New Posts New Posts RSS Feed - Grcevi
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Grcevi

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
Freakusha View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 24 Studeni 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 192
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Freakusha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Grcevi
    Posted: 24 Studeni 2009 at 16:12
Od ulaska u pubertet, pa do danas imam problema sa grcevima u stopalima i listovima. Jedno vrijeme sam se svake noci budila vrišteci od boli, jer bi dobila grc u listu (svatko tko zna o cem pricam - zna da to užasno jako boli). S tim da tada nisam apsolutno ništa vježbala, pa ne može biti upala mišica, nego jednostavno pravi grc koji zna trajati i do 20ak minuta (i više). Nedavno mi se to ponovilo - slucajno sam istegnula nogu malo više i opet se javilo to grcenje u listu. . Inace se to događa dok spavam tj. tokom noci.

Osim tih grceva u listovima, cesti su grcevi u stopalu (znate ono kad vam se palac spusti skroz dolje, a ostali prsti su gore?). S tim imam puno više problema, jer se znaju javiti bilo kada i bilo gdje. Bez obzira što radim. Decko mi je rekao da je to možda zbog skracenih ligamenata i izrazito visokog rista. Inace, jedino sa palcem doticem pod dok hodam, ostali prstici su "u zraku" (ne znam kako da bolje to opišem).

Zanima me da li netko zna kako se zove ta "bolest" i da li je uopce to bolest? Te kako mogu to popraviti? Jer ako je problem u ligamentima, onda stvarno ne znam što mi je pametno raditi...
Back to Top
Breathless View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Studeni 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 267
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Breathless Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Studeni 2009 at 20:48
Mene nekad ulovi grc u stopalima, tako da znam koliko to boli.
Nemam pojma kako se zove ta "bolest".
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Studeni 2009 at 00:41
 Također me zna to ulovit (iako jako rijetko za razliku od prije)..pogotovo grc u listovima i to po noci ili ujutro ako napravim neki nagli pokret....istina, odvratni su bolovi...ali kako, šta i zašto -- boooo :)
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Freakusha View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 24 Studeni 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 192
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Freakusha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Studeni 2009 at 00:48
A što si napravila da te rijeđe hvataju grcevi nego prije?

Meni je dosta ljudi reklo da probam magnezij... I sad ga pijem u obliku šumecih tableta, pa cemo vidjet.

I da, offtopic; jel može covjek bit alergican na kalcij? (pitam, jer sam probala šumece tablete sa kalcijem i uvijek dobijem crvene mrlje po leđima i nadlakticama, pa me zanima).
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Studeni 2009 at 20:00
Meni znaju doc grcevi po noci. Najedanput samo noga trzne, naglo i ponekad trne i zaboli. Ne znam šta je to.
Back to Top
Breathless View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Studeni 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 267
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Breathless Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Studeni 2009 at 20:37
Kate, tako i meni.
"Najbrzi nacin da smiris um jest da pokrenes tijelo."

(Gabrielle Roth) ~
Back to Top
Gogo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Listopad 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 321
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gogo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Studeni 2009 at 20:48
  ja koliko sam cuo da to moze biti takoder i zbog slabe cirkulacije...pokusaj se raspitati kod doktora...

nemoj me drzati za rijec nisam bas siguran u to
uporan sam ,uporan :-)))
Back to Top
Freakusha View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 24 Studeni 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 192
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Freakusha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Studeni 2009 at 07:53
Znam i za tu slabu cirkulaciju.
Imam lošu cirkulaciju, opcenito. Ruke su mi konstanto hladne (u zadnje vrijeme sve manje), a o nogama da i ne pricam - ako ne nosim nešto toplo na nogama - ohlade se.

Definitivno cu otici doktorici i vidjeti u cemu je problem (da li je u cirkulaciji ili u skracenim ligamentima).
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Studeni 2009 at 09:40

Originally posted by Freakusha Freakusha wrote:

A što si napravila da te rijeđe hvataju grcevi nego prije?

Meni je dosta ljudi reklo da probam magnezij... I sad ga pijem u obliku šumecih tableta, pa cemo vidjet.

