New Posts New Posts RSS Feed - Gubitak motivacije :(
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Gubitak motivacije :(

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
motivation_ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Rujan 2013
Location: Austria
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote motivation_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Gubitak motivacije :(
    Posted: 24 Rujan 2013 at 17:05
Pozdrav!
i ja sam nova ovdje.

Odlucila sam pisati jer sam u depri trenutno.

Vjezbala sam godinu dana intenzivno( 5-6 puta tjedno od cega je 3 puta bilo utezi i
2-3 puta plivanje ili trcanje), medjutim promjene neke velike nisam primjetila osim da sam
dobila na tezini 6 kilograma vise( pretpostavljam da je tu bilo misicne mase dobar dio, ali opet
nisma se dobro osjecala sa tih 6 kg vise).

Oko maja mjeseca sam prestala tako intenzivno vjezbati, i smrsala sam 6 kilograma.
Sada su mi mjere visina 180 cm, tezina 74 kilograma. Spram moje visine, to nije lose, ali
naravno tu su masne naslage pogotovo oko trbuha koje bih voljela zaista skinuti.

Pokusala sam cikliranje UH, ali nema sanse. Ja bez UH ne mogu, imam uzasne glavobolje.
Sad kako sam izgubila motivaciju, znam cesto i pretjrati sa kalorijama(dnevnim unosom).

Ovako izgleda primjer mog jelovnika:

Dorucak: musli sa komadicima cokolade i mlijekom( ili zobene sa jednom bananom)+
jaja(2-3 bjelanjka i 1 zumanjak) ili uzmem lanene sjemenke ako mi se ujutru ne da pravit jaja

Rucak:Posto radim, jedem vani, ali uvijek se trudim da bude kombinacija
protein i UH+ salata, ponekad jedem samo juhu jer mi ne godi bas to przeno po restoranima sa puno ulja itd.

Uzina: neko voce oko 100-200 grama ili manja cokolada(nesto kao kinder maxi king itd)

Vecera: riba plus UH ili piletina plus UH+ neko povrce i salata

Posliej vecere obicno opet budem gladna jer idem na trening navece
pa onda jedem sir, jaja ili orahe/bademe.

Pored ovog svega, prije mejsec dana primjetila sma jake bolove u donjem dijelu ledja.
Isla sam doktoru, uradila rentgen, sada cekam petak da idem ponovo cuti misljenje doktora.

Moguce je da su ti bolovi od treninga sa tegovima( hot iron) tako da za sada
ne radim nista sa tegovima. Radim grupni trening sa vlastitom tezinom, a ostala 2 dana u tjednu
sama radi nesto kao sto je pokazano u videu kako izgubiti 5 kg sala za 5 tjedana.

Eto, zamolila bi ljude koji mi mogu ikako vratit motivaciju, da mi napisu par rijeci,
jer zaista, imam padove i uspone. Ponekad jedem mjesec dana kako treba, i onda
jednostavno sljedeci mjesec uprskam sve.

Ne znam kako da nadjem dalje motivaciju.
Pozdrav!
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Rujan 2013 at 17:18
Draga motivation, prvo dobrodošla Ovo s motivacijom..misliš da je samo tebi tako? trebaš procitati topice forumaša (mettastaza, davor23, ja) svi imamo pad motivacije tu i tamo. Zato si došla na pravo mjesto pa odmah savjet na pocetku- probaj svakodnevno ovdje navracat, pisati izvjestaj za taj dan i odmah ces osjecati da imas bolju i jacu kontrolu nad sobom i nad onim sto radis (hrana, trening), a i dobit ces dodatni poticaj od ostalih
Dalje, ovo na pocetku kad si iša u teretanu 3 put tjedno- Kako su izgledali ti treninzi? kako si tada jela?
Što se tice cikliranja UH..kako misliš ne možeš bez UH? pa cikliranje ne podrazumijeva izbacivanje UH nego tempiranje i cikliranje anyway, prema napisanom jelovniku može se tu još dosta korekcija napravit prije nego se izbacuju UH. Sacekaj nalaz od dr. u vezi ledja. Ne znam zašto misliš da je to od treninga u teretani ako si s time prestala u 5 mj? 4 mj poslije da te bole ledja od teretane? eventualno od toga što su mišici oslabili i ligamenti oslabili jer si prestala ici u teretanu.
Reci koliko godina, visinu i kg imas?

Edited by avangarde - 24 Rujan 2013 at 17:18
cookies are for pussies
Back to Top
motivation_ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Rujan 2013
Location: Austria
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote motivation_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Rujan 2013 at 17:33
22 godine, 180 cm, 74 kg.

Hm nisam prestala ici u teretanu u 5 mjesecu, samo sam prestala tako intenzivno vjezbati.

A mislim na to da mi je jako tesko sniziti kolicinu UH. Sad mislim da otprilike jedem oko 150 g dnevno, nekad i vise, s tim da se trudim da to nisu prosti UH.

