New Posts New Posts RSS Feed - Grcevi
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Grcevi

 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Prosinac 2009 at 00:25
  Meni je magnezij pomogao.. inace su mi znale preko noci i noge i ruke trzat, i to jako.. Ali stvarno sada se nemogu zalit vise..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
lordhumungus View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 05 Studeni 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 112
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lordhumungus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Prosinac 2009 at 20:15

Originally posted by davor23 davor23 wrote:

  Meni je magnezij pomogao.. inace su mi znale preko noci i noge i ruke trzat, i to jako.. Ali stvarno sada se nemogu zalit vise..
 

kažeš da ti je magnezij pomogao? ja isto u snu jako trzam rukama i nogama. probat cu onda neki mg

i am the rocker, i am the roller,i am the out of controller
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Prosinac 2009 at 22:48
Originally posted by lordhumungus lordhumungus wrote:

Originally posted by davor23 davor23 wrote:

  Meni je magnezij pomogao.. inace su mi znale preko noci i noge i ruke trzat, i to jako.. Ali stvarno sada se nemogu zalit vise..
 

kažeš da ti je magnezij pomogao? ja isto u snu jako trzam rukama i nogama. probat cu onda neki mg

 

covjece, vi ste opasni u krevetu, treba štitnike stavit 

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Prosinac 2009 at 22:55
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Originally posted by lordhumungus lordhumungus wrote:

Originally posted by davor23 davor23 wrote:

  Meni je magnezij pomogao.. inace su mi znale preko noci i noge i ruke trzat, i to jako.. Ali stvarno sada se nemogu zalit vise..
 

kažeš da ti je magnezij pomogao? ja isto u snu jako trzam rukama i nogama. probat cu onda neki mg

 

covjece, vi ste opasni u krevetu, treba štitnike stavit 



Je, pomogao mi je.. rekla mi cura da sam je tresnuo jednu noc ali srecom, ne prejako.. i nakon jedno 2 mj sto sam konzumiro, je pomogao..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
lordhumungus View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 05 Studeni 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 112
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lordhumungus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Prosinac 2009 at 20:04
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Originally posted by lordhumungus lordhumungus wrote:

Originally posted by davor23 davor23 wrote:

  Meni je magnezij pomogao.. inace su mi znale preko noci i noge i ruke trzat, i to jako.. Ali stvarno sada se nemogu zalit vise..
 

kažeš da ti je magnezij pomogao? ja isto u snu jako trzam rukama i nogama. probat cu onda neki mg

 

covjece, vi ste opasni u krevetu, treba štitnike stavit 

da, opasni u krevetu u svakom slucaju...

 
i am the rocker, i am the roller,i am the out of controller
Back to Top
Freakusha View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 24 Studeni 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 192
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Freakusha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Travanj 2010 at 14:32
Bijah na pregledu vena u nogama (ne znam kako se to strucno zove) i ispregledao mi je sve vene u nogama sa ultrazvukom i rekao mi je da mi vene rade i više nego odlicno, tako da u tome nije problem. Onda me pitao kada sam "brzo" izrasla i rekao je da je vjerojatno u tome problem - kosti su narasle, a mišici se nisu uspjeli formirati i zato su tako "nategnuti" i od tuda dobivam grceve, no... Ti grcevi ne prestaju . Preporucio mi je magnezij i pijem ga - ali ne pomaže. Noge su mi još uvijek hladne, a i tetive na stopalima su mi skrooooz nategnute tj. svi prsti na nogama mi uopce ne doticu tlo... I zvuci smiješno, al tako je . Ne mogu ni cucnut, a da su mi stopala na podu, jer bi pala na leđa... Ma, koma... Decko mi je rekao da sam rođena za nosit štikle i stvarno mi je lakše hodat u štiklama, nego u tenesicama - koliko god to blesavo zvucalo . Makar, doktor je rekao da ce mi vježbanje puuuno pomoci da riješim taj problem, tako da...
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Travanj 2010 at 22:31
  Magnezij definitivno. Ja sam imala isti problem i s mg sam ga riješila. Isto sam savjetovala mami (ona je dobivala grceve š00 puta na dan) i ona više nema problema.

