New Posts New Posts RSS Feed - Pozdrav svima!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pozdrav svima!

 Post Reply Post Reply
Author
Klementina View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Sijecanj 2015
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Klementina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pozdrav svima!
    Posted: 12 Sijecanj 2015 at 14:18
Nakon par lijenih godina i sad vec povecih masnih naslaga prosle jeseni sam se polako pocela vracati u aktivniji zivot. Sport i aktivni zivot mi nisu strani, ali neiskustvo i usvajanje pravilnih prehrambenih navika jeste. ;)

Ozljeda koljena na staru godinu ( menisk i ligamenti, lijecenje u tijeku) i planirana operacija pupcane kile u 4. mjesecu nekako su me skupa sa nekim nezdravim navikama dovele do odluke da ovu godinu posvetim svom zdravlju i da se vratim u formu. Tu spada i trazenje podrske i ucenje, pa sam potrazila neki zgodni forum i za to, i evo me.. Embarrassed

Back to Top
Klementina View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Sijecanj 2015
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Klementina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Sijecanj 2015 at 15:08
Htjela sam nadodati ( nema edita za postojece postove?) da imam 31 god., 162 cm i 70 kg. Prehrana mi je jako losa, jedem najcesce samo dva puta dnevno, marenda oko 10-11 sati i cesto obilna kuhana vecera oko 19-20, prije koje se ponekad za opustanje nakon posla popije i koje pivo u drustvu muza. Pokusavam za pocetak barem izbaciti pivo Cool i rasporediti obroke na manje porcije vise puta na dan, no cesto mi fali inspiracije za sto, kad i kako pojesti. Nisam osoba od ranog dorucka, i jutro (inace) zapocinjem kavom (mlijeko i secer) pa vjezbanjem. Popodnevna rutina ukljucuje duzu intezivnu setnju sa psima ( zahtjevan teren, nismo lijeni po tom pitanju i ne setuckamo gradom LOL ). Kad koljeno bude spremno voljela bih i ubaciti biciklu u nekim popodnevnim/vecernjim satima, i koji dan u tjednu plivanje. Slatko skoro ni ne jedem, niti me nesto jako pita. Voce i povrce redovito, nema sta ne volim i nisam izbirljiva sa hranom. 

Zasada, zastoj u aktivnostima zbog koljena, no volila bih neke savjete, smjernice, iskustva u vjezbanju sa mojim tipom ozljede - vjezbe za gornji dio tijela u sjedecem ili lezecem polozaju. Njuskala sam po netu, ali vecinom nalazim vjezbe za nogu/stopalo u gipsu, od kojih mi je nesto iskoristivo, nesto ne. Mozda netko od vas ima kakvu preporuku? Smile

Osim toga, osjecam da ce mi prehrana sada biti bitnija nego ikad, a tako se osjecam izgubljeno po tom pitanju. Nijedna navika se ne mijenja preko noci, ali kako napraviti tako radikalnu promjenu?
Back to Top
Fortitudo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Travanj 2014
Status: Offline
Points: 104
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fortitudo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Sijecanj 2015 at 15:26
Originally posted by Klementina Klementina wrote:

Nakon par lijenih godina i sad vec povecih masnih naslaga prosle jeseni sam se polako pocela vracati u aktivniji zivot. Sport i aktivni zivot mi nisu strani, ali neiskustvo i usvajanje pravilnih prehrambenih navika jeste. ;)

Ozljeda koljena na staru godinu ( menisk i ligamenti, lijecenje u tijeku) i planirana operacija pupcane kile u 4. mjesecu nekako su me skupa sa nekim nezdravim navikama dovele do odluke da ovu godinu posvetim svom zdravlju i da se vratim u formu. Tu spada i trazenje podrske i ucenje, pa sam potrazila neki zgodni forum i za to, i evo me.. Embarrassed


Dobrodošla Smile
Na ovome ćeš forumu sigurno imati podršku i pomoć ukoliko se vidi tvoj trud za ostvarivanje zacrtanih ciljeva Tongue
Da biste uspjeli, vasa zelja za uspjehom mora biti veca od vaseg straha da ne uspijete!
Back to Top
Fortitudo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Travanj 2014
Status: Offline
Points: 104
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fortitudo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Sijecanj 2015 at 15:38
Originally posted by Klementina Klementina wrote:

