New Posts New Posts RSS Feed - I will back ...
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

I will back ...

 Post Reply Post Reply Page  <1 56789>
Author
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Ožujak 2014 at 15:56
airin, daj mi reci - jesi li gladna? Smile

Baš o tome sam danas pisala u blogu Wink Iako ti sad sve lijepo brojiš i okvirno je tu negdje koliko vidim, sad mi se čini da si se više fokusirala na čiste brojke Big smile

Po ovome mi se čini da biš mogla biti poprilično gladna jer ovdje još imaš brdo prostora za raznoliko povrće koje će ti zasititi više i osigurati nužna vlakna i nutrijente, te za ponešto zdravih masti i proteina koji će također doprinijeti sitosti i uravnotežiti cijeli jelovnik.

Ja bih to ovako, dan drugi:

doručak: 50g zobenih, 2dl jogurta, 10g wheya, 10 badema (ili žlica lanenih sjemenki), zeleni čaj 
mo 150g posnoga + jabuka, sa malo cimeta gore
ručak : juha sa povrćem(mrkva,celer,krompir), krompir pečeni 150g, salata zelena sa malo maslinovog ulja gore, 150g piletine 
mo: 100g posni sir sa 10g orasima 
večera : juha, zeleno lisnato povrće (npr. brokula) kruh 30g, 2 jaja


Što više vlakana, malo zdravih masti i već će ti biti lakše dogurati do sljedećeg obroka ;) Ja bih ovdje čak i izbacila jedan međuobrok pa možda malo podebljala veće obroke no sve ovisi o tome kako ti je raspored raspoređen, kad ti je doručak i kad ideš spavati. Možda su ti ti međuobroci zbilja potrebni. 


U svakom slučaju - jedi što više špinata, brokula, kelja, blitve........na tome ne trebaš štedjeti. Bit će ti puniji i tanjur i želudac Wink


U ovaj viši dan povećaj ugljikoihdrate, i malo pripazi s mastima. Pazi - taj dan nije propusnica za junkanje Wink




"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
airin View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote airin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Ožujak 2014 at 23:59
Puno pitanja, prvo da krenem

Jesam li bila gladan, iskreno, nisam umirala od gladi ali sam mogla nešto pojesti. S time da ovih dana nisam vježbala, nemam vježbanje, neke lagane obaveze.
Ne znam hoću li biti gladnija kada krenem više kalorija trošiti ima li to kakve veze?
I da bazirala sam se dosta na matematici,
Moj dan započinje između nekad i od 7 ako idem na faks a ako ne od
8 - 8.30 i traje do 00.00 nekada i kasnije.

što se tiče međuobroka nekada mi pašu a nekada ne, ovisi mi o rasporedu dana, ujutro doručkujem u 8,30 - 9 oko 13 - 14 mi bude ručak što mi je puno staviti mo između a onda večera završi oko 7-8 što ima prostora poslije ručka i poslije večere za Mo, tako ja nekako gledam

što se tiče špinata, brokula, kelja, blitve, salate, ČEKAM da mi narastu u vrtu, obilazim ih svakodnevno a onda će biti veselo,
glupo mi je kupovati povrće po ovakvim visokim cijenama, hvatam ih više manje po sniženjima.   

što se tiče utorka, stvarno ne znam što me čeka, ali znam da svekrva sve priprema na masti ali veselim se jer idem sređivati piliće pa će biti piletine hehehhe svakako ću paziti koliko jedem i što... ja inače kod njih više salate jedem,

p.s. za sutra ću uzeti jelovnik koji si mi predložila sviđa mi se
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Ožujak 2014 at 11:03
Mislim, da me ne shvatiš krivo - nekad i moraš bit gladna :) Ovo nije puno kcal i često se malo gladi mora istrpiti. Ali opet možemo napraviti što više možemo da si pomognemo bar malo.

Što se više trošiš to ti treba više energije - bit ćeš u većem deficitu kad kreneš vježbati pa ćeš time biti i gladnija, zato ćeš si morati naštimati te kcal da nisi u prevelikom manjku. Ovisi naravno i o intenzitetu, trajanju i frekvenciji treninga (koliko puta tjedno).


Međuobroke si onda slaži prema dnevnom rasporedu. Kada budeš imala takav dan kojeg si ovdje navela, međuobrok ti prijepodne ne treba. Više bi ti trebao popodne, te možda jedan lagani nakon večere, pogotovo ako pojedeš oko 19h. S druge strane, kad ti se potrefi da doručkuješ malo ranije, a ručak ti je malo kasnije (recimo oko 14h) slobodno si taj dan ubaci prijepodnevni međuobrok, a izostavi ovaj popodnevni ili prije spavanja.

Pa ja i ne bih rekla baš da je povrće toliko jako skupo ali neka ti bude Wink Znam da je ono iz vrta najbolje ali kad bi se ja oslanjala na to ne bih na nikad jela :) Ne bježim ni od zaleđenog, ni od kupovnog....prije ću potrošiti na povrće nego na nešto drugo.


