New Posts New Posts RSS Feed - Gubljenje težine
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Gubljenje težine

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Tox2401 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tox2401 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Gubljenje težine
    Posted: 23 Kolovoz 2012 at 19:48
Imam 16, visok 180,5 cm i težak sam 120kg. Daleko previše za svoju visinu i dob.
Želim promijeniti lifestyle. I izgubiti na težine prvo zbog zdravlja,a drugo ne i manje bitno zbog izgleda. Ne želim sa 30 da me opali srcani ili da sa 50 ležim u krevetu nepokretan.

Ne jedem fast food nit pijem colu i slicne gazirane sokove. Pojedem hot dog ili hamburger ili nesto jednom u 2 mjeseca. A gazirane sokove izbjegavam.
Prošle godine sam krenuo u teretanu i u 4 mjeseca sam izgubio manje 5kg koje sam odmah dobio natrag u mjesec dana kada sam prestao. Vjerujem da je problem u tome što je meni obitelj naucena na nezdravu hranu punu masti, svako malo je roštilj, ili neka svinjetina, peceni krumpir i slicno.
Meni je toga dosta.
Treba mi pomoc di da pocnem, kako da pocnem. Trebaju mi preporuke za koje vježbe da radim i koju hranu da jedem. Ako bi mi netko mogao složiti koji dan za koji obrok šta da pojedem, znaci cijeli tjedni dijetni plan, i vježbe koje da radim. Mislio sam se uclanit u teretanu opet ali mislim da je prerano za to, mislim da bi trebao za to barem neku kondiciju dobit pa bi sam hodao/trcao/bicikl.
Ali trebaju mi savjeti, molio bih nekog od vas da mi kaže koliko dnevno bih trebao raditi šta, i ako može da mi složi tjedni prehrambeni plan.

Ne želim brzi gubitak težine, ali želim kako sam rekao novi lifestyle, znaci nije mi bitno ako ce trajat tjedan dana ili 10 godina. Samo da se promjeni.
Ja sam spreman poduzet taj korak, znaci želim to, i treba mi pomoc to ostvariti.


Edited by Tox2401 - 23 Kolovoz 2012 at 19:57
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Kolovoz 2012 at 20:05
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
s4le96 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Srpanj 2012
Status: Offline
Points: 20
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote s4le96 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Kolovoz 2012 at 20:51
Pozdrav i od mene vidi ovako ja mislim da bi ti trebo sada trenutno dosta trcanja i bicikla da bi oslabio nece ti pomoci dizanje tegova...Baziraj se na kardio sada da smrsas pa onda se zatezi ili paralelno preko potrebna ti je ishrana ali ne neka glupa djeta od koje ces oboliti ukratko o ishrani baziraj se na 5,6 oborka dnevno primer
Dorucak: Zeleni caj+ zobene pahuljice
Medju obrok:vocka neka
rucak:Meso peceno neko nemasno Primer riba ili piletina puretina i uz to uzmi neko povrce tipa barena sargarepa kupus itd...
Medju obrok: opet uzmes neku vocku ili proteinski sejk ako pijes proteine :)
Vecera: Moj savet ti je posnog sira i kuvana jaja to ti je dosta proteina ;)
To su ti 5 obroka imas ti tu jos da dodajes toga ako zelis ali u glavnom ne trebas se prejedati nikako sto vise jesti i pomalo i ubaci trening kad ti odgovara...ja sam tako uradio znaci bitno ti je sto vise da trcis ali neverujem da si u tom stanju kreni lagano sa setnjom i hodanjem pod nagibom nemoras trcati odma gledaj da predjes sto vise dnevno i teretana ja ti na primer sad imam ujutru teretanu a uvece trcanje 10 km i onda mogu jesti puno vise a ostanem fit :) tako da ako zelis jesti sto vise gledaj da sto vise treniras. Podrska! samo napred zadnje ti je vreme da se probudis ;)
Back to Top
extremefit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 272
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote extremefit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Kolovoz 2012 at 21:14
Odi na moj web, sve pazljivo procitaj. Kreni sa zapocnite programom, i primjer kako bi trebao jesti pogledaj u linku prehrana i u blogovima. Nemoj trcat jer je to trenutno preveliko opterecenje za zglobove. Bicikla je ok ili ako mozes doc do veslackog ergometra. Ako sta nije jasno kontaktiraj me. Pozz
Back to Top
zilla View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Veljaca 2010
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 58
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zilla Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Kolovoz 2012 at 22:06
Teretanu možeš okacit macku o rep ako ne radiš aerobne vježbe... To ti govorim iz iskustva jer se i ja trenutno mucim sa kilažom i bez bar sat vremena aerobnog vježbanja dnevno neceš postic skoro nikakve rezultate... Idealno bi bilo da kombinuješ sat sa tegovima i sat posle na biciklo...

