New Posts New Posts RSS Feed - Izgubljena i zbunjena
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Izgubljena i zbunjena

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
Indigo Girl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 43
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Indigo Girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Izgubljena i zbunjena
    Posted: 31 Srpanj 2013 at 14:29
Ne znam uopce od kud da pocnem, vec sam dosadna sama sebi.

27 godina, 177cm, 64kg.

Vec dvije godine stalno nesto vjezbam, bila sam i u teretani 2 mjeseca, trcim... a rezultata jednostavno nema. Cijelo vrijeme sam ista. Ako i skinem 1-2kg, to se vidi iskljucivo na rukama i prsima.

S prehranom sam svasta radila, brojala sam kcal 3 mjeseca, jela 1200kcal dnevno, i nisam nista izgubila. Jela sam visoko proteinsku nisko UH dijetu, nista. Sad sam pocela postiti po 24h dva puta tjedno (Eat stop eat princip IFa), tek sam jucer treci post odradila, nadam se da ce to uroditi plodom. Ne prezderavam se, ne ubijam se od slatkog, ali ni ne pazim na sve sto stavim u usta niti zelim postati rob hrani. Ne vjerujem u one online kalkulatore jer bih po tome ja trebala jesti 1500kcal za odrzavanje, sto nije tocno, jer kad sam jela 1200kcal nisam mrsavila. Mislim da u prosjeku pojedem oko 1200kcal, ne treba mi vise, nisam gladna. Nemojte mi samo poceti pisati da premalo jedem i da mi se usporio metabolizam jer sam procitala znanstvene clanke i znam da 1200kcal dnevno ne usporava metabolizam. Post isto tako ne usporava metabolizam.

Probala sam hrpu trening programa, pocela s Jillian, odradila Insanity (i izgubila 3cm u struku, dosla sa 70cm na 67cm, sad sam na 69cm). Bila u teretani, radila Starting Strength program 2 mjeseca, nikakve fizicke promjene nisu nastupile, samo sam dobila na snazi. Trcim vec 5 mjeseci 3 puta tjedno, sad sam ubacila i cetvrti trening. Dva treninga su mi po 40 min, jedan je duzinski oko 90min, i jedan su sprintevi po uzbrdici.

Tijelo mi se ne mijenja. Ja ne razumijem. I ne mogu vise ovako. Ili cu totalno ispizditi i poslati sve u 3pm i poceti se prezderavati, prestati trenirati i plakati sama nad sobom, ili ce se naci netko tko ce pomoci i objasniti mi u cemu je problem. Kako je moguce da uz svu tu tjelesnu aktivnost ja ne mrsavim? Razmisljam da odem do doktora, mozda mi nesto ne valja s hormonima u tijelu.

Uglavnom, zelim imati neko mjesto (a da nije biljeznica) gdje mogu dnevno pisati kako mi je prosao trening, pa se nadam da cete mi dozvoliti da to bude ovdje. I naravno, sve sugestije su i vise nego dobrodosle!

P.S. Slike varaju, dupe i noge su mi krcate celulita (ne pretjerujem), dupe je masno, ali misica unutra imam minimalno. Snage imam, mogu napraviti 10 sklekova u komadu, atg cucnjeva tridesetak, drzati plank preko minute...nisam totalni pocetnik. Imam misicnu masu koja je prekrivena dobrim slojem sala.

Ne znam tocne mjere svega, znam da mi je struk 69cm i trbuh (tamo gdje je najdeblji) 86cm.









Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Srpanj 2013 at 16:22
U vidi forum je bogatiji za još jednog komada :D

Kao što kažemo svakome pa eto i tebi.
Dobrodošla na forum pod broj 1.
Pod broj 2. daj 2-3 primjera treninga (vježbe, ponavljanje, odmor, sveukupno trajanje, kako se zagriješ itd.)
Pod broj 3. isto kao i gore samo napišeš 2-3 primjera prehrane
Nakon toga ti možemo pocet upadat sa savjetima da te usmjerimo na pravi put :)
Pod broj 4. otkuda si? možda si blizu nekoga pa ako ne bude išlo ovako....

Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Srpanj 2013 at 16:29
Pozz, 

Pa slike stvarno ne izgledaju strašno kak se dobije dojam citajuci......moguce da su preuvelicala, no ak nisi zadovoljna time i zelis nesto promijeniti to je onda jedino bitno.
Bez obzira sto ne zelis da ti ljudi govore da jedes malo i da si citala clanke, to ne znaci da si ih dobro procitala i shvatila i da nisi iscitala samo onaj dio koji si željela cuti  i protumacila si tako.
Post nece usporiti metabolizam, 1200 kalorija isto tako to je tocno, ali u periodu od 3 mjeseca takve prakse definitvno nisi napravila dobro svome organizmu i tada je vrlo vjerovatno da si time se zabetonirala. Tako da bi definitvno trebala pristupiti tome s malo manje stresa i prestat mucit sebe i tijelo i pocet normalno jesti i vježbati, a ne dodatno iscrpljivati tijelo za minimalne pomake.
Back to Top
Indigo Girl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 43
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Indigo Girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Srpanj 2013 at 19:16
Nisam bas neki komad, ali planiram biti ;) 

Ne izgledam ja stravicno lose, ali se trudim vec mjesecima skinuti ovih zadnjih 5kg sala i ne ide pa ne ide...

Dakle, ajmo po redu.

Primjer treninga. Ono sto je konstanta je trcanje. Ponedjeljkom 40 minuta po ravnom, oko 7km. Srijedom sprintevi po uzbrdici od 200m, obicno to bude jedan sprint, a ostalo su sve pokusaji da se dovucem do vrha bez da hodam. Cetvrtkom 40 minuta po teskom terenu (suma) koji je pun uzbrdica, nije lako. Subotom duzinski trening, za sad sam na 1:25, i to raste svaki tjedan, opet suma i tezak teren.

Ovako trcim vec mjesec dana, prije toga sam trcala 4 mjeseca 3 puta tjedno bez sprinteva, i naravno krace sam trcala, svaki tjedan malo povecavam vrijeme.

Dobila sam na kondiciji, drasticne promjene osjetim, na snazi nogu takodjer. Ali tijelo se nije nimalo promijenilo. Nista. Nula. Nada. Ali to me toliko ne brine jer pretpostavljam da 30min trcanja 3 puta tjedno nije bilo dovoljno. Sada bi valjda trebalo biti dovoljno....vidjet cemo.

Sto se ostalih treninga tice, to mijenjam jer mi stvari brzo dosade. Dakle pratila sam Starting strength 2 mjeseca, pretpostavljam da ste upoznati s tim? Na DL sam digla svoju tezinu, cucanj nekih 40kg ako se dobro sjecam (sto je za mene puno bilo). Nikakve vidljive promjene na tijelu.

Odradila sam Insanity program, i to je jedino urodilo plodom, vidno sam bila malo mrsavija, ali kako sam prestala s programom, cm su se vratili. 

Zadnja dva tjedna pratim onaj Focus T25 program gdje se dnevno skace po 25 min, i vec mi je dosadilo. Moram napomenuti da mrzim cardio (osim trcanja), a jako volim treninge s utezima. Zato mislim da cu krenuti u teretanu ponovo za 2 tjedna (ne mogu prije, imam goste) jer mi je to puno drazi oblik vjezbanja. No ne znam sto da radim u gym - 3*5 ocito nije za mene. Obozavam cucnjeve, mrtvo i sklekove. Mutava sam i volim pratiti striktno napisan program, tako najbolje funkcioniram.




Back to Top
Indigo Girl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 43
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Indigo Girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Srpanj 2013 at 19:25
Sto se prehrane tice, ovako to nekako trenutno izgleda:

8.00 (prije nego sto krenem na posao) obavezno doruckujem, gladna sam najvise kad se probudim. To ili bude samo neko voce ako zurim, ili 30g zobenih s bananom i jogurtom, ili dva komada integralnog prepecenca s ABC sirom/posnim/pilecim prsima/prsutom i casa jogurta.