Htjela sam nadodati ( nema edita za postojece postove?) da imam 31 god., 162 cm i 70 kg. Prehrana mi je jako losa, jedem najcesce samo dva puta dnevno, marenda oko 10-11 sati i cesto obilna kuhana vecera oko 19-20, prije koje se ponekad za opustanje nakon posla popije i koje pivo u drustvu muza. Pokusavam za pocetak barem izbaciti pivo Cool i rasporediti obroke na manje porcije vise puta na dan, no cesto mi fali inspiracije za sto, kad i kako pojesti. Nisam osoba od ranog dorucka, i jutro (inace) zapocinjem kavom (mlijeko i secer) pa vjezbanjem. Popodnevna rutina ukljucuje duzu intezivnu setnju sa psima ( zahtjevan teren, nismo lijeni po tom pitanju i ne setuckamo gradom LOL ). Kad koljeno bude spremno voljela bih i ubaciti biciklu u nekim popodnevnim/vecernjim satima, i koji dan u tjednu plivanje. Slatko skoro ni ne jedem, niti me nesto jako pita. Voce i povrce redovito, nema sta ne volim i nisam izbirljiva sa hranom. 

Zasada, zastoj u aktivnostima zbog koljena, no volila bih neke savjete, smjernice, iskustva u vjezbanju sa mojim tipom ozljede - vjezbe za gornji dio tijela u sjedecem ili lezecem polozaju. Njuskala sam po netu, ali vecinom nalazim vjezbe za nogu/stopalo u gipsu, od kojih mi je nesto iskoristivo, nesto ne. Mozda netko od vas ima kakvu preporuku? Smile

Osim toga, osjecam da ce mi prehrana sada biti bitnija nego ikad, a tako se osjecam izgubljeno po tom pitanju. Nijedna navika se ne mijenja preko noci, ali kako napraviti tako radikalnu promjenu?

Prehrana je 70% uspjeha i dok se ona ne sredi nema rezultata. Obavezno više obroka dnevno i naravno izbaciti pivo.LOL  Doručak je važan obrok u dana i on nam daje energiju za početak dana tako da ga nikako nije pametno izbaciti.

Na sreću nikada u životu nisam imao neku ozbiljniju ozljedu (da sam bio u gipsu duže vrijeme) tako dati po ovome pitanju ne mogu baš pomoći jer nisam nikada tražio neke vježbe dok sam "nepokretan" u nekom dijelu tijela. Ali savjetujem ti da se trenutno ne preopterećivaš previše u vezi vježbanja dok je noga u gipsu, radije sredi prehranu i stekni naviku zdrave prehrane, a kada noga zacjeli onda postepeno krenuti u aktivan trening. Uz naviku sređene prehrane koju ćeš tada postići rezultati će biti savršeni. Zdravlje je na prvome mjestu.

I kako si rekla da se ni jedna navika ne mijenja tijekom noći, tako treba imati i na umu da se čovjek ne udeblja preko noći pa ne može ni smršaviti preko noći. Rezultati su spori ali sigurni. Tongue Wink
Da biste uspjeli, vasa zelja za uspjehom mora biti veca od vaseg straha da ne uspijete!
Back to Top
Klementina View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Sijecanj 2015
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Klementina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Sijecanj 2015 at 16:00
Hvala na dobrodoslici i savjetima! Big smile

Znam da je dorucak vazan (najvazniji?) obrok dana, ali jednostavno se ne mogu natjerati da jedem cim otvorim oci. Osim toga, pase mi vjezbanje ujutro nataste ( osim kave). Da probam dorucak nakon vjezbanja? Sta bi u tom slucaju trebala jesti? Pada mi na pamet da sam puno puta procitala jaja za dorucak, no jaja bas i ne podnosim dobro ( zgaravica, nadutost, probavne smetnje). Zdrava prehrana mi je velika nepoznanica nazalost Embarrassed
Mislim da bi se za medjuobroke snasla, orasaste plodove volim, voce je uvijek nadohvat ruke.. Konkretne obroke sam naucena jesti uz tjestenine, krumpir, rizu, tijesta, kruh. Stern Smile

Da napomenem, nisam u gipsu, ali zbog ozljede ligamenata desnu nogu nesmijem mrdati. Do tocne i kompletne dijagnoze i fizikalne terapije biti ce jos dosta, a voljela bih barem nesto raditi osim sjediti i lezati. Razloga je puno, zbog kakve takve forme do operacije u 4. mjesecu, zbog toga jer se vec nakon 2 tjedna u sjedecem i lezecem polozaju lose osjecam - pocela su me boliti i ledja, i strah me da ce i to malo sto sam stigla ojacati nestati dok ne stanem na noge. Ruke su mi inace slabe, pa se ne osjecam ni sigurno na stakama, pa se "stedim" i premalo se krecem. Ermm
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.