U petak se javim svakako ponovo da podijelim s vama dijagnozu, pa cu vidjeti dalje sta cu
sa treninzima.
Malo sam ja izgubila volju i to sto nema vise treninga sa tegovima. To mi je nekako
pruzalo zadovoljstvo
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Rujan 2013 at 17:42
Ma vjeruj mi kad ti kažem da mene to hvata svaki mjesec dana ali stisnem zube, malo se požalim tu na forumu pa me forumaši vade van i opet nakon par dana sve super
Gle, prvo da nešto razjasnimo na pocetku- u godinu dana vježbanja s utezima vrlo je malo vjerovatno da si dobila 6 kg cistih mišica. Vrlo vjerovatno si bila u suficitu blagom pa si dobila u najboljem slucaju 3 kg misica 3 kg masti. Kako si jela tad, tj koja je razlika od sada?
Ukoliko ti leda nisu od utega i kad se oporavis (jos te to boli?) svakako savjetujem da ne prekidas s teretanom. I gle, tijelo treba odmor tako da ovo sto ti smatras intezivno (5 put tjedno vjezbat) je ipak malo too much pa si mozda i zbog nedovoljno odmora navukla ozljede+ misici su ocito opali (kad si ponovo izgubila ove kg osli su i misici) te je i to moguci razlog ozljede.
Bilo kako bilo, 150 g UH nije uopce puno i tvoje cikliranje je trebalo na low dane i biti negdje oko 130-150 g UH prema svemu ovome bih ja rekla da je vise problem u vrsti UH koje jedes, malo se usporio i metabolizam zbog malo hrane i to je to. Ne brini se samo, sve se to da rijesiti. Koji ti je sad cilj?
cookies are for pussies
Back to Top
motivation_ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Rujan 2013
Location: Austria
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote motivation_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Rujan 2013 at 18:18
Sad mi je cilj skinuti salo s trbuha, to mi je glavni cilj od 15-te godine kad mi je to pocelo smetati.

Kad sam intenzivnije vjezbala, jela sam dosta vise, bila sam gladna non stop.
Vjerovatno i zbog nepravilnog odabira hrane, bez pravilne prehrane nema nista.
Prije ljeta sam bila zadovoljna trbuhom, jedno 2 mjeseca sam stvarno se pridrzavala
naravno uz treninge, ali onda je dosao godisnji i opustila sam se ponovo.

Sad imam problem i s hormonima, jer sam slucajno zaboravila kontracepciju ponijeti
na godisnji i evo sad ponovo sam krenula ovaj mjesec, mislim i da mi hormoni sad divljaju,
ali ovaj mjesec sto slijedi trebalo bi da se koliko toliko stanje popravi.
Bilo je tu i stresa na poslu, ma znate kako to sve ide, sve zajedno dobrinosi, jos
i ako imas genetski predispozicije za salo na stomaku, onda se jako lako nakuplja.

Naravno protiv te genetske predispozicije se treba borit, prehrana trening i manje stresa.

Hvala za savjete, javljacu se svaki dan da podijelimo misljenje oko prehrane treninga itd.
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Rujan 2013 at 18:30
Moze, do tada si izracunaj BMR i TDEE da znas koliko otprilike trebas jesi..bacit cu kometar na sadasnji jelovnik ;)

Ovako izgleda primjer mog jelovnika:

Dorucak: musli sa komadicima cokolade i mlijekom( ili zobene sa jednom bananom)+
jaja(2-3 bjelanjka i 1 zumanjak) ili uzmem lanene sjemenke ako mi se ujutru ne da pravit jaja)- ovo je sve ok s tim da ja ne bih jela musli jer su najcesce pune secera. Drz se zobenih ili recimo ja ujutro volim pojesti neke proteinske muffine homemade, slatki proteinski kruh ili integralni griz + proteini

Rucak:Posto radim, jedem vani, ali uvijek se trudim da bude kombinacija
protein i UH+ salata, ponekad jedem samo juhu jer mi ne godi bas to przeno po restoranima sa puno ulja itd.--- e, to cu bi se trebalo potrudit pa ponijeti sama sebi rucak da nemoras jesti hranu u kojoj ne znas sta ima. Brzi rucak za ponijet mozes napraviti za 15 min ;)

Uzina: neko voce oko 100-200 grama ili manja cokolada(nesto kao kinder maxi king itd)-- jok, voce jos koliko toliko ali kinder no no.. Ja bih mjesala voce u posni sir i dodala par orasastih

Vecera: riba plus UH ili piletina plus UH+ neko povrce i salata- ovo ok

Posliej vecere obicno opet budem gladna jer idem na trening navece
pa onda jedem sir, jaja ili orahe/bademe.--iza treninga utezima ovo jedes ili?


