New Posts New Posts RSS Feed - ja sam ... "narasla" ...
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

ja sam ... "narasla" ...

 Post Reply Post Reply Page  123 4>
Author
jatorica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Travanj 2013
Location: sa
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jatorica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: ja sam ... "narasla" ...
    Posted: 06 Travanj 2013 at 10:23
moj sin mi je prije par dana rekao dok je gledao moje stare slike ... hej hej moja mamice kao si ti „narasla“ ... ja ga pitam pa jesam li ja sad debela? ... on me gleda ... i kaze ma ti si samo malo narasla ...  „samo malo“ eee 30 kg ... ne kaze se bezveze „sta zna djete sta je 100 kg“ ...

imam 32 godine, majka sam dva preksna djecaka stariji ima 5,5 godina a mladji (bebac) 5 mjeseci... (dok ovo pisem (06:17 sati) jedan spava sa jedne a drugi sa druge strane a muz eeee on je sam svoj majstor ima cak cijelu djeciju sobu samo za sebe) ...

... prije nekih 6-7 godina nisam razmišljala o kilama ... nisam isla u teretanu nikada al sam imala fizicke aktivnosti u kojima sam uzivala zimi skijala, klizala a ljeti vozila bic, rolala stvarno sam uzivala u tome  ... a onda eeeee sve je to nekako stalo ... prva trudnoca  ... bila je dosta teska, pa onda prva godina sa bebom "drekavcem" ... bilo je to sve kao u nekom bunilu ...  jedno jako stresno razdoblje ... kad sam se trebala vratiti na posao nakon godinu dana nastala je panika nemam sta obuci ... uzas ... nista ne moze ... sa nekih 70 kg nakon poroda ja dogurala do 95 - 98  kg ... uzas ... i tako je to proslo ... vratila se na posal, posla na poslijediplomski ... o kilama se nije imalo kad misliti ... dvije godine kasnije saznam da mi stitna zljezda ne radi bas najbolje (skoro nikako), nedostatak hormona, usporen metabolizam ... onda druga trudnoca ... i šta sad ...

proslo je pet mjeseci od poroda ne dojimo se vise ... trebalo bi nesto poduzeti ... razmisljala sam o nekim djetama ... al nije to za mene ... ne mogu ja ne jesti nista do podne ili tako sto ... moglo bi se naci neko vrijeme i za teretanu ali sta cu tamo? bila bi kao alisa u zemlji cuda ... imam neku spravu u sobi (ostala od sestrinog muza) sluzi mi kao skupljac prasine ne znam cak ni kako se zove ... mogla bi posluziti za pocetak ...

stvari stoje ovako:

dob: 32 godine (dobro sam ja njih nakupila)

visna: 165 cm

težina: 90 kg (bilo ih je i više)


trebam pomoc ... sta i kako da ove kile krenu dole ... i da tamo i ostanu? ...

HVALA 

Cool

...
Back to Top
Zvonimir Brle View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Svibanj 2011
Location: Sunja
Status: Offline
Points: 1018
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zvonimir Brle Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Travanj 2013 at 11:01
citaj po forumu o zravoj prehrani , bez vježbanja možeš isto skinuti dosta kila . Osim šta bi sa vježbanjem mogla puuuuno bolje i brže to napraviti.
Back to Top
Ivica23 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 30 Rujan 2012
Location: Vinkovci
Status: Offline
Points: 148
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ivica23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Travanj 2013 at 11:32
saznaj koja je to sprava tamo negdje pa nam reci :D 
dijeta ni slucajno, samo zdrava hrana i rekreacija ulaze u obzir..
mozes napisati kakav ti je jelovnik u danu pa cemo svi vidjeti greske i to..



Edited by Ivica23 - 06 Travanj 2013 at 11:33
Back to Top
jatorica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Travanj 2013
Location: sa
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jatorica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Travanj 2013 at 20:29
... kraj dana ... danas sam pisala sta jedem ...  bilo je tu svega ... (stid me je ovo i napisati) ...

D (oko 08:30 sati): 4 keksa - cajna kolutica, caj bez secera (caj od komoraca, kamilice i anisa), trokutic zdenke, 10-tak kolutica cajne kobasice i šnita kruha (bijelog)

negdje izmedju: casa kole i šaka badema

R (oko 14 sati): salata od tune (kuhani grah, tuna iz konzerne, makaroni, mladi luk, zelena salata, zacinjeno sa limunovim sokom) i casa kole

negdje izmedju: bademi i grozdjice (jedna šaka) ovo mi nije trebalo al stoji na stolu ...

