New Posts New Posts RSS Feed - Izgubljena i zbunjena
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Izgubljena i zbunjena

 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
GAZDA View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Kolovoz 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 63
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GAZDA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Kolovoz 2013 at 09:52
Originally posted by Indigo Girl Indigo Girl wrote:

Woohoo, jutros 63kg na vagi, trbuh mi se vidno smanjuje :) Sinoc sam otrcala 40 min po Kastvu, odlican trening sam napravila.

Kako živim 5 minuta od Blue Gyma na Kantridi, inace idem tamo, s tim da mislim da je prostor sa slobodnim utezima dosta mali, samo je jedan squat rack i vjecito je gužva i moram cekati. Ali dobro, nastavit cu ici tamo.

Dalila, slažem se da treba više proteina, inace pojedem komad mesa kroz dan, posni sir, jogurt, whey...skupim ja barem 1g po kg, cesto i puno vise ;)

Jedno konkretno pitanje - teretana vs. crossfit. Mislite li da bih visak masti mogla jednako izgubiti i na crossfitu? Strasno me to privlaci vec dugo vremena, utezi su u igri, a nije monotono. Voljela bih to probati.

I jos nesto...kada idem u cucanj do poda...ledja mi se "izvrnu" cim se krenem spuštati ispod paralelem dakle pri dnu ledja, odmah iznad guze. I to kad radim bez opterecenja, kad radim s opterecenjem, onda se to i ranije desi. Što to znaci?


To znaci da moraš više paziti na formu i truditi se, ubaci si Good Morning da ojacaš ledja.
Back to Top
Indigo Girl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 43
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Indigo Girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Kolovoz 2013 at 11:19
Nije to do loše forme ili manjka truda, jednostavno ne ide drugacije, bit ce da su mi ledja preslaba.

Dead lift nije dovoljan da jaca ledja? Ok, onda cu i Good morningse negdje strpati. je***e, bit cu u gymu po 3 sata :D
Back to Top
GAZDA View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Kolovoz 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 63
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GAZDA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Kolovoz 2013 at 11:25
Originally posted by Indigo Girl Indigo Girl wrote:

Nije to do loše forme ili manjka truda, jednostavno ne ide drugacije, bit ce da su mi ledja preslaba.

Dead lift nije dovoljan da jaca ledja? Ok, onda cu i Good morningse negdje strpati. je***e, bit cu u gymu po 3 sata :D

Zato sam i preporucio GM jer sumnjam da imaš lošu formu.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Kolovoz 2013 at 11:33
Indigo, kak misliš da ti se izvrnu ledja? preklapa te naprijed ili šta se dešava?
Back to Top
Indigo Girl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 43
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Indigo Girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Kolovoz 2013 at 11:54
Ne znam kako da to ocno objasnim... inace ledja kad idem u cucanj do paralele budu lijepo u luku, ovako nekako (

A kad idem dublje, onda mi se zaokruži dio iznad guze.

Evo, ovako to onda izgleda, samo kada sam dublje nego ovaj tip: http://img.breakingmuscle.com/sites/default/files/imagecache/full_width/images/bydate/20130128/roundedback.jpg

Ne bude toliko extremno, ali mi ni ne bude onako kako bi trebalo biti: http://img.breakingmuscle.com/sites/default/files/imagecache/full_width/images/bydate/20130128/deepsquatside.jpg


Edited by Indigo Girl - 02 Kolovoz 2013 at 11:55
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Kolovoz 2013 at 12:03
Tehniku si krivo naucila vjerovatno , te je sada memoriran pokret krivo.
Makni se od stražnjeg cucnja kompletno.
Trebala bi raditi front squat prije jer te on tjera u pravilnu tehniku u principu.
Prije toga stavi girju uz zid na pod i na par cm kad stojis od zida se spustaj po girju dolje i dizi iz cucnja. Zid ce te sprijeciti da se previse "sklapaš" ili ode nos :)
Nakon toga Goblett squat , pa box i front squat..........onda se vrati na back squat  :)
Back to Top
Indigo Girl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 43
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Indigo Girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Kolovoz 2013 at 12:11
Ma nemoguce da sam krivo naucila tehniku, ne vjerujem zbilja u to. Radila sam tocno kako to Rippetoe objašnjava, još uz trenera i sve.

Kažem ti, kad radim bw squat, isto se dešava ispod paralele. Ja mislim da je Gazda u pravu i da su mi ledja slaba. Meni su ledja uspravna, ja ne se "sklapam", ali kad idem nisko mi se malo zaokruže.




Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Kolovoz 2013 at 12:12
Uz to naravno pazi na disanje kod cucnja, stisni laktove prema dolje da aktiviras lat i prije svakog ponavljanja pazi na disanje i kompletnu stabilizaciju tijela/trupa.
Plus jacanje trupa...........
Problem je vjerovatno u svemu navedenom zajedno, pocevsi od tehnike ukoliko ti se to desava i bez nekog opterecenja zahtjevnog
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Kolovoz 2013 at 12:15
Originally posted by Indigo Girl Indigo Girl wrote:

Ma nemoguce da sam krivo naucila tehniku, ne vjerujem zbilja u to. Radila sam tocno kako to Rippetoe objašnjava, još uz trenera i sve.

Kažem ti, kad radim bw squat, isto se dešava ispod paralele. Ja mislim da je Gazda u pravu i da su mi ledja slaba. Meni su ledja uspravna, ja ne se "sklapam", ali kad idem nisko mi se malo zaokruže.





Pa bas zato sto ti se dešava i bez opterecenja nema veze sa slabim ledjima primarno nego tehnikom ili moguce nefleksibilnosu ili ne aktivaciji nekog od misica koji bi trebao odraditi svoj posao.
Zasto mislis da je nemoguce krivo nauciti tehniku, a ako velis da si radila uz trenera kako to da onda te on nije ispravio nego naucio i ostavio da radis nepravilno ukoliko zna sto radi?
Back to Top
Indigo Girl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 43
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Indigo Girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Kolovoz 2013 at 12:22
Onda krivim nefleksibilnost ili ne aktivaciju nekog mišica :)

To je bilo davno, pred jedno dvije godine, i išla sam s njim samo do paralele :(

Moguce je krivo nauciti tehniku, naravno, samo eto, želim vjerovatiu to da sam je svladala :)
Back to Top
Indigo Girl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 43
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Indigo Girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Kolovoz 2013 at 12:24
Bi li bilo moguce da ako se snimim kako radim bw cucanj da se vidi što radim krivo (ako radim nešto krivo)?


Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Kolovoz 2013 at 12:37
Originally posted by Indigo Girl Indigo Girl wrote:

Onda krivim nefleksibilnost ili ne aktivaciju nekog mišica :)

To je bilo davno, pred jedno dvije godine, i išla sam s njim samo do paralele :(

Moguce je krivo nauciti tehniku, naravno, samo eto, želim vjerovatiu to da sam je svladala :)

Hehehe, koja opet moze doci iz krivo naucenog pokreta pa je tijelo jednostavno naucilo ne aktivirati misice koje treba :)
Snimi slobodno, pa ako se vidi nesto moze se pomoci, iako nezahvalno je to tako posto nije to samo napravi, ovo i ovo i problem rijesen :)
Bez obzira ono sto sam napisao za back to basics kod ucenja cucnja ti ne moze skoditi, to je i onako trebalo prethoditi prije nego si krenula raditi back squat........a uglavnom to ljudi preskacu i odmah idu hodati , a prekocili puzanje.
A i kad god zaškripi tehnika i ne osjecaš se dobro vrati se korak nazad.
Tehniku se uci cijeli zivot i usavrsava i uvijek mize bolje :)
Back to Top
GAZDA View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Kolovoz 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 63
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GAZDA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Kolovoz 2013 at 13:43
Originally posted by Indigo Girl Indigo Girl wrote:

Bi li bilo moguce da ako se snimim kako radim bw cucanj da se vidi što radim krivo (ako radim nešto krivo)?



Snimi se pa cemo odmah vidjeti, makar je sigurno do slabih ledja / eventualno pogrešnog disanja, ali to je mala vjerojatnost.
Back to Top
Indigo Girl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 43
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Indigo Girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Kolovoz 2013 at 13:56
Snimila sam se, ali kako da uploadam video?
Back to Top
Indigo Girl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 43
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Indigo Girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Kolovoz 2013 at 14:37
Evo me :D Zanemarite mamu, pancu, facu i carape :D

Back to Top
GAZDA View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Kolovoz 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 63
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GAZDA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Kolovoz 2013 at 14:52
Originally posted by Indigo Girl Indigo Girl wrote:

Snimila sam se, ali kako da uploadam video?

A na mediafire ili mega. Ili YT pa šeraš link.


Edited by GAZDA - 02 Kolovoz 2013 at 14:52
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.