12.00 rucam ono sto bude na meniu taj dan u lokalnom restoranu, sto se uglavnom svede na nekakav komad mesa na zaru i krumpir/salata. Ponekad pojedem sendvic ako mi se ne svidja nista sto je taj dan na raspolaganju.

18.00 veceram ili 2 jaja+prsut+jogurt+int.prepecenac, ili neko meso i salatu, integralnu pastu bolognese, rizoto s piletinom...ono, standard, a da je zdravo. 

Trcim u 8, a trening odradim poslije trcanja. Na dane kad ne trcim trening isto odradim oko 9-10 jer mi je prevruce ranije. Nekad popijem whey s vodom i kockicom cokolade poslije treninga, nekad ne. Kad se sjetim zapravo.

Naravno da kroz dan padne sladoled, keks, i Coca Cola. Kao sto sam rekla, nisam rob hrani niti namjeravam biti. Brojala sam kcal i ne zelim to ponovo raditi. Nisu svi dani isti, evo danas sam recimo ujutro tek oko 10 jela i to pirosku sa sirom i mali kroasan od cokolade, i nisam jela do 6.30 kad sam pojela fetu kruha, paskog sira i prsuta. 

Unatoc tome, vjerujem da kalorijski ne unosim puno vise od max 1400kcal, jer ne jedem masnu hranu, ne przim nista, nikakve friteze, pomfrit i slicno, kruha jedem minimalno, ali ono na sto sam slaba je slatko, to priznajem.

Prije sam jela 6 puta dnevno, prije posla si pekla piletinu i tamanila posni na dnevnoj bazi. Ne pada mi na pamet to ponovo raditi jer nikakve rezultate nisam vidjela, a cijeli dan sam se samo o hrani brinula.


Back to Top
Indigo Girl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 43
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Indigo Girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Srpanj 2013 at 19:30
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Pozz, 

Post nece usporiti metabolizam, 1200 kalorija isto tako to je tocno, ali u periodu od 3 mjeseca takve prakse definitvno nisi napravila dobro svome organizmu i tada je vrlo vjerovatno da si time se zabetonirala. Tako da bi definitvno trebala pristupiti tome s malo manje stresa i prestat mucit sebe i tijelo i pocet normalno jesti i vježbati, a ne dodatno iscrpljivati tijelo za minimalne pomake.

Ako mozes malo bolje ovo objasniti...zabetonirala? Zasto je lose sto unosim 1200kcal? Jednostavno nisam vise gladna, ne treba mi vise. Nisam se nikad gladna kad toliko jedem, jer unosim kvalitetnu hranu. Ako se zdravo hranim, 1200kcal mi je itekako dosta (ako ne i previse) da izguram dan, a ostane jos mjesta i za keks i za sok. 
Back to Top
Indigo Girl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 43
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Indigo Girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Srpanj 2013 at 19:33
I da, iz Rijeke sam. Razmisljam o tome da platim nekome tko ce mi sloziti kvalitetan trening program u teretani koji ce mi dozvoljavati da i dalje trcim 4 puta tjedno, a da za 2 mjeseca vidim nekakvu minimalnu promjenu na tijelu. Ja sama ocito ne znam kako Cry

Edited by Indigo Girl - 31 Srpanj 2013 at 19:33
Back to Top
GAZDA View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Kolovoz 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 63
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GAZDA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Kolovoz 2013 at 12:30
Originally posted by Indigo Girl Indigo Girl wrote:

I da, iz Rijeke sam. Razmisljam o tome da platim nekome tko ce mi sloziti kvalitetan trening program u teretani koji ce mi dozvoljavati da i dalje trcim 4 puta tjedno, a da za 2 mjeseca vidim nekakvu minimalnu promjenu na tijelu. Ja sama ocito ne znam kako Cry

Bok, zanimljiv slucaj, no vec sam se više puta susreo sa istim, voljan sam ti pomoci da ne placaš bezveze nekom za stvari koje vec sama znaš, no želiš ih na papiru i imaš potrebu platiti tako da se cvršce držiš samog plana.

