New Posts New Posts RSS Feed - Izgubljena i zbunjena
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Izgubljena i zbunjena

 Post Reply Post Reply Page  <123
Author
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Kolovoz 2013 at 16:13
To je normalno. Ne krive ti se ledja nego ti kukovi odu naprijed jer u toj niskoj poziciji kukovi uvijek odu napred.
Ne radiš ništa krivo. Opusti se :)

Crossfit, ne znam koji ne znam šta, al možeš ti kružni trening napravit i u gymu bez problema efikasan sa utezima.
Ovisi naravno i u koje doba dana odeš u bluegym, ja kad sam tamo odlazio bio sam izmedju 3-5, nikad mi nije bila gužva za ništa i znao sam po 3 sprave zadržat za sebe bez da ikome ja ni itko meni smeta.
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
GAZDA View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Kolovoz 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 63
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GAZDA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Kolovoz 2013 at 16:17
Originally posted by Indigo Girl Indigo Girl wrote:

Evo me :D Zanemarite mamu, pancu, facu i carape :D


Dobra je to forma ali vidi se da je donji dio ledja slab, tako da samo poradi na tome dodatno i bez brige!!! Super ti to radiš i preuvelicavaš xD...
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Kolovoz 2013 at 13:19
Ok...probaj malo više guzu gurati na van, kao da želiš sjesti, to je vec povezano sa kontrolom zdjelice, nemoj odmah ici skroz dolje nego stavi neki step, nekih 50cm od poda i svaki put sjedni, malo zadrži i onda se digni... Nije toliko loša tehnika, samo malo kontrole...

A što se tice onog što želiš postici u izgledu, a to je vjerojatno cvršci izgled, mislim da ceš trebati pojacati ipak hranu, da bi dobila puniji mišic i ne gledati na vagu.... I žestkoko trenirati.... Sve u svemu, nije to loše koliko ti pretjeruješ ;=)
Back to Top
Indigo Girl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 43
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Indigo Girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Kolovoz 2013 at 10:28
Evo mene. Prosao godisnji, vracam se treninzima.

Jucer sam otrcala 40min nakon 2 tjedna pauze, bas se osjeti da sam izgubila na kondiciji, strasno je kako to brzo ode :(

Onda sam dosla doma i napravila 4 runde sljedeceg, trebalo mi je tocno 15min:

12 atg squats
10 sklekova (jedan na koljenima, jedan pravi)
10 iskoraka sa svakom nogom
12 veslanja u pretklonu (3kg utezi, nemam vise, moram kupiti)

Mislim da cu taj trening raditi svaki dan ovaj tjedan, da se malo vratim u formu. Cilj mi je svaki put napraviti malo vise u tih 15 minuta, dakle danas ciljam na 4 i pol runde. Zuzana s youtubea je osmislila cijelu seriju treninga za pocetnike, i ovo je prvi trening. Sljedeci tjedan se rade druge vjezbe.



Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Kolovoz 2013 at 12:00
Samo da spomenem nešto u vezi cucnja, nisam vidjela prije....

Uza sve što su ostali naveli, iz snimke mi se cini da biš mogla malo poradit i na stavu i stopalima - probaj zauzet malo širi stav i stopala zarotirat prema van, da ti ne gledaju ravno nego da prate koljena...

Što se sklekova tice - koliko jednih i drugih (ženskih i muških) možeš u šutu?



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Indigo Girl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 43
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Indigo Girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Kolovoz 2013 at 14:26
Muski u sutu mogu 8-10, ovisno o danu :) radim ih s dosta rasirenim rukama btw, laksu varijantu.

Stopala jesu zarotirana prema van inace, a ako zauzmem siri stav, onda pocnem padati i gubim koordinaciju.

Ipak sam se predomislila u medjuvremenu, veceras u 7 idem na crossfit :)
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Kolovoz 2013 at 15:32
Stvar je u zdjelici kak je Dalila rekla......odlazi u posterior tilt . Ledja koja ti odu u fleksiju, dakle zaoble se te dovode u puno vecu opasnost od hernije diska jer je taj polozaj najnezahvalniji i bez opterecenja i sam kao takav proizvodu veliku silu koja djeluje na taj dio, a kamoli sa jos opterecenjem, tak da bi bilo dobro ispraviti to ili jednostavno ne forsirati duboki cucanj......nije da nemres zivjet bez njega vjerovatno :)
Kak sam rekel prije, front squat  i box , jacat rectus femoris, ilipsoas i erector spinae , istezat trbušne, rit i zadnju ložu.
PS.pokušaj cucanj da drzis cca 5 kg sa ispuženim rukama ispred tijela po pogledaj dal još podvlaciš guzicu toliko


Edited by The Phoenix - 20 Kolovoz 2013 at 15:34
Back to Top
veky81 View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Svibanj 2013
Location: Istra
Status: Offline
Points: 935
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote veky81 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Kolovoz 2013 at 17:06
POzdrav veliki svima,vec dugo vremena pratim ovaj forum i sve na stranici,a odlucila sam javit se jer imam isti problem kao i Indigo girl..dosta sam vježbi i programa prošla,a pomaci su stvarno minimalni..
Back to Top
veky81 View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Svibanj 2013
Location: Istra
Status: Offline
Points: 935
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote veky81 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Kolovoz 2013 at 17:16
Nešto o meni: 158 cm visina,52 kg.Cilj mi je 48 kg. Radila sam programe od extremfit-a: 5 kg masti u 5 tjedana,do super forem u 5 tjedana..i kombinacije iskoraka,cucnjeva, sa težinama,imam girju od 8 kg, pa sam neke njegove vježbe skinula i vježbala..imam osjecaj da su mišici ispod naslaga masti, pogotovo na guzici( mjere: 95 cm) ..Što se tice prehrane,npr današnji jelovnik: dorucak: 40g zobenih+2dcl 2,8% jogurt+ 1 nektarinka, rucak piletina na grilu i cikla kuhana, vecera vjerojatno nešto tako..maloprje 10-ak badema. I tako je vecinom svaki dan, vikendom si dopustim malo više ugljkikohidrata( domaca tjestenina,njoki) i nešto slatkog..Molim savjet kako skinuti te naslage masti..hvala hvala
Back to Top
Indigo Girl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 43
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Indigo Girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Kolovoz 2013 at 21:05
Odradjen prvi Crossfit trening! Nije bilo lako, ali nisam se ni preforsirala, napravila sam samo dvije runde, a imala sam vremena za puno vise. Zelim moci hodati sutra i prekosutra :)

