New Posts New Posts RSS Feed - D: Video: vježbe istezanja kao samopomoc kod mišicne napetosti u vratu
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D: Video: vježbe istezanja kao samopomoc kod mišicne napetosti u vratu

 Post Reply Post Reply
Author
Tinachica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tinachica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: D: Video: vježbe istezanja kao samopomoc kod mišicne napetosti u vratu
    Posted: 11 Kolovoz 2014 at 11:35
Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Kolovoz 2014 at 11:56
Neka simpa teta na ovim videima hehe
Nego pa za sada me u glavi tako nešto nikad ne zateže, može biti do toga što visim po šipci, radim stojeve na rukama i glavi sveukupno 10-15min svaki dan neovisno o treningu koji inače imam, a samim time se istežu i stežu svi ti mišići navedeni u ovom članku? O_o
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
LanaNovota View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote LanaNovota Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Kolovoz 2014 at 19:22
Poštovana White_Insane, glavobolja uglavnom nastaje zbog dugotrajne staticke kontrakcije vratnih mišica, a pri tome mislim 8 - 10 sati rada na racunalu ili još i više tzv. stresnog položaja tijela o kojem je u clanku bilo rijec. Vi ste vrlo aktivni i motoricki vrlo sposobni i Vaša prokrvljenost u tom dijelu tijela je ocito vrlo dobra. Gore spomenuta stanja se mogu javiti i kod redovitih rekreativaca i sportaša kada se zbog oslabljenih mišica leda pokret kompenzira s vecom silom na mišicima vrata i gornjeg dijela leda. U takvim bi slucajevima moglo doci do glavobolje i pritiska u glavi zbog zategnutosti i skracenosti muskulature.
Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Kolovoz 2014 at 22:34
Uuuu postao sam žena :)) Hvala hvala :))
Imam dosta sjedilački stil života, al to kompenziram sa što više kretanja :)
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
LanaNovota View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote LanaNovota Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Kolovoz 2014 at 22:59
Znaci da nemate krivih obrazaca pokreta i da je Vaša komprenzacija dobro usmjerena. Oprostite na odgovoru u ženskom rodu, nisam obratila pažnju.
Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Kolovoz 2014 at 23:40
Nema potrebe sa obraćanjem u trećem licu, nisam neka ličnost :)
čak sam savjete napisane pokušao primjeniti na majku al nije slušala dok nije pročitala od nekog drugo, jer zašto slušat sina, kad bolje poslušat treću osobu. to inače tako ide, tako da svejedno hvala na članku. :)
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Kolovoz 2014 at 01:08
Originally posted by White_Insane White_Insane wrote:

Neka simpa teta na ovim videima hehe
Nego pa za sada me u glavi tako nešto nikad ne zateže, može biti do toga što visim po šipci, radim stojeve na rukama i glavi sveukupno 10-15min svaki dan neovisno o treningu koji inače imam, a samim time se istežu i stežu svi ti mišići navedeni u ovom članku? O_o

od toga ne istežeš ovdje navedene mišiće gospođa White,:) jer i kad visiš postoje duboki mišići koji se autonomno kontrahiraju te spriječavaju istezanje toga. A stoj na glavi pak radi kompresiju cervikalne kralježnice, i smatram je dobrom vježbom, ali ne za smanjenje napetosti cervikalne, može biti i kontraindicirana.
Back to Top
Midaa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Ožujak 2016
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Midaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Ožujak 2016 at 10:40
Sad sam pokusala radiiti ove vjezbe i mislim da je ovo super...trebala sam krenuti ranije i sad ne bih imala problem, koji imam...dva mjeseca ruku ne mogu pomjerati, toliko je bol jaka iz ramena pa ide do kljucne kosti i dalje u zadnji dio glave..isto se bol pruza s unutrasnje strane nadlaktice kao i podlaktice..uzas koliko boli ako pokusam nesto podici, raditi, ...zateze kao da ce puknuti uz nesnosnu bol..trenutno mi je firma u haosu i nemam zdravstveno osiguranje, pa sam se tek sad narucila ortopedu, misleci proci ce samo od sebe..ima li neko iskustvo sa ovim i sta jos da radim...pocela sam sa ovim laganijim vjezbama..mislim da mi je sredilo dugo sjedenje za racunarom i rad u racunovodstvu..nisam vjezbala i to mi se desilo..bar mislim...pozdrav i ovo je za svaku pohvalu.
Back to Top
FitLana View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Lipanj 2015
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote FitLana Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Svibanj 2016 at 22:55
Hvala na pohvalama Midaa. Uvijek preporucam masažu osjetljivog podrucja za pocetak i obavezno krenite s ciljanim vježbama (koje možete naci na našem portalu) za problematicno podrucje. Nemojte zaboraviti prilagoditi svoje radno mjesto, podignite ekran racunala, prilagodite stolicu i najvažnije popravite držanje kada radite i budite svjesni svog tijela!
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.