A ništa, sretno s utorkom :)) Bolje je kad imaš kontroliran unos no nekad se treba i opustiti malo tako da uživaj u tom danu pa si drugi put složi nešto više isplanirano ;)











"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
airin View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote airin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Ožujak 2014 at 11:56
što se tiče treninga svaki dan vježbam 25 min fokusa a ponedjeljkom i petkom imam još pored toga vježbanje u fit campu. tako da ću danas imati 1,30 vježbanja, nekog intenzivnog vježbanja je sat vremena, tako da ću današnji poslije podnevni mo uzeti bananu, mlijeko i whey

Ma znam za to i ja više volim kupiti povrće nego nešto drugo, no još ću vidjeti, zato ja volim ići u kaufland sat vremena pred zatvaranje kada je povrće upola sniženo i onda pokupujem svašta :) obnovim frižider. Hehehe

p.s. jelovnici mi nisu loši, koje sam do sada jela, tako da mi je ovo zanimljivo,

Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Ožujak 2014 at 16:47
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


Mislim, da me ne shvatiš krivo - nekad i moraš bit gladna :) Ovo nije puno kcal i često se malo gladi mora istrpiti.


jadna mi majka idući tjedan
cookies are for pussies
Back to Top
airin View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote airin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Ožujak 2014 at 22:57
danas čak i nisam bila gladan, jedino me prehlada muči pa mi vježbanje nije išlo nešto, no biti će bolje, znači od srijede opet idem na 1300 kalorija,
želim vama curama Gym i avangarde reći jedno veliko hvala što pomažete, i što možda po koji put nešto ponavljate, HVALA VAM!
također i svima ostalima koji su tu aktivni i pomažu međusobno,
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2014 at 10:59

Nema na čemu airin Wink


Kako god si posložiš te kalorije, na kraju priče bitno je da si dugoročno u deficitu, ali ne prevelikom. Moraš nać jednu ravnotežu da gubiš ali zdravo i kvalitetno, i da se pritom osjećaš dobro. Jer ako se ne osjećaš dobro i energično, ako ne uživaš u cijelom tom procesu ( i prehrani i treningu) nećeš ni uspjeti odraditi do do kraja. 

Ovaj sustav, 3 dana nisko sa 1 visokim danom može se odraditi na puno načina, i na puno krivih načina :) Inače, što je nekome veći bf, to je duže u stanju biti u restrikcijama bez problema. Što je netko više lean (i pogotovo ako intezivno trenira), ima više prostora za razna češća i žešća punjenja. Uzmi to u obzir ;) Dakle, ti si te dane možeš posložiti čisto tako da psihološki duže izdržiš time da si svako malo prekineš tih par dana na malo kcal, ali nemoj preopušteno shvatiti taj 4. dan jer se tako lako možeš zeznuti pa zapravo i poništiti tih par dana deficita ako poludiš nakon njih ;)

Pojedi malo više (kojih 300-400 kcal), ali se i  dalje se trudi jesti što kvalitetnije, naravno ;) 

Malo matematike, puno kvalitete, puno aktivnosti i bit će to super ;)







"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2014 at 12:10
nek si ti nama počela računati bt će to sve super
cookies are for pussies
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2014 at 12:18
Originally posted by avangarde avangarde wrote:

Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


Mislim, da me ne shvatiš krivo - nekad i moraš bit gladna :) Ovo nije puno kcal i često se malo gladi mora istrpiti.


jadna mi majka idući tjedan



Big smile a jel? Nisam ni ja baš najbolji drug zadnje vrijeme LOL Danas jesam! Star
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2014 at 12:36
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Originally posted by avangarde avangarde wrote:

Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


Mislim, da me ne shvatiš krivo - nekad i moraš bit gladna :) Ovo nije puno kcal i često se malo gladi mora istrpiti.


jadna mi majka idući tjedan




Big smile a jel? Nisam ni ja baš najbolji drug zadnje vrijeme LOL Danas jesam! Star


a bit će prva dva tjedna kontam onda kad naviknem na kruljanje želudčica samo opušteno
cookies are for pussies
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Ožujak 2014 at 11:34
Crna kava, zeleni čaj i puno posla po kući Cool
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
airin View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote airin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Ožujak 2014 at 20:13
Pozdrav nisam se neko vrijeme javljala, još par dana sam se držala 1300 kcal ali ja pred one dane u mjesecu budem ajme meni terminator mi nije ravan, i sada naravno ljuta sam na sebe, vježbam dalje i ima nekog pomaka struk mi je 1 cm manje i osjetim da ima mišića Što me dovodi do velike motivacije da taj rezultat poboljšam. Hlasnjak je pun povrća i ja se bacam na sastavljanje tjednog jelovnika. Zanima me samo koje su namirnice zasitne? I naravno cijeli jelovnik cu staviti ovdje na pregled.
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Ožujak 2014 at 21:34
pa super, vidis da ide tako kad je -1cm povrce jedi uz svaki obrok, vlakna ce te drzati sitom. Mene najvise drzi meso, jaja i povrce
cookies are for pussies
Back to Top
headhunterz View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Rujan 2013
Status: Offline
Points: 207
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote headhunterz Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Ožujak 2014 at 21:44
pišete gluposti
24/7
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Ožujak 2014 at 21:45
Originally posted by headhunterz headhunterz wrote:

pišete gluposti

? šta tebi danas? nadrndan jer si gladan?
cookies are for pussies
Back to Top
airin View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote airin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Ožujak 2014 at 22:18
Evo za sutra sam si ovako iskombinirala
Do - 1 jaje 2 bjelanjka, 100g salate 1jabuku 30g kruha, zeleni caj
Mo - naranča 150 g posnog sa cimetom gore
Ruca - paradajz juha, 10 tak papalina, 100g njoka sa brokulom,mrkvom,cvjetacom sve po 100g ( posto ovo prvi puta pravim ne znan koliko ce toga biti količinski, ako ostane ide pod večeru a Čini mi se da ce tako i biti)
Pmw banana whey mlijeko
Večera nije sigurna, najvjerojatnije ponavljanje od ručka + 7 badema

Jel to izgleda OK?
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 56789>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.