E sada ima jedna i druga stvar u koju nisam vjerovao previše al sad sam se max uvjerio... Radi se o fat burner-ima... Dakle, prošle godine sam uz pomoc labrada chargea spržio 18 kg, naravno uz regulisanu prehranu i vježbanje najmanje 6 dana u sedmici... Tada su me ovdje na forumu uvjerili da mi charge i nije pomogao nešto pretjerano al sad kad sam ponovo krenuo potpuno isto kao i prošli put al ovaj put bez chargea vidio sam koliko mi je pomogao... Dakle treniram vec mjesec i po, prvo tegovi minimalno 30 minuta pa zatim na biciklo minimalno sat al zanimljivo u tih mjesec i po dana vaga je pokazala jedva 2,5 kg da sam sletio... Zato sam ponovo narucio fat burner al ovaj put dyma-burn xtreme jer sam i o njemu cuo sve najbolje... Trenutno sam na 100 kg i ta kilaža mi stoji vec više od 15 dana iako se ubi treninzima a na hranu pazim max...

Zato moj ti je savjet da odma uzmeš biciklo i npr taj preparat od labrade i da ne gubiš uzalud vrijeme kao ja što sam... Prošli put kad sam sletio da sam samo ostao da radim s tegovima sumnjam da bi mi se kilaža ikad vratila... ljenost je najgora za nas "debele" :) treba mijenjat životne navike i što više se kretat... 
Back to Top
Tox2401 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tox2401 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Kolovoz 2012 at 03:38
Originally posted by zilla zilla wrote:

Teretanu možeš okacit macku o rep ako ne radiš aerobne vježbe... To ti govorim iz iskustva jer se i ja trenutno mucim sa kilažom i bez bar sat vremena aerobnog vježbanja dnevno neceš postic skoro nikakve rezultate... Idealno bi bilo da kombinuješ sat sa tegovima i sat posle na biciklo...

E sada ima jedna i druga stvar u koju nisam vjerovao previše al sad sam se max uvjerio... Radi se o fat burner-ima... Dakle, prošle godine sam uz pomoc labrada chargea spržio 18 kg, naravno uz regulisanu prehranu i vježbanje najmanje 6 dana u sedmici... Tada su me ovdje na forumu uvjerili da mi charge i nije pomogao nešto pretjerano al sad kad sam ponovo krenuo potpuno isto kao i prošli put al ovaj put bez chargea vidio sam koliko mi je pomogao... Dakle treniram vec mjesec i po, prvo tegovi minimalno 30 minuta pa zatim na biciklo minimalno sat al zanimljivo u tih mjesec i po dana vaga je pokazala jedva 2,5 kg da sam sletio... Zato sam ponovo narucio fat burner al ovaj put dyma-burn xtreme jer sam i o njemu cuo sve najbolje... Trenutno sam na 100 kg i ta kilaža mi stoji vec više od 15 dana iako se ubi treninzima a na hranu pazim max...

Zato moj ti je savjet da odma uzmeš biciklo i npr taj preparat od labrade i da ne gubiš uzalud vrijeme kao ja što sam... Prošli put kad sam sletio da sam samo ostao da radim s tegovima sumnjam da bi mi se kilaža ikad vratila... ljenost je najgora za nas "debele" :) treba mijenjat životne navike i što više se kretat... 


Hvala svima na savjetima i podršci.
Eto onda cu si sutra napravit neki playlist na mp3, sjest na biciklu i polagano startat, a za prehranu cu se još otic posavjetovat sa doktorom nutricionistom koji je poznanik pa da vidimo šta i on kaže.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Kolovoz 2012 at 08:35
Originally posted by zilla zilla wrote:

Teretanu možeš okacit macku o rep ako ne radiš aerobne vježbe... To ti govorim iz iskustva jer se i ja trenutno mucim sa kilažom i bez bar sat vremena aerobnog vježbanja dnevno neceš postic skoro nikakve rezultate... Idealno bi bilo da kombinuješ sat sa tegovima i sat posle na biciklo...