I da, offtopic; jel može covjek bit alergican na kalcij? (pitam, jer sam probala šumece tablete sa kalcijem i uvijek dobijem crvene mrlje po leđima i nadlakticama, pa me zanima).
 

Ništa

Prošlo samo od sebe. Nikakve tablete - od toga bježim koliko mogu :)

Alergija na kalcij? Hmm koliko ja znam kalcij se koristi upravo za lijecenje alergija  Nisam sigurna...

A što se slabe cirkulacije tice - moguce. Meni je također katastrofa, luke ledene, noge ne osjecam ponekad :) To se malo popravilo otkad vježbam ali malo...

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Studeni 2009 at 14:25
Zbog loše cirkulacije sam znala skoro plakati, prije par godina pogotovo, kad je bila ona jedna zima s minus 20.

Užas!

Tek mi je malo pocela bit bolja od redovitijih treninga.


Originally posted by Breathless Breathless wrote:

Kate, tako i meni.



To zna bit neugodno,makar nije sad neka užasna bol.
Ima neko ime za to-za te trnce u nogama-neki sindrom.






Edited by Kate
Back to Top
Gogo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Listopad 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 321
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gogo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Studeni 2009 at 19:02
Originally posted by Freakusha Freakusha wrote:

Znam i za tu slabu cirkulaciju.
Imam lošu cirkulaciju, opcenito. Ruke su mi konstanto hladne (u zadnje vrijeme sve manje), a o nogama da i ne pricam - ako ne nosim nešto toplo na nogama - ohlade se.

Definitivno cu otici doktorici i vidjeti u cemu je problem (da li je u cirkulaciji ili u skracenim ligamentima).


obaqvezno ga posjeti nekosta te nista a mozda rijesis problem...
uporan sam ,uporan :-)))
Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Studeni 2009 at 21:46
Originally posted by Kate Kate wrote:

Zbog loše cirkulacije sam znala skoro plakati, prije par godina pogotovo, kad je bila ona jedna zima s minus 20.

Užas!

Tek mi je malo pocela bit bolja od redovitijih treninga.


Originally posted by Breathless Breathless wrote:

Kate, tako i meni.



To zna bit neugodno,makar nije sad neka užasna bol.
Ima neko ime za to-za te trnce u nogama-neki sindrom.






Sindrom nemirnih nogu...možda.
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Studeni 2009 at 00:45
Magnezij bi stvarno trebao pomoci, kakve doze piješ? Bilo bi možda bolje neki druggi oblik, nego šumece tablete
Back to Top
Freakusha View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 24 Studeni 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 192
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Freakusha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Studeni 2009 at 13:11
Pa, bili smo uvjereni da ovi moji vitamini (u obliku tabletica) sadrže magnezij, ali ne sadrže . Za sada mi šumece tablete pomažu tj. nisam još dobila nikakav grc otkad pijem taj magnezij (vidjet cemo nakon nekog vremena), ali za sada je ok
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Studeni 2009 at 15:41
Originally posted by Sasa Rajnovic Sasa Rajnovic wrote:


Originally posted by Kate Kate wrote:

Zbog loše cirkulacije sam znala skoro plakati, prije par godina pogotovo, kad je bila ona jedna zima s minus 20.

Užas!

Tek mi je malo pocela bit bolja od redovitijih treninga.


Originally posted by Breathless Breathless wrote:

Kate, tako i meni.



To zna bit neugodno,makar nije sad neka užasna bol.
Ima neko ime za to-za te trnce u nogama-neki sindrom.




Sindrom nemirnih nogu...možda.



To je to, Saša.
Thanks na reminderu

Back to Top
Freakusha View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 24 Studeni 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 192
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Freakusha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Prosinac 2009 at 08:12
Eto ga, više ne pijem magnezij i kalcij u obliku šumecih. Zamijenila sam ih tabletama od Universal Naturals: Calcium, Zinc, Magnesium plus Copper.

Trebalo bi ih popiti 3 u jednome danu, ali to je samo za vrhunske sportaše. Ja pijem po jednu one dane kad ne vježbam, a dvije kad vježbam
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.