New Posts New Posts RSS Feed - pilates ili power yoga ?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

pilates ili power yoga ?

 Post Reply Post Reply
Author
Capoeira Senzal View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 17 Lipanj 2008
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Capoeira Senzal Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: pilates ili power yoga ?
    Posted: 17 Lipanj 2008 at 10:06
ljudi bok!

trebam savjet!   inace treniram capoeiru i to vec dugo ali dolazim do potrebe za pravilnim disanjem, istezanjem, pojacavanjem fleksibilnosti (jako potrebno) i tako to.

sada me zanima sta mi je bolje, otici na power yogu ili pilates? moram priznati da  me bas previse ne interesira filozofija joge nego mi je  prioritet poboljsati flexibilnost u  najkracem mogucem roku. s tim da popravim i disanje i drzanje. mali problem je sto sam imala saobracajku  i istegnula krizne ligamente na koljenu (ima vec 8 mjeseci)  i jos uvijek mi to otezava treniranje. da li mi treba poseban program na yogi ili pilatesu?

thnx !
Back to Top
evica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 438
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote evica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Lipanj 2008 at 13:22
š. put cujem za tu capoeiru! kaj je to? 
Back to Top
Signorina View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Prosinac 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 318
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Signorina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Lipanj 2008 at 15:04
Bok i tebi, dobrodosla!

Ne znam odakle si, ali preporucam ti da probas po jedan sat od obojeg pa onda odlucis. Vecina centara i skola ima š.sat besplatan (barem u Zg-u), bas zato da ljudi vide dal im se svidja.

Osobno mi je najdraza power yoga (od sve rekreacije koju sam ikad isprobala), ali to ne znaci da bi i tebi bila. Kod nje i nema puno filozofije, ali bez nekih osnovnih stvari tesko da se moze, no nije nikakvo ispiranje mozga, niti ista slicno, tako da se oko tog ne moras brinuti. (Ni ja to ne volim)

Sto se tice tvoje ozljede, cini mi se da bi pilates mozda ipak bio prikladniji. Power yoga ima dosta dinamicnih dijelova i vjerojatno bi trebala izbjeci odredjene pokrete i polozaje, pogotovo jer se neke stvari rade brze nego na pilatesu. Eventualno da probas neki sporiji stil, npr. hatha yogu. Za kaj god se odlucis, svakako napomenuti voditelju/ici za ozljedu pa da ti prilagodi program ako je potrebno.

I koji rok ti je prihvatljiv za poboljsanje fleksibilnosti?
(Iako tu opet nema pravila, nekom treba vise, nekom manje)
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.