što se tice tvoje "ukocenosti" - moraš se rastezati. I to je to!
Back to Top
Freakusha View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 24 Studeni 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 192
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Freakusha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Travanj 2010 at 22:27
Da, istina. Moram se rastezati, hehe . Ali prejebeno mi je kada me grcevi pocnu hvatati dva dana za redom. Ne znam gdje bi sa sobom od bolova... Ma, dok samo gledam druge ljude kako se rastežu - hvata me grc (doslovno). No, riješit cu ja to, u to ne sumnjam
Back to Top
ena:))) View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 13 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 1382
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ena:))) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Travanj 2010 at 16:22
meni nista ne pomaze.. evo neki dan opet bila kod ortopeda
jer imam malo spustena stopala pa kao mozda me ti grcevi
peru zbog toga... inace , freakusa , mislim da imamo isti
problem.. ja navece idem spavat kao svijeca, ne do bog da u
snu pomaknem stopalo, odma me grc uhvati.. u listu,
naprijed, u prstima... onako mi se razdvoji palac od
ostalih, uzas.. ja s tim zivim doslovno, pa vec sigurno 5
godina, nitko ne zna zasto mi se to desava.. al imam ih
stalno, bas ono, cim iskrivim nogu , evo ti ga... i nista
ne pomaze ni magnezij, ni kalij, nista... ni ortopedski
ulosci...
Back to Top
Freakusha View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 24 Studeni 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 192
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Freakusha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Travanj 2010 at 18:15
Eh, Ena... Totalno razumijem tvoj problem, jer je i moj takav . Samo što ja nemam spuštena stopala - nego skroz suprotno; "dignuta su" . Ono, baš su jako, jako nategnuta, pa mislim da su od toga grcevi, ko ce ga znat, zapravo... cudno je ovo naše tijelo. A i nekome pomaže magnezij, nekome ne... Valjda sve ovisi. Ma, ja bi samo voljela znati zašto mi se to dešava... Nekakav konkretan razlog, a ne pusta terkeljanja o ovom ili onom... Mah... Još uvijek pijem Magnezij, ali ništa... za sada bar...
Back to Top
ena:))) View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 13 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 1382
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ena:))) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Travanj 2010 at 10:33
same thnig... jucer i danas nisam imala tako intentzivne
grceve... a ne znam sta sam ''dobro'' napravila po pitanju
toga... eto.. koliko je sati kad ti ortoped kaze da su ti
grcevi normalni??? pa covjece ja nesmijem krivi pokret
stopalom napravit... ne mogu stat na prste, odmah mi se
iskrivi cijelo stopalo.. je to normalno?? kaze meni
''doktor'' : da, puno ljudi ima problema sa grcevima... ma
daj.. pa sta da radim??? on mene posalje da napravim
uloške.. koje btw nosim vec 3 godine... stari prdonja
Back to Top
Freakusha View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 24 Studeni 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 192
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Freakusha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Travanj 2010 at 01:46
Da, najžalosnije je što ni doktori ne znaju zašto se to događa. Pa cekaj malo, ako DOKTORI ne znaju - tko onda pobogu zna!?

Probala sam potražiti neke odgovore na netu, ali nema ih. Svi imaju "isti" problem i nitko ne zna šta im je, ah... Ne znam više što bi sama sa sobom.

A kada me u snu ulovi grc, ajme majko. Duboko spavam i onda sanjam da me noga boli i uz to se derem ko luda, a još uvijek spavam . Tako da dignem cijelu kucu na noge, a nisam ni svjesna toga...

Ali kad mi se listovi upale - eh onda je stvarno koma. Doslovno bi mogla vrištati od bolova... Grceve sam nekako svladala i kad me uhvati - šetam po sobi ko luđak, pa prestane nakon š0ak minuta... Ali se onda opet vrati... Mah... Pre strašno...

A cekaj, ti imaš grceve svakodnevno ili kako kada?
Back to Top
ena:))) View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 13 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 1382
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ena:))) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Travanj 2010 at 08:29
svaki dan, all day.. što se više krecem to su grcevi
cešci.. to nije posljedica napora... ja cim dignem nogu ja
imam grc i sama ga zaustavim kad vratim nogu u prvobitni
položaj...
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Travanj 2010 at 11:06
  Grcevi nastaju ili zbog trauma na mišicu (mikrotraume nakon prevelikog opterecenja) ili zbog mlijecne kiseline (laktat) koji nastaje kad je toliki napor da mišic treba više kisika neg što krv može uopce dovesti za trenutni rad mišica.

Savjet: magnezij je dobra stvar, i ne treba se imati strah za nekim "predoziranjem", hipermagneziemija ne postoji, visak MG se izlucuje preko stolice, znoja i nesto malo preko mokrace

Odlicni su i cajevi sa spazmolitickim djelovanjem: kamilica,maticnjak,menta.

Et ga
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Travanj 2010 at 11:08
Originally posted by ena:))) ena:))) wrote:

same thnig... jucer i danas nisam imala tako intentzivne
grceve... a ne znam sta sam ''dobro'' napravila po pitanju
toga... eto.. koliko je sati kad ti ortoped kaze da su ti
grcevi normalni??? pa covjece ja nesmijem krivi pokret
stopalom napravit... ne mogu stat na prste, odmah mi se
iskrivi cijelo stopalo.. je to normalno?? kaze meni
''doktor'' : da, puno ljudi ima problema sa grcevima... ma
daj.. pa sta da radim??? on mene posalje da napravim
uloške.. koje btw nosim vec 3 godine... stari prdonja



Probaj, kao sto sam gore rekao, sa spazmolitckim cajevima. To ti je npr. kamilica najobicnija, ciji caj sadrži substance koji opuštaju mišice.
To su naucno dokazane stvari, nisu savjeti bezvezenih travara ne brini
Back to Top
ena:))) View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 13 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 1382
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ena:))) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Travanj 2010 at 14:14
bas cu probat kamilicu , inace ju volim popit.. tnx ..
mislim dosla sam u stadij kada prihvacam sve... pa i da mi
netko kaze da moram jest pancetu.. sad bi ju isla kupit...
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.