V: (oko 19 sati): pohovana pileca snicla (velicine dlana), 4 kiflice, 2 tulumbe i 3 case soka ...

oko 20 sati: dva reda cokolade (ovo sam skoro zaboravila) ...

vode sam popila oko 1 l za cijeli dan

tek kad sad ovo ovako vidim na jednom mjestu jaoooooo stvarno pretjerala ... od fizicke aktivnosti ... NISTA ... osim hodanja po kuci i dva puta sam sisla sa treceg sprata i popela se ... UZAS ... treba ovo mjenjati ... sutra je novi dan ...

 

ps. izvukla sam spravu iz coska ... zove se trenažer ... simpa neka djidja ... trebale su nove baterije i sad i displej radi ... mjeri vrijeme, brzinu, puls, predjene kilometre, potrosene kalorije ... i nije nimalo jednostavno kako se cini ... 

...
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Travanj 2013 at 20:37
trenažer ili poznatiji kao orbitrek je odlicna sprava Thumbs Up i obriši prašinu s njega i kreni vježbati.

Na pocetku ceš jedva koju minutu odvježbati, ali svaki tjedan ceš moci sve duže i duže.. kad sam se ja prvi put popela na orbitrek nakon 3min sam krepala..doslovno... sada odvozim i po 90min u komadu Wink

Prvo i osnovno - cola, sokovi  - izbaciti! Isto tako i pohano. A tek tulumbe.. ufff..pa to je cisti šecer, pa još i sok uz to Ouch

Procitaj si ovo:



Edited by Slavonka23 - 06 Travanj 2013 at 20:40
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Travanj 2013 at 14:51
Dobro ti Slavonka govori definitvno izbaci COLU i sokove (to ti definitivno ne treba).
Najjednostavnije je uopce ne kupovati te stvari, tako ih neceš ni piti:)
Orbitrek je odlicna sprava, svaki dan samo s njom možeš puno napraviti.
Na prehrani možeš puno toga napraviti, npr ujutro ubaciti zobene + posni sir+ mlijeko
Rucak jedeš što skuhaš (bez pohanog mesa)
Izbaciš kekse, cajne kolutice, salame... bez toga možeš bez problema.
Na stranici koju ti je slavonka napisala imaš i dio zapocnite s jednostavnijim vježbicama koje možeš doma raditi uz orbitrek.

Dobrodošla i sretno
Back to Top
jatorica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Travanj 2013
Location: sa
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jatorica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Travanj 2013 at 21:56
hvala vam na dobrodoslici ... 
slavonka hvala ti za ovaj link ... citala sam, cini se jako interesantna stranica (ima svega), nisam stigla pola toga pogledati ali budem ...

prosao je i danasnji dan ... a ja opet svasta pojela ... ipak bolja sam u odnosu na jucer, bila sam i u kupovini, kupila posni sir, zobene pahuljice ... jos trebam negdje naci proteine u prahu ... nasla sam cak i knjigu prehrana u zoni ... trebat ce mi koji dan da je malo prostudiram ...

opet sam pisala sta i kad jedem i :

D (09:30): 2 jaja, 1 zdenka, 1 šnita crnog kurha i caj

U (oko 12 sati): 1 narandja i 1 komadic fera sira

R (oko 15 sati): 5 cevapa, 2 krilca, 1 komadic bijelog pileceg mesa, 1 komadic slanine, 1 dl kole, 1 manji paradajiz malo zelene salate i 2 mala cupavca

U (oko 17 sati): 2 mala cupavca

V(oko 19 sati): 1 musli plocica (pise da ima oko 130 cal)


opet je bilo malo kole i par kolacica ... (svjesna sam) ... trudim se izbaciti to skroz ...

vode sam popila 1 l koliko sam stigla zapisati (mozda je bilo jos) ...

... jutros probala „orbitrekati“ al ne ide bez tena na nogama ... tako da sam oprala tene, suse se i sutra krecem sa laganim „orbitrekanjem“ ...

eto ... 

Cool

...
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Travanj 2013 at 22:59
odlicno suši tene i na orbitrek
Back to Top
jatorica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Travanj 2013
Location: sa
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jatorica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Travanj 2013 at 22:42
novi dan:

D (9 sati): 1 jaje, 2 velike kaške posnog sira, 1 mala šnita crnog kruha, 1 mali komad (oko 40 gr) suhog kolaca (kao slatki kruh)

U (12 sati): fitness zitna plocica (90 cal), komadic mocarele

R (14:30): 3 cevapa, 1 pilece krilce, 1 komadic slanine, 1 manji kuhani krompir, karfio (kuhani)l i gljive (dinstane)

U (17 sati): jaje, mljeko, 1 suhi kolacic

18 sati: 2 keksa od žitarica

V (19:30): mocarela, velika kaška posnog sira i 5-6 kom cipsa

21 sat: fitnes žitna plocica (90 cal)

 danas nije bilo nikakvog soka (kole) ... bilo je opet malo slatkisa ... vode sam popila vise od 2 l ...

