New Posts New Posts RSS Feed - Istraživanje: Proteini iz mesa i zdravlje
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Istraživanje: Proteini iz mesa i zdravlje

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Rujan 2010 at 13:27
Originally posted by tare tare wrote:


Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

I da naglasim, crveno meso je jako zdravo, cak zdravije od bijelog.. stoga, neizbjegavajte ga, jedino gledajte da bude što cišce it o je to
ne znam koliko je to tacno, jer je crveno meso u prosjeku puno bogatije holesterolom i zasicenim mastima od bijelog...


ja govorim o cistom crvenom mesu, ne onom punom loja :P što se masti u crvenom mesu tice, one su cca 50/50 zasicene, nezasicene! mali dio ide na višestruko zasicene! p.s ako je govedina recimo hranjena travom, odnos je još povoljniji
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Rujan 2010 at 21:02
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Originally posted by tare tare wrote:


Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

I da naglasim, crveno meso je jako zdravo, cak zdravije od bijelog.. stoga, neizbjegavajte ga, jedino gledajte da bude što cišce it o je to
ne znam koliko je to tacno, jer je crveno meso u prosjeku puno bogatije holesterolom i zasicenim mastima od bijelog...


ja govorim o cistom crvenom mesu, ne onom punom loja :P što se masti u crvenom mesu tice, one su cca 50/50 zasicene, nezasicene! mali dio ide na višestruko zasicene! p.s ako je govedina recimo hranjena travom, odnos je još povoljniji


Visestruko zasicene masti ne postoje, mislio si reci visestruko nezasicene?
To su masne kiseline sa vise duplih veza u strukturi, one su losi substrati za liposintaze, pa stoga ili stabiliziraju ili obaraju trigliceride i holesterol (LDL). Npr. Omega-3, omega-6,omega-9.
Ove masti su rijetkeu mesu, to su vecinom tecne masti, npr. biljna ili riblja ulja, zasicene su puno cesce-stearisnka,palmitinska i slicne masti, ove su tzv. "tvrde masti"- tj. onaj dio crvenog mesa o kojem govorimo.
Pozdrav...
 

Edited by tare
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Rujan 2010 at 15:54
Lol, naravno da sam mislio reci višestruko nezasicene, moje isprike

što se tice omjera u mesu, pri tome ostajem,  kažem, višestruko nezasicene zauzimaju krajnje mali dio ali su obicno "tu"
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.