cookies are for pussies
Back to Top
motivation_ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Rujan 2013
Location: Austria
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote motivation_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Rujan 2013 at 19:51
a obicno to jedem poslije utega da, ali zan me uhvatit i drugim danima da jedem vise nego trebam,
naravno to su ti dani o kojima sam pricala :)

da samo kontrola je najbitnija, i volja :)
Back to Top
motivation_ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Rujan 2013
Location: Austria
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote motivation_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Rujan 2013 at 13:09
evo ovo je meni za danas:

D: zobene sa bananom, lanene sjemenke(oko 50 grama)
R: juha sa knedlama od sira(restoran), salata, 3 bjelanjca+1 cijelo jaje
V: cordon blue piletina-home made +sataras sa rizom (prije treninga)

izmedju rucka i vecere neko voce-nektarina ili banana

poslije treninga ne znam sto bi jela.

Eto ako netko ima neku primjedbu, molim vas napisite :)

Hvala
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Rujan 2013 at 20:35
D: fale neki proteini, zato kažem tu bi whey lijepo sjeo u zobene kao cokolino
R: recimo da je ok s tim da ako je salata imala puno ulja, ko u što restoranima biva..
V: kako pravis taj cordone blue? mislim da je ipak bolje cista pileca prsa
poslije treninga bjelanjci + banana, posni i banana, meso ili riba + povrce..
cookies are for pussies
Back to Top
motivation_ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Rujan 2013
Location: Austria
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote motivation_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Rujan 2013 at 22:47
evo zamjenila sam nisam ni pravila cordon blue danas, jela sam pileca prsa :)
inace kad pravim cordon blue zamotam kao u rolnicu-sir neki masniji-ementaler gauda itd.,
sunka i onda gornji dio ide s jajetom i malo prezle preko(kao za pohovanje al ne stavljam
brasno)-vjerujem i da je ovako lose ali eto :)

salata je bila bez ulja, ovdje sam sebi vadis salatu uglavnom :)
i onda solis, ulje stavljas itd.
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Rujan 2013 at 22:51
da ali onda to moras peci na ulju da se pohin ispece..radije ti zarolaj tu sunkicu unutra s nekim light sirom u listicima (pola jednog) i s cackalicama zatvori i peci na tefalki bez ulja. super za salatu onda
cookies are for pussies
Back to Top
motivation_ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Rujan 2013
Location: Austria
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote motivation_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Rujan 2013 at 16:00
Originally posted by avangarde avangarde wrote:

da ali onda to moras peci na ulju da se pohin ispece..radije ti zarolaj tu sunkicu unutra s nekim light sirom u listicima (pola jednog) i s cackalicama zatvori i peci na tefalki bez ulja. super za salatu onda

ne ne ja to pecem u pecnici bez imalo masti :)
Back to Top
motivation_ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Rujan 2013
Location: Austria
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote motivation_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Rujan 2013 at 16:02
evo danas sam isla doktoru...

noga lijeva je pomjerena oko 2 mm u kuku, zato imam bolove u donjem dijelu ledja.

Rekao mi je da nastavim sa treninzima. Tako sam sretna. Ponedjeljak utezi :)
Pripazicu naravno na tezinu.
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Rujan 2013 at 16:20
Originally posted by motivation_ motivation_ wrote:

evo danas sam isla doktoru...

noga lijeva je pomjerena oko 2 mm u kuku, zato imam bolove u donjem dijelu ledja.

Rekao mi je da nastavim sa treninzima. Tako sam sretna. Ponedjeljak utezi :)
Pripazicu naravno na tezinu.


hmm, ja imam displaziju kuka lijevog-isto pomaknut kuku u casici tj nije ulego dobro, al meni je to uredeno..isto mi dr rekao da ojacam kvadriceps i zadnju lozu i da ne bi trebalo biti problema..ne bi ni otkrila da nisam silovala tada aerobic
cookies are for pussies
Back to Top
motivation_ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Rujan 2013
Location: Austria
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote motivation_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Rujan 2013 at 20:13
ok znaci sve normalno radis, dizes utege i to?

nadam se da ce uskoro bolovi prestati.
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Rujan 2013 at 01:07
Originally posted by motivation_ motivation_ wrote:

ok znaci sve normalno radis, dizes utege i to?

nadam se da ce uskoro bolovi prestati.


ma da, skuzila sam to prije 8 godina kad sam cijele dane vodila aerobic pa mi buknulo i bolilo za poludit.. onda sam 3 mj pauzirala i krenila u teretanu, kad sam ojacala kvadriceps i gluteus bolovi su prestali kod vodjenja aerobica..Sad sam prestala potpuno s takvom vrstom aerobica i samo vježbam u teretani i nemam nikakvih problema, dapace noge su mi najdraži trening jucer sam recimo radila box cucanj s 63kg i bilo je divno a danas je divno mojoj nutarnjoj nozi koja me podsjeca na jucer
cookies are for pussies
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.