New Posts New Posts RSS Feed - Primjer treninga
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Primjer treninga

 Post Reply Post Reply
Author
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Primjer treninga
    Posted: 14 Svibanj 2008 at 14:13

 evo.. meni je dosadio moj dosadasnji nacin vjezbanja.. odlucila sam napraviti neke male izmjene sto se toga tice pa me zanima vase misljenje... inace sam vjezbala program za gornji i donji dio tijela po knjizi "pilates obecanje"... ta dva programa sam bila spojila u jedan.. ovdje su samo iscupane ajmo rec "glavne vjezbe"... ubiti te vjezbe se nalaze na kraju knjige pod kratki trening...

š. KRATKI TRENING PILATESA cca 30-40min 

  • ABDOMINALNE VJEŽBE - istezanje noge, istezanje obje noge, istezanje opruzene noge, istezanje obje opruzene noge, cik-cak
  • SERIJA BOCNIH UDARACA - prema naprijed, gore dolje, krugovi, bicikl, ronde de jambe, podizanje unutarnjeg bedrenog misica, kratki udarci petama
  • GUZA -podizanje misica straznjice, most na lopti, jos 3 pilatesove vjezbe(ne znam kak se ovu)
  • VJEŽBE ZA RUKE - prednji pregib, bocni pregib, povlacenje do glave, brijanje glave, boksanje, kukac, vjezba veslanje brijanje glave, vjezba veslanja zagrljaj

2. ORBITREK 30-40min

3. PAR VJEŽBICA 5-š0 min

  • GUZA - iskorak, most na pilates lopti
  • TRBUH - istezanje noge, cik-cak
  • RUKE - sklekovi siroki i uski

 

inace prije treninga mi je dorucak... papam musli od ili sumskog voca ili cokolade... nemogu gladna trenirat jer nemam snage... a cilj je malo povecati misice i doci sa 66-68kg na 60-62kg (izgubit samo masno tkivo)... jel ovo dobro iskombinirano ili fali nekaj? dal je ovo primjer kruznog treninga? posto je ovo pilates i nigdje u knjizi ne pise da se treba istegnuti prije i poslije treninga treba li i istezanje ubacit prije i poslije treninga?

 

EDIT: prehrana uz to bi bila - svaki dan ccaš50g proteina, a to ja 500g posnog sira(60g), pwm (20g), proteinski shake (20g), šl jogurta (40g), š/2l mlijeka (š5g)... rucak ubacit neko meso ili ribu i ujutro zitarice.. naravno i voce i povrce isto ubacit...jel ovo ok? mislim s obzirom na kalorije ili je mozda malo previse?

       

Edited by jedna_mala
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Svibanj 2008 at 10:11
Ti tradiš pilates sama doma i nisi nikad bila negdje na pilatesu ili?  
Back to Top
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Svibanj 2008 at 15:36

 da, zasto?

Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Svibanj 2008 at 17:39
Pa zato šta je jako moguce da radiš dosta greški i onda ceš imati sporije rezultate.... trebala bi malo otici jedan mjesec pogledat_vježbati... možda...u nekoj grupi...ili ako znaš neku instruktoricu da ti pokaže.... 
Back to Top
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Svibanj 2008 at 02:12

 da, znam.. u grupi mi se ne da tak nea tipa pilatesa vjelbat.. vic volim sama.. a i pitanje je kakva je ta instruktorica, dal ona to stvarno sve zna i pravilno radi.. jer u danaanje vrijeme stvarno ima gro i fitness i pilates instruktora koji nisu kak bi rekla "pravi instruktori"  

 

btw - nitko nema nikakav komentar za trening



Edited by jedna_mala
Back to Top
evica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 438
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote evica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Svibanj 2008 at 08:46
Originally posted by jedna_mala jedna_mala wrote:

btw - nitko nema nikakav komentar za trening


glavno je da ti vježbaš! vidjela sam da u gornjem postu pišeš kako želiš smršaviti,pa samo onda "premjesti vježbe". ujutro crobni,navecer pilates,možeš promijeniti redoslijed vježbi,uvest neku novu...a to ovisi o tebi!
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Svibanj 2008 at 10:31
Prvo...pilates trening bio trebala osmisliti od nekih 50minuta.... Drugo...ok su vježbe...sad me zanima jesi ih uspjela skužiti toliko da ih radiš u kontinuitetu i nekom tempu... jetr to ti je cilj... bez nekih pauza.... eventualno 2 krace pauze u jednom treningu.... Teško je ovako komentirati navedeno;) Vježbe koje radiš su dobre vježbe.....
Back to Top
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Svibanj 2008 at 13:40

vjezbe radim kontinuirano bez pauze... zakaj od 50 min? 

kaj se rezultata tice skuzila sam promjene vec nakon nekih mjesec, mjesec i pol vjezbanja.. a pocela sam vjezbat jos u š0-om mjesecu - bas ono konstantno bez prestanka...

Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Svibanj 2008 at 11:51
pa tako.. otprilike bi ti toliko trebao trajati trening.... meni je kolegica instruktorica i kaže da se kvalitetan trening ne može napraviti u krace vremena od toga....ono 45-50min....
Ja sam isto prije radila pilates po knjizi...i ok...pohvatala sam dosta toga...ali kada mi je ona pocela pokazivati sam vidjela da ipak nisam radila skroz kako treba...i da na neke stvari nisam obracala pažnju....
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.