 

„orbitrekala“ sam ... bolje reci crkla u samo 8 min (2 x 4 min) sa pauzom od 1 min da popijem vode ... i potrosila sam 49,3 cal ... jaooooo tuge ... nadam se da cu ujutro moci ustati iz kreveta bez upale mišica ... 

Cool

...
Back to Top
jatorica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Travanj 2013
Location: sa
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jatorica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Travanj 2013 at 05:56
... jucer je bio 4. dan kako pisem sta i kad jedem ... cijeli dan sam bila gladna (ne znam jel mi glad stvarala nervozu ili sam bila nervozna pa sam zato mogla stalno nešto jesti) ... sinoc sam jedva cekala da zaspem da ne bi pojela ko zna sta jer sam se cijeli dan borila ... jucer nisam "orbitrekala"...
... danas je novi dan, nadam se da ce biti manje "gladniji" ... 

D (9 sati): oko 140 gr posnog sira, 40 gr mocarele, 1 mali paradajiz, 1 kaška masinovog ulja, kaša od zobenih pahuljica (30 gr pahuljica) 1 kaška agavinog sirupa i šolja caja

U (11 sati): fitness žitna plocica (oko 90 cal), 80 gr mocarele,  14 gr. cipsa i 6 badema

R (14:30): 2 pileca batka, 2 kaške posnog sira, 1 tikvica izdinstana sa 1 malim lukom, kašica susama, kaša od zobenih pahuljica (30 gr pahuljica) 1 kaška agavinog sirupa

V (19 sati): 1 šnita raževog kruha (oko 80 gr), oko 60 gr ABC sira, 40 gr mocarele i pola banane

U (21 sat): 40 gr mocarele, zitna plocica musli (oko 130 cal) i šolja zelenog caja

Confused

...
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Travanj 2013 at 18:15
Evo vec je bolje:)) bez kole keksa i slicnih uljeza.
Imam još samo primjedbu na te žitne plocice? ne znam što je to tocno. Jesu li to one musli bar? (ako jesu to radije zamijeni necim boljim, jer u pravilu su sve te stvari pune šecera). Ako vec jedeš onda bi bilo bolje ujutro, ne baš navecer za veceru.
Banana isto ako želiš smršaviti onda je bolje izbor jesti u prvoj polovici dana ili barem popodne ne prije spavanja (isti razlog).
I kad jedeš bananu pojedi cijelu, ne sramžljivo pola banane.

Isto tako svježi sir vidim da pišeš 1-2 žlice, pojedi slobodno više svježeg sira (ja jedem 150 - 250g posnog svježeg sira u obroku s necim)
Zeleni caj navecer? možeš li spavati nakon toga? mene ful razbudi djeluje ko kava.
Kako ide orbitrek?

Bravo samo tako dalje i rezultati ce doci
Back to Top
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Travanj 2013 at 20:53

Hej draga, mi smo vršnjakinje, i ja imam 2 sina, (upravo su napunili 3 i 5 godina).

srecom nikada nisam imala velike muke u skidanju kila ali kad u drugoj trudnoci dobila sam 22 kg. stariji sin išao je u vrtic a ja bi s ovim mladjim sat vremena u kolicima brzi hod....ako nemaš vremena za vježbanje probaj barem to!!

Šta se tice prehrane, auuuu, izbaci cajne kolutuce, cavape, slaninu....malo je vremena do sezone, a puno posla za napraviti, moraš se odrec tih slih navika.

Ovaj program volim svima preporuciti procitaj osnove i imaš primjer jelovnika:

https://www.fitness.com.hr/mrsavljenje/savjeti/Izgubite-5kg-masti-u-5-tjedana.aspx


Back to Top
jatorica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Travanj 2013
Location: sa
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jatorica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Travanj 2013 at 23:02
... 5. dan ...
hvala na podršci ... puno znaci ... veceras sam se tako dobro osjecala, odavno nisam bila ovako prazne glave bez i jedne misli ... "orbitrekala" sam cak 20 min sa mp3 u usima ... mogla sam jos, al ne mogu si priustiti upalu misica ... jaooooo kako je bilo divno ... jedva cekam opet ... 

a sad današnja "jedenja":

