New Posts New Posts RSS Feed - HIIT na biciklu?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

HIIT na biciklu?

 Post Reply Post Reply
Author
ZelenaSalata View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Lipanj 2015
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZelenaSalata Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: HIIT na biciklu?
    Posted: 22 Lipanj 2015 at 18:10
Bok svima!
Imam pitanje vezano za HIIT trening. Naime, unazad 2 mjeseca idem u gym i probala sam sve cardio sprave. I za sada mi se najviše sviđa bicikl ali ne klasični već onaj u obliku pedalina. Ne znam ''službeno'' ime
U njemu je već definirano nekoliko HIIT programa. Skužila sam da mi osobno ova vježba odgovara. U 20 minuta se umorim i preznojim onak pošteno!
Uz ovo odradim čučanj sa šipkom bez opterećenja, plank i par vježbi s bučicama za ruke koje smo radili na treningu s trenericom.
Cilj mi je skinut masnoću pa me zanima da li sam na dobrom putu?

Inače sam 165cm, 56kg a cilj mi je vratiti se na 52kg koje sam imala pred godinu dana al onda sam trenirala na grupnom treningu pa nisam puno razmišljala o programima pošto sam imala trenericu
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Lipanj 2015 at 18:48
Zasto ne bi bilo u redu? Ako je prehrana u redu, HIIT + vježbe snage su pun pogodak

Inace, i meni je taj tip bicikle najdrazi !

Edited by r4mb0 - 22 Lipanj 2015 at 18:48
Back to Top
ZelenaSalata View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Lipanj 2015
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZelenaSalata Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Lipanj 2015 at 19:50
Jako malo ljudi ide na taj tip bicikla pa si mislim u čem je štos
Svi vise na klasičnim biciklima ili pak na traci, a cure su redovito po steperima. Meni osobno je to jako dosadno pa rađe odradim kratki trening al onak da mi se tijelo ''trese'' nakon vježbe

Kaj se prehrane tiče tu sam okej. Slijedim prehranu kakva se tu uglavnom i preporuča.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Lipanj 2015 at 09:06
Zašto ne, da se odradit ok trening. Koliko puta tjedno si u gymu?

Do kad će čučnjevi bez opterećenja? Smile

Da biš skinula masnoću mora i prehrana bit sređena pa ti ne možemo reć sa sigurnošću da li si na dobrom putu samo sa treningom Smile
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
ZelenaSalata View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Lipanj 2015
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZelenaSalata Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Lipanj 2015 at 10:41
U gymu sam tri puta tjedno.
Sad se nekad desi da odem i četiri puta al to ako se baš osjećam da imam energije.
Rađe doma odradim pilates, ak stignem, u dane kada ne vježbam.
Ne želim se forsirati. Idem svaki drugi dan pa mi bude veći gušt.

Kaj se šipke tiče nastavljam ovako bez opterećenja još jedno vrijeme
Ne žuri mi se. S vremenom ću dodati kilažu.

A prehrana mi je klasična kakvu tu ljudi navode da je dobra, s time da se ja držim nekoliko recepata. Ne vrludam puno.
Doručak zobene 50gr plus 10gr sjemenke suncokret i lan sa vodom (ne jedem mlijeko)
Banana međuobrok
Ručak ugl neka piletina sa salatom, sendvič sa purećom šunkom i salatom. Salata s jajima kuhanim i tak. Kruh za sendvič nikada nije bijeli. Nerijetko si i sama pečem pirov kruh :)
Međuobrok opet banana
Večera opet neki protein s povrćem.
Kavu pijem sa zobenim mlijekom par puta na dan. Bez toga ne mogu.


Nisam opterećena sad jako da li je nešto fino ili ne. Najbitnije mi je da sam sita i da nije junk (i da nema šećera u tome kaj jedem). Od dobrih masti ne bježim.

Naravno da pojedem za vikende i nešto što nije baš najbolji izbor al ne želim da mi pati društveni život :)
Kada smo vani u restoranu ili pizzeriji uzmem pizzu bez sira ili neku salatu s piletinom/puretinom.

Ugl. sad mi je cilj skinuti zadnje tri kile al bez da nabijem mišiće, a sklona sam tome. Zato ne bih pretjerivala sa utezima. Pokušavam balansirati vježbe snage, HIIT i pilates.



Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Lipanj 2015 at 13:33
Ako gađaš na ove zadnje kilice malo poradi na dodatku proteina u doručak, na izbacivanju banane iz međuobroka Wink i na nekoj općoj standardizaciji jelovnika....da znaš kad i što jedeš pa da samo mijenjaš namirnice iz istih kategorija. Tipa...jedan dan za ručak imaš piletinu, rižu, salatu...pa drugi dan neku ribicu, krumpir, povrće/salatu itd....ista shema, druge namirnice...ili ponoviš iste tu i tamo, nije bed :)

No bit će promjene samo ako promijeniš međuobroke, bar jedan tako da možeš  prvo krenuti s tim pa svim ostalim Smile
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
ZelenaSalata View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Lipanj 2015
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZelenaSalata Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Lipanj 2015 at 15:43
S obzirom da radim od 9 do 17 najgori periodi su mi oko 10 prijepodne i kasnije oko 15h. Oko 10h sam već gladna s time da nekad samo kava uspijeva umanjiti muku dok bih oko 15h najradije svisnula pa uzmem bananu. Bolje nego čokoladu.
Nije mi zgodno na poslu jesti svakih tri sata tako da mi je najpraktičnije uzet bananu. Bademi i slično mi nikako ne odgovaraju, jako teško pada na želudac tako da to ni ne jedem.
Prilično sam ograničena jer ne jedem mliječno, znači ni posni sir.
Ne bih se željela previše opterečivati raznim receptima, rađe se držim par recepata jer su mnoge poznanice krenuvši na raznoliku i ''zdravu'' prehranu završile s novim kilama na kraju mjeseca
Željela sam zapravo potvrdu da li je ovaj tip bicikla okej jer kako rekoh jako malo ga ljudi koristi pa ne znam da li ima smisla.
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Lipanj 2015 at 16:14
Bicikl je ok. Ja se slazem s Gym-girl da je važno što prije početi raditi vježbe snage jer su one core svega, a ne toliko pedaliranje na ovom biciklu.
Be healthy, be happy.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.