Kontaktiraj me na PM sa detaljima tvog trenutnog treninga u teretani i pokušaj mi poslati što tocniji režim tvojeg cardio treninga, dane kada ga radiš u koliko sati i slicno.

Kada prikupim inormacije moci cu i dati konkretne informacije o tome što bi trebala uciniti za tih zadnjih par kila masti, no po mojoj procjeni kada smislimo zajedno plan, to ce biti kratak i lagan proces.
Back to Top
Indigo Girl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 43
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Indigo Girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Kolovoz 2013 at 12:47
Hvala ti Gazda, šaljem PM sada iako sam vec manje više sve to napisala vec :p
Back to Top
GAZDA View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Kolovoz 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 63
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GAZDA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Kolovoz 2013 at 13:47
Originally posted by Indigo Girl Indigo Girl wrote:

Hvala ti Gazda, šaljem PM sada iako sam vec manje više sve to napisala vec :p

Bez brige, bitno je da ponoviš i personaliziraš to šta si javno napisala, pa cemo dalje!
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Kolovoz 2013 at 14:02
Da bi održala, a pogotovo izgradila mišic, moraš vise jesti! Ne puno vise kcal. Ali puno vise uh (dobrih, ne piroske);) i proteine. A koliko primjetim i vise povrca;) imaš puno treninga, znaci.., treba tijelu i hrana.... I da bi po stigla vrhunske rezultate, ipak trebaš i pratiti hranu;) ok, vidim da ce ti gazda napisati jelovnik, treninge... Ali informiraj se o svemu sto ti preporuci i ne radi napamet;)
Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Kolovoz 2013 at 16:28
Ja sam se isto htio ponudit, al eto odustajem iako smo dalila i ja iz Rijeke :)
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
Indigo Girl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 43
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Indigo Girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Kolovoz 2013 at 17:12
Pa mozemo uvijek udruziti snage, zajedno smo jaci :)

Koja teretana u Rijeci ima najvise prostora sa slobodnim utezima?

Kasnije cu napisati koje vjezbe sam odlucila raditi, rado bih cula I vase misljenje!

Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Kolovoz 2013 at 21:27
BlueGym kantrida-belveder (nasuprto bazena - kod omladinskog)
CosmoGym - belveder (kod veterinarske)
ScorpionGym - kod željeznicke - ima malo manje mjesta

ove ostale nisam baš ispitivao :)
a ja cu sad isto opet u gym nakon 4mj :) cekao sam da se sunce smiri a sada kako je vec u 8 bez sunca grad se može i do gym-a :)
vjerujem da ce biti cosmo di cu se uputit :)


Edited by White_Insane - 01 Kolovoz 2013 at 21:31
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
Indigo Girl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 43
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Indigo Girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Kolovoz 2013 at 09:38
Woohoo, jutros 63kg na vagi, trbuh mi se vidno smanjuje :) Sinoc sam otrcala 40 min po Kastvu, odlican trening sam napravila.

Kako živim 5 minuta od Blue Gyma na Kantridi, inace idem tamo, s tim da mislim da je prostor sa slobodnim utezima dosta mali, samo je jedan squat rack i vjecito je gužva i moram cekati. Ali dobro, nastavit cu ici tamo.

Dalila, slažem se da treba više proteina, inace pojedem komad mesa kroz dan, posni sir, jogurt, whey...skupim ja barem 1g po kg, cesto i puno vise ;)

Jedno konkretno pitanje - teretana vs. crossfit. Mislite li da bih visak masti mogla jednako izgubiti i na crossfitu? Strasno me to privlaci vec dugo vremena, utezi su u igri, a nije monotono. Voljela bih to probati.

I jos nesto...kada idem u cucanj do poda...ledja mi se "izvrnu" cim se krenem spuštati ispod paralelem dakle pri dnu ledja, odmah iznad guze. I to kad radim bez opterecenja, kad radim s opterecenjem, onda se to i ranije desi. Što to znaci?



Edited by Indigo Girl - 02 Kolovoz 2013 at 09:48
Back to Top
Indigo Girl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 43
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Indigo Girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Kolovoz 2013 at 09:41
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.