D (08:30): 2 jaja, velika kaška posnog sira, 1 paradajiz, 1 šnita crnog kruha (ražev kruh sa žitaricama), 1 integralni keks (keks od žitarica – ima 40 cal) i šolja caja

U (12 sati): pola zobne kaše (1 jabuka, 60 gr kuhane zobi, 1 kašika proteina u prahu, 1 kašika agavinog sirupa, 1 kaškica susama) i šolja zelenog caja

R (14 sati): corbica 2 tanjura (puretina, i povrce), mocarela 40 gr, 2 slana krekera (60 cal) i 1 integlani keks

U (16 sati): druga polovina kaše od danas i 1 fitness žitna plocica (90 cal)

V (20 sati): posni sir oko 60 gr, mocarela oko 80 gr, i zobena kaša (1 kaška kuhane zobi, 1 kaška zobenih pahuljica, pola jabuke, sok od jedne narandje i 1 kaška agavinog sirupa)

„orbitrekanje“: 20 min (4x5 min), 5,83 km i 128 cal 


... skarpetice ... ja sam jednom izvagala cisto iz znatiželje kašku posnog sira (ima oko 60-tak gr) i zato tako pisem cisto da mi je lakse, sto se banana tice nisam pojela pola zato sto mi je zao nego zato sto ih baš nisam neki ljubitelj i inace ne mogu pojesti vise od pola ... a sto se ovih žitnih plocica tice ... to su one musli plocice (fitness) ... ne mogu slatkise izbaciti bas preko noci ... prestala sam jesti ostale gluposti (napolitanke, cokolade, cokoladne bananice ...), moram nesto ...

bebolina ... zagrli svoju raju za mene jednom (moji trenutno spavaju ... svaki na svojoj strani) ...  hvala ti za program, pogledam ... a sto se kolica i vrtica tice ... doci ce i to na red bilo je prilicno hladno a i kisa je padala skoro svaki dan planiram u akciju dok malo otopli, mozda cak i sutra ...

...
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Travanj 2013 at 00:02
onda dobro onda može
musli bar može proc u prvom dijelu dana

Orbitrek - bravo
i samo tako dalje
pozz
Back to Top
jatorica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Travanj 2013
Location: sa
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jatorica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Travanj 2013 at 22:25
bebolina, gledala sam ovaj tvoj program 5 kg masti za 5 tjedana ... nisam ti ja jos za to ... ja tek pocela vjezbati ... mozda za koji mjesec (ako izguram) probam i to ... moram nabaviti one rekvizite ... hvala ti u svakom slucaju ... danas sam bila vani sa kolicima, nije bilo brzog hoda al se malo hodalo nekih 30-tak min ...

postaje mi interesantno ovo pisanje šta i kad jedem:

6. dan:

D (08:30): 2 jaja, 2 kaške posnog sira, 1 šnita crnog kruha (raževog), 1 šolja zelenog caja, 1 musli plocica

U (13 sati): 2 kaške posnog sira i 1 musli plocica

U (14 sati): 3 komadica pite od zelja 

R (16 sati): 1 tikvica, 1 luk, 1 mala konzerva tune, 40 gr. mocarele, 2 kaške kuhane zobi, 1 integralni keks

U (18 sati): 3 in 1 nescafe macchiato

V (20 sati): mocarela (oko 60 gr.) i kaša (2 kašike zobenih pahuljica, 1 kašika kuhane zobi, pola jabuke, 1 kašika agavinog sirupa)

"orbitrekalo" se opet veceras ... 15 min (3x5 min), 4,23 km, 93 cal ... 

Tongue

...
Back to Top
jatorica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Travanj 2013
Location: sa
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jatorica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Travanj 2013 at 21:38

12.04. (sedam dana kako pisem šta i kad jedem) ... bravo ja ... (5 dana ne pijem kolu, ni sokove a ni neke opasne slatkise) ...

D (8 sati): 2 jaja, 1 paradajiz, 2 kaške posnog sira, 1 šnita raževog kruha, 1 šolja caja, 1 integralni keks

U (12:30): 1 žitna plocica (musli bar)

R (16 sati): polovica šnicle od bjelog pileceg mesa, 1 kaška pirea, 2 kaške špinata i 1 žitna plocica (musli bar)

U (18 sati): 1 jabuka

V (20 sati): 1 mala konzerva tune, 2 kaške kuhane zobi, malo susama, tamari,50 gr. mocarele, 1 integralni keks

... ne mogu "orbitrekati" ... crkotina sam ... cijeli dan sam bila vani, jedva cekam jastuk da zagrlim ...

Dead

...
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 4>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.