E sada ima jedna i druga stvar u koju nisam vjerovao previše al sad sam se max uvjerio... Radi se o fat burner-ima... Dakle, prošle godine sam uz pomoc labrada chargea spržio 18 kg, naravno uz regulisanu prehranu i vježbanje najmanje 6 dana u sedmici... Tada su me ovdje na forumu uvjerili da mi charge i nije pomogao nešto pretjerano al sad kad sam ponovo krenuo potpuno isto kao i prošli put al ovaj put bez chargea vidio sam koliko mi je pomogao... Dakle treniram vec mjesec i po, prvo tegovi minimalno 30 minuta pa zatim na biciklo minimalno sat al zanimljivo u tih mjesec i po dana vaga je pokazala jedva 2,5 kg da sam sletio... Zato sam ponovo narucio fat burner al ovaj put dyma-burn xtreme jer sam i o njemu cuo sve najbolje... Trenutno sam na 100 kg i ta kilaža mi stoji vec više od 15 dana iako se ubi treninzima a na hranu pazim max...

Zato moj ti je savjet da odma uzmeš biciklo i npr taj preparat od labrade i da ne gubiš uzalud vrijeme kao ja što sam... Prošli put kad sam sletio da sam samo ostao da radim s tegovima sumnjam da bi mi se kilaža ikad vratila... ljenost je najgora za nas "debele" :) treba mijenjat životne navike i što više se kretat... 


Jao jao :)

Zilla, koji je glavni zahtjev za gubljenje težine, odnosno masnog tkiva? Hoceš rec da bez klasicnih aerobnih vježbi nije moguce smršaviti, uz dobar trening utezima, ostalim rekvizitima ili vlastitim tijelom?

Bar 1h aerobnog dnevno? Baš aerobnog? A intervali, ništa ne koriste? Sprintevi i svi ostali visoko intezivni treninzi?

Nakon utega sat vremena na biciklu....2h...nepotrebno gubljenje vremena, iscrpljivanje organizma, i prilicno kontraproduktivno što se mišicne mase tice..btw. baš me zanima kako tih 30 min treninga izgleda.

fat burneri - necu puno ulazit u to ali mislim da tvoja trenutna stagnacija nije posljedica njihovog nekorištenja vec necega što krivo radiš što se prehrane i/ili treninga tice....a moguce i da si vec dugo na istom režimu pa tijelo ne reagira, možda i na premalo kalorija i previše treninga pa tijelo štedi energiju..... u svakom slucaju, savjetovati nekoga ko tek krece u promjenu navika i ima brdo prostora za napredak da uzme neki burner jer inace gubi vrijeme je krivo i sorry, krajnje glupo.

Originally posted by zilla zilla wrote:


ljenost je najgora za nas "debele" :) treba mijenjat životne navike i što više se kretat... 


Eto, jedina pametna LOL Tongue



Edited by Gym_girl - 24 Kolovoz 2012 at 08:48
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Kolovoz 2012 at 08:46
Da se razumijemo, s obzirom na poprilicnu kilažu u tvom slucaju Tox nebi bilo loše krenuti sa što više kretanja, samo zaboravi trcanje kako je vec naglašeno. Brzo hodanje, bicikl, ergometar...sve to...puno šetnji kroz dan..štogod, samo da se kreceš što više. Mada ne zanemaruj vježbe snage, samo ce ti pomoci, i ukupnom izgledu i zdravlju opcenito.

Kod tebe nije problem u mastima, problem je ono što uz te masti jedeš. Da si uz roštilj jeo povrce ili salatu sigurno danas nebi bio u ovakvim problemima. Dakle, ne krivi masti - krivi višak kalorija skupljen iz raznih krivih, energetsko bogatih kombinacija koje si radio.

Kreni od pocetka. Pogledaj unazad i vidi koje greške si radio, sjeti se kako si tocno jeo kroz dan. Što, kada i najbitnije, koliko. Onda malo kreni proucavati forum i blogove i složi nešto po svojim preferencijama i mogucnostima pa ako hoceš zaljepi nam tu da ti iskorigiramo ako šta treba. Glavno da budeš u energetskom deficitu. Kreni malo po malo, naviku po naviku. I sam si rekao da želiš new lifestyle i da ti nije bitno koliko ce ta promjena trajati, onda ne brzaj.

Nitko ti nece slagati tjedne programe džabe Wink

 U svakom slucaju, svaka cast što si se odlucio za promjenu, na vrijeme dok se ne uvališ u zdravstvene probleme, mnogi tek godinama kasnije pocnu razmišljati u tome kad vec debelo zaglibe. Samo ne odustaj i ne ulazi odmah u neke prevelike restrikcije da ne pukneš.