Bilo je turbo zabavno, kao sto sam i mislila da ce biti, to je pravi trening za mene. U cetvrtak idem probati trening u jednom drugom gymu, pa cu se onda odluciti gdje cu ici za stalno, 3 puta tjedno.

A sto se cucnja tice, odustat cu onda od atg, ima i drugih vjezbi koje pogadjaju dupe ;)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Kolovoz 2013 at 22:56
Originally posted by Indigo Girl Indigo Girl wrote:

Muski u sutu mogu 8-10, ovisno o danu :) radim ih s dosta rasirenim rukama btw, laksu varijantu.

Stopala jesu zarotirana prema van inace, a ako zauzmem siri stav, onda pocnem padati i gubim koordinaciju.

Ipak sam se predomislila u medjuvremenu, veceras u 7 idem na crossfit :)

Kako pocneš padat? Onda si preširoko ili nešto drugo ne valja. Anyway, meni je takav stav pomogao kod istog problema...i istezanje, odnosno rad na fleksibilnosti.

Ok, pa zašto onda uopce kombiniraš ženske i muške? Odradi muške i eventualno ako ne dodješ do 10, završi sa ženskima. Bezveze mi je radit ženske ako možeš ove druge...
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Indigo Girl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 43
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Indigo Girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Kolovoz 2013 at 21:33
Slazem se za sklekove, u buduce cu raditi kako si rekla ;)

Evo upravo sam se vratila s trcanja, 9 puta po uzbrdici od 12%, 200m dugacka. Dva puta sam dosla do vrha, 5 puta 2/3, jednom puni sprint jedno 50m ostalo hodanje, i zadnji put sam gurala curu ispred mene 50m i onda hodala. 

S obzirom da imam upalu cijelog tijela od onog treninga od 15 min, ja sam jako zadovoljna :)

Sutra Crossfit u 7 pa nakon toga lagano trcanje bapskim tempom, 45min. Valjda cu uspjeti.
Back to Top
Indigo Girl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 43
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Indigo Girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Kolovoz 2013 at 21:52
Prijavljujem odradjen Crossfit od 7-8, fantasticno je bilo, zaljubila sam se u treninge, to je to, kao radjeno za mene Kettlebell swing, squat and press, trbusnjaci, sklekovi, svasta nesto. 20'' rada, 10'' odmora, 3 min po vjezbi. Preznojila sam se kao nikad do sad, mogla sam majicu doslovno iscijediti, strasno nesto. Dosla sam doma, presvukla majicu, i otisla otrcati 40min. Prvih 10 min sam se borila sama sa sobom stati ili ne, a onda sam se zagrijala i postalo mi je lagano, bas sam uzivala. Nakon 30min me ulovila bol u desnom gleznju i nikako da stane, pa sam na kraju trcala 30 umjesto planiranih 40min. Nema veze, sve u svemu, fantastican trening danas
Back to Top
Indigo Girl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 43
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Indigo Girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Kolovoz 2013 at 08:45
U subotu odradjen odlican trening - 1 sat i 45 minuta trcanja po brdskom, valovitom terenu. Nisam u zivotu tako dugo u komadu trcala, bas sam jako zadovoljna :)

Danas me ceka Crossfit u 6 pa u 8 trcanje, javim dojmove kasnije.
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Kolovoz 2013 at 10:36
"Prijavljujem odradjen Crossfit od 7-8, fantasticno je bilo, zaljubila sam se u treninge, " Sa ovakvim stavom ceš i brže i bolje napredovati...

Vidim nisi opterecena radiš jer to voliš...neceš se obazirati na vrijeme koje je potrebno da nešto postigneš nego polako ceš ulaziti u progresiju ... svaki dan se mjenjati...

Samo javi drago nam je sigurno svaka cast! :) Samo se drži ovakvog stava i treninga!
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Indigo Girl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 43
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Indigo Girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Kolovoz 2013 at 10:28
U ponedjeljak sam otrcala 45min s takvom lakocom, kao nikad do sad. Imala sam osjecaj da bih mogla tim tempom satima.

U utorak sam otisla na Cross, super je bilo, prvo jedno 1800m trcanja, pa 5 rundi svakakvih vjezbi s girjama, burpees, turkish get up... Mokra kao i uvijek, osjecaj poslije treninga odlican :)

Jucer sam 8 puta otrcala uzrbdicu, nije mi bio dan, nisam dobro jela, umorna sam bila, i lose sam to odradila, ali nema veze, danas je novi dan :)

Veceras Cross pa 45min trcanja nakon.

Tijelo i dalje jednako izgleda, ali dobro, tek je tjedan dana proslo :) Hvala Mettasttaza na lijepim rijecima :)
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.