insanity ne radim danima kad imam MMA trening? Mislim da nema sanse da prezivim oboje, a i tamo imamo jako kvalitetan kondicijski dio samo mozda malo prekratak.
Back to Top
Tinkerbell_85 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 73
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tinkerbell_85 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Sijecanj 2013 at 13:35
Mozda da ne preskacem ni jedan segment insanity-a da nakon dana kad imam trenig samo nastavim gdje sam stala? Duze ce trajati, ali nema veze, nigdje mi se ne zuri.
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Sijecanj 2013 at 13:38
ja ne bi u isti dan insanty i MMA treninge...bolje to odvoji..
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Sijecanj 2013 at 14:00
Slicno smo gradjene, a ako imalo reagiraš kao ja, radje ubaci nekog kardia laganijeg tipa uz taj insanity nego da insanity pratiš skroz po programu. 

Nije tako kriminalno, brzo ceš ti to dovesti u red, samo dobra prehrana (što mi se ono gore ne cini da je ;) ) i dobar trening....
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Sijecanj 2013 at 14:03
Originally posted by Tinkerbell_85 Tinkerbell_85 wrote:

Mozda da ne preskacem ni jedan segment insanity-a da nakon dana kad imam trenig samo nastavim gdje sam stala? Duze ce trajati, ali nema veze, nigdje mi se ne zuri.

Pa nemoj preskakati, tko kaže da moraš završiti za 60 dana... bitnijee je da imaš dobruu formu jel tako....
Back to Top
Tinkerbell_85 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 73
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tinkerbell_85 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Sijecanj 2013 at 14:31
Znam da je prehrana problem,ali to je najbolje sto trenutno mogu. Ne zelim si sve uskratiti,a i napravila sam jako velik pomak s obzirom na to koliko junka sam jela prije. :/
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Sijecanj 2013 at 19:59
Zapravo bi ja još hrane tu ubacila, one musle izbacila  ev, pa ih dodala za jednom tjedno ako baš mora, bar 2x meso... ;) i tako... ako imaš volje srediti prehranu kako treba ....LOL
Back to Top
Tinkerbell_85 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 73
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tinkerbell_85 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Sijecanj 2013 at 20:29
Da, znam da bi trebala jesti vise proteina, al malo mi je skupo meso 2 puta dnevno. Sto se tice ugljikohidrata najcesce jedm one najgore jer su mi oni dobri beljak. :D
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Sijecanj 2013 at 20:46
sir, jaja.. nemora samo meso bit protein ;)
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Sijecanj 2013 at 23:28
defka je inace malo skupa, ali ne moraš samo meso, može kako ti je avangarde  rekla : jaja, sirevi, whey ako uzimaš... A nije ni tako užasno skupa piletina npr: pola kile oko 25kn, dok ti ovaj jogurt i bademi dodju cca 15kn. a dovoljno ti je 150-200g u obroku. 

A cuj, loši uh su finiji... no...kad odluciš, možeš ih malo i makknuti i dozvoliti ih si samo povremeno Big smile
Back to Top
Tinkerbell_85 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 73
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tinkerbell_85 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Sijecanj 2013 at 23:29
Evo mislim da moja danasnja vecera (kajgana od dva bijelanjka s umjesanim posnim sirom i lanenim sjemenkama na samo par kapi maslinovog ulja) zasluzuje pohvalu. :D
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.