New Posts New Posts RSS Feed - Debela dadalina
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Debela dadalina

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Ožujak 2014 at 08:10
Pa jedi dimcek, na deklaraciji pise da na 100g ima manje od 100 kcal. Ja to cesto jedem za dorucak s jajetom ili posnim i odlicna je kombinacija
Back to Top
TaPe View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 211
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote TaPe Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Ožujak 2014 at 09:07
mislim da ti je bolje jest čisto bijelo meso nego fritese...meni to ni nema okus po mesu.:)
* none but ourselves can free our minds *
Back to Top
Dadalina View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 18
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dadalina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Ožujak 2014 at 09:37
r4mbo odličan prijedlog :) obožavam dimcek :D

tape-pošto sam studentica i nemam nekog izbora nego jest ono što ima doma
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Ožujak 2014 at 10:13
Ok...ali što ne jedete bijelo meso doma? povrće? po meni ni jedan od ovih obroka te nije zasitio...ali to sam samo ja.....
Back to Top
Dadalina View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 18
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dadalina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Ožujak 2014 at 11:39
znači,fitessi koje sam jela jučer->je bijelo pileće meso..jer jedino to i ribu jedem
na povrće da budem iskrena zaboravim
Back to Top
TaPe View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 211
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote TaPe Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Ožujak 2014 at 12:38
ali je to tvornički prerađeno i panirano "meso" puno konzervansa, aditiva, polugotovo itd... :/
moji kad uzmu takvo nešto ne jedem jer mi ima okus po lošoj gumi. a oni panirani riblji štapići ne znam dali su ikad ribe vidjeli
* none but ourselves can free our minds *
Back to Top
Irija View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 29 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 527
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Irija Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Ožujak 2014 at 07:31
Malo za usporedbu dakle:
Fritesi - 170kcal, 15gP, 15gUH, 5gM
Pileća ili pureća prsa (svježa) - 110kcal, 23gP, 0gUH, 1gM



Edited by Irija - 29 Ožujak 2014 at 07:31
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Ožujak 2014 at 08:05
Ako već jedeš Fritesi ... Pazi onda na sljedeće obroke koje onzumiraš da nemaju više masnoća.. čak mi se sastav i en čini loš LOL
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Lora_1989 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Rujan 2013
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lora_1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Ožujak 2014 at 08:29
fritesi se ne peku na ulju, oni su vec jedanput peceni i zamrznuti. fritese stavi na pek papri, tak zamrznute i stavi u pecnicu na 15-20 min., na 200 stupnjeva. ako ih vec moras jesti...
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Ožujak 2014 at 08:51
Originally posted by Lora_1989 Lora_1989 wrote:

fritesi se ne peku na ulju, oni su vec jedanput peceni i zamrznuti. fritese stavi na pek papri, tak zamrznute i stavi u pecnicu na 15-20 min., na 200 stupnjeva. ako ih vec moras jesti...

a šta ako voli? a ne mora Big smile
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Dadalina View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 18
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dadalina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Ožujak 2014 at 20:31
a jeste se svi primili tih fritesa ko pijan plota! pa ne jedem ih svaki dan pobogu.i kao što rekoh nisam ih utopila u lončinu ulja nego lagano premazala po tavi da mi se ne polijepe,znači niti žličica ulja!
ako mi ne planirate pomoći i predložiti jelovnike,jer kao što vidite gubim se sa zdravim jelovnicima,onda nemojte niti komentirati..
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Ožujak 2014 at 22:48
Polako :))))

Jel imaš problem? imaš :)

Ne moraš se ništa gubiti... reguliraj prehranu...jedi raznovrsnije.... jedi povrća voća mesa sira....žitarica... treniraj... i to je to nikakva filozofija :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Irija View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 29 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 527
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Irija Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Ožujak 2014 at 08:18
Pa do sad ti je koliko vidim, puno toga predloženo: ubaci zobene, posni, umjesto fritesa - bijelo pileće meso, ubaci povrće itd. - a sa ni jednim od tih savjeta nisi baš oduševljena.
Što drugo reći?
Imaj u svakom obroku P+kompleksni UH+ zdrave M + treniraj, puno se kreći i bit će rezultata
Jelovnik kakav ti je dala Motivation je ono čega se većina drži.
Odeš malo na Nutricionizam i temu "Moj dnevni jelovnik" pa isto vidiš druge primjere jelovnika, ali svi su otprilike tu negdje.
Ne moraš se naravno toga držati 100%, ali primjetit ćeš da se vrte jedno te iste namirnice.
Ne moraš jest zobene ako su ti bljutave. Pa jedi npr. raženi kruh s posnim ili jajima...
Ti ne moraš sad svaki dan jesti int. rižu, naprotiv, ima i drugih opcija npr. imaš i proso, heljdu, amaranth, quinou, int. tjesteninu, krumpir, raženi kruh itd.
Onda jedi i posni sir, nemasni jogurt i mlijeko, bilo koja riba i meso, orašasti plodovi, masl., bučino i kokosovo ulje, i onda puno zelenog lisnatog povrća uz svaki obrok, slobodno i neko voće koje voliš...
Ak ti je posni sam po sebi bljutav - ovo je štivo za tebe https://www.fitness.com.hr/forum/sa-cime-jedete-posni-sir_topic634.htmlw
I to je to, nema se tu što previše filozofirati.
Gledaj da je svaki obrok P + kompleksni UH + zdrave M, treniraj, kreći se puno i bit će rezultata.

Edited by Irija - 30 Ožujak 2014 at 08:31
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Ožujak 2014 at 11:34
Sa ovakvim stavom će ti teško bilo tko pomoći. Ne zato jer imaš stav, to je u redu, ali se čini da si ti već sve odlučila, pa onda nekako i nema previše razloga da ti netko nešto savjetuje.
Avangarde ti je rekla da ostaviš insanity za 1-2x tjedno a da 3x tjedno radiš utege, sa tim se slažem. Probala insanity, jaklo je dobar za navuči ozljede i prenaprezanja. Ne kažem da je skroz loš, ali nije trening za nekoga tko je početni ili srednji stupanj što se treninga tiče.Znači, i moj savjet je 3x tjedno utezi, po mogućnosti neki program da radiš što više sa slobodnim utezima, na kraju treninga 20-tak min kardia srednjeg intenziteta i 2x tjedno odradiš treninge iz insanitya. Prehranu, pogledaj malo u jelovnicima, nutricionizam. Osnovno ti je da si izračunaš bazalni metabolizam i tdee i okvirno odrediš koliko ćeš kcal unositi. Probaj jesi više povrća, (ne moraš računati kcal iz povrća,) 1-2 obroka voćna u danu, nemoj više, unosi dovoljno proteina i masti i prati program barem 12 tjedana da imaš optimalne rezultate.

Ukoliko ćeš raditi insanity, nemoj raditi druge treninge, jer mislim da ćeš brzo izgoriti. Radila sam ga i sama uz svoje treninge, jednostavno tijelo posustane, a opnda je teško to sve izgurati, je prepostavljam da imaš i neke druge obveze u životu, ne samo treninge ;) Zato, ako se odlučiš za to, prati taj program i nemoj previše toga mješati. Čask je dosta dobra i njihova prehrana, malo si prouči....

Evvo, nadam se da sam ti malo pomogla ;))) LP
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.