Sretno Star
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
zilla View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Veljaca 2010
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 58
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zilla Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Kolovoz 2012 at 10:29
Htio sam da kažem da je moguce u 3 mjeseca skinut od 15-20 kg ako se na masti napdne sa svih strana... Znaci max sredjena prehrana, vježbanje s tegovima, minimum sat biciklo posle tegova (dobro je ubacit HIT 20 min) i na kraju fat burner... Hocu da kežm kad se vec pati oko tih dijeta i treninga da se izvuce maksimum iz toga...

Evo ti malo i motivacije :)


To je moja slika od prošle godine kad sam se zadao da smršam... Prva slika nakon 3 mjeseca vježbanja uz Labrada Cgarge (lakši sam bio više od 15 kg, svu odjecu sam morao promijeniti), slika u sredini kad sam krenuo i ova zadnja mjesec nakon što sam poceo koristiti Cgarge...

U pocetku sam bio totalno zakljucan, vježabao više od mjesec dana i ništa se nije dešavalo al zato kad sam poceo korisiti Charge vec nakon mjesec vide se rezultati... Ljudi moji ja sam imao osjecaj da se topim ko snijeg :)

Sad opet moram krenut istim putem jer sam lošom prehranom i ljenošcu vratio sve kile i još više od toga :(

Zato ako ceš ici baš lagano i zdravo i ako želiš da postepeno mijenjaš životne navike onda poslušaj Gym_girl jer sve ovo što govori je 100% tacno...

Al ako hoceš brzo da se riješiš tih kila onda obavezno fat burner i ubijaj se treninzima ;) Ja sam nakon 10 godina pokušavanja da skinem koju kilu shvatio da nema drugog nacina da se brzo riješim sala :)




Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Kolovoz 2012 at 11:15
U 3 mjeseca 20 kg? Smile Moguce, što nebi bilo, može i više...ali da li je dobro i zdravo? ;)

Gledaj zilla, ne bih htjela da ispadne da te napadam, znaš...ali malo si pobrkao loncice :) Toliko si se fokusirao na to mršavljenje da si pomalo zaboravio što još gubiš putem, što se i po slikama vidi.

Postao si samo manja verzija sebe :) ali bez tonusa, bez mišicne mase. I naravno, toliko si izgladnio organizam da ti se vratilo još i više - tijelo je samo cekalo da pukneš pa da sve lijepo pospremi nazad :)

Ne znam, krivo, krivo misliš, krivo radiš...ima nacina, itetkako i opet cu ti ponovit - nije stvar u fat burnerima, nisu ni oni za igrat se. Ništa nije potrebno osim dobro isplaniranog treninga i prehrane. Ali stvarno.






Edited by Gym_girl - 24 Kolovoz 2012 at 11:15
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Kolovoz 2012 at 11:37
ja sam u 6mj izgubila 21kg..bez icega... samo prehrana i vježbanje Big smile
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Kolovoz 2012 at 11:40
Eto, naša pobjednica je najbolji dokaz da se sve može kad se zna kako Star

Edited by Gym_girl - 24 Kolovoz 2012 at 11:40
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Tox2401 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tox2401 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Kolovoz 2012 at 18:12
Vidio sam kod frenda sad malo prije njemu brat pije neki shake koji zamjenjuje kao jedan dnevni obrok. Rekao mi je da zna curu koja to prodaje pa da ce ju pitat ako sam zainteresiran, dali bih trebao to pit umjesto nekog dnevnog obroka?
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Kolovoz 2012 at 18:17
Vjerujem da je rijec o Herbalife-u. Nemoj bez veze bacati novac. Radije si kupi piletine
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Kolovoz 2012 at 18:39
Slušaj gymku. I vjeruj, trening s nekom vrstom opterecenja uz dobru prehranu je definitivno najbolja metoda za skidanje kila ;) Ako imaš na izboru trening s utezima i bicikl uvjek prije odradi trening s utezima, tek kad si to riješio, ako želiš vozi bicikl ili nešto slicno.

Eto, n
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
ante87 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ante87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Kolovoz 2012 at 16:03
Neznam kakav si u trcanju, ali zapocetak brzo hodanje,  vidi kako se osjecat pa probaj postepeno lagani tempo 20 min, kako budeš više mogao i kondicija dolazila povecavaj  minute treninga.Ako si blizu mora plivaj samo plivaj, pleši  kreci se , šetaj , nemoj sidit na stolici puno.Ja san ima isto 120 kg sad san na 101 kg.Pij dosta vode.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.