New Posts New Posts RSS Feed - Ajmo malo na jug...
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Ajmo malo na jug...

 Post Reply Post Reply
Author
bubabiba View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bubabiba Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Ajmo malo na jug...
    Posted: 09 Sijecanj 2014 at 09:19
Pozdrav svima.

Imam 39g i odlucila sam ove godine raskinuti  s viškom kilograma. Visoka sam 171 i imam 67 kg.
Idem na aerobik 3 puta tjedno (išla sam mjesec dana ,ali nas je za blagdane pokosila viroza,pa sam pauzirala), radim kadrio trening svako jutro (37minuta -fitnessblender) i krenula bi u teretanu 2 puta tjedno,


Nikada nisam trenirala u teretani,pa vas molim za savjete. Kako se trenira,kako izabrati sprave, dobivam  savjete da jedan dan radim dornji dio tijela, drugi put gornji....

Jelovnik držim izmedju 1200-1400cal.


Back to Top
bubabiba View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bubabiba Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Sijecanj 2014 at 14:29
Današnj dan izgleda ovako:

-8:00 cardio trening doma (treniram natašte ili popijem nes prije treninga)
Poslije treninga , čaj. Izvela pase u šetnju.

Oko 10:00 banana

11h trening-aerobic-do12 h.

Došla sam doma glaadna . Pojela kajganu, 2 fete kruha (88g,crni),zelenu salatu.(kao da sam jela štuka, takav mi osjećaj sada).

Ručak ne spremam jer moji jedu vani (muž na poslu,dijete u vrtiću), ali ću spremiti večeru.

Jelovnik za ostatak dana:

15:00 naranča i jabuka

16:00 čaj

19:00 večera-???Prijedlog???

Vodim svoj dnevnik (unos hrane i aktivnosti) na netu i vidim da imam dosta UH u prehrani,Nastojat ću ih zamjeniti proteinima.

Ne osjećam glad kroz dan (moždaje razlog voda,jer pijem dosta vode).Za sada nemem neke želje za slatkim.





Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Sijecanj 2014 at 18:07
pozdrav i dobrodosla
prvo si izracunaj svoj BMR i odredi TDEE- br kcal koje trebas da bi odrzavala tezinu. Potom oduzmi od tog broja 20% i imas kcal koje trebas unijeti u danu da bi mrsavila. Od tih kcal trebas dio rasporediti na proteine, dio na ugljikohidrate, dio na masti. Možeš probati s omjerima 30P/40UH/30M
procitaj ovo da saznas o kalorijskom unosu- https://www.fitness.com.hr/prehrana/nutricionizam/Kalorije.aspx
iz svega ovoga sto je navedeno zakljucak je da jedes premalo, cak ispod svoga BMR-a cime se stavljas u mod gladovanja sto nije nikako dobro i nece imati pozitivnog ucinka na mrsavljenje. Drugo, onako kako si zakljucila, previse UH u svemu tome, gotovo nista P i masti
Primjeri jelovnika:
https://www.fitness.com.hr/forum/moj-dnevni-tjedni-jelovnik_topic1632_page338.html


Edited by avangarde - 10 Sijecanj 2014 at 18:08
cookies are for pussies
Back to Top
bubabiba View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bubabiba Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Sijecanj 2014 at 20:56
Hvala,

izračunala sam to i vidim po jelovniku da ga trebam prilagoditi. Uhodavam se još.
 Nekako mi čudno što nisam gladna kroz dan.

Ovdje sam našla nekoliko dobrih prijedloga za jelovnik,pa ću ga nastojati dovesti u ravnotežu.

(Poviri koji put i slobodno me korigiraj)



Back to Top
bubabiba View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bubabiba Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Sijecanj 2014 at 13:03
Danas je istekao prvi tjedan mogu udarnog napada na kilograme... i nešto nedostaje..ne osjećam se svježe niti poletno...osjećam se teško i pokislo nekako... Nešto radim krivo.

Pokušat ću još malo izbalansirati jelovnik,jer jedam dosta UH (vodin na dayfit dnevnik), a Uh znaju stvoriti taj osjećaj. Ma nisam demotivirana,volim ići u teretanu,voli odvježbati svoj cardio ujutro...sve 5...fali ali mi energije.

Moram priznati da vidim promjene , na vagi,ali i na tijelu. 

Jelovnik od jučer:

D. nes s vodom, feta kruha s paštetom od tune

Mo. naranča i jogurt

R, 2 kuhana jaja,zelena salata, feta kruha(crni)

MO.hrenovne (2kom)

V: piletina (zabatak ) 160g, zelena salata

Sve treninge radim ujutro.prvi u 7, drugi u 11.(popdne  sam zauzeta)
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Sijecanj 2014 at 14:24
da ti nije to mozda premalo hrane? si zadovoljila BRM? ove hrenovke su nepotrebne... ubaci posni sir:)
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
bubabiba View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bubabiba Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Sijecanj 2014 at 15:09
Možda je i to. Ali nisam gladna , dođe mi da nešto pojedem baš kad mi je vrime za obrok.

Ubacim i posni..s voćem.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Sijecanj 2014 at 16:19
Originally posted by bubabiba bubabiba wrote:

Današnj dan izgleda ovako:

-8:00 cardio trening doma (treniram natašte ili popijem nes prije treninga)
Poslije treninga , čaj. Izvela pase u šetnju.

Oko 10:00 banana

11h trening-aerobic-do12 h.

Došla sam doma glaadna . Pojela kajganu, 2 fete kruha (88g,crni),zelenu salatu.(kao da sam jela štuka, takav mi osjećaj sada).

Ručak ne spremam jer moji jedu vani (muž na poslu,dijete u vrtiću), ali ću spremiti večeru.

Jelovnik za ostatak dana:

15:00 naranča i jabuka

16:00 čaj

19:00 večera-???Prijedlog???

Vodim svoj dnevnik (unos hrane i aktivnosti) na netu i vidim da imam dosta UH u prehrani,Nastojat ću ih zamjeniti proteinima.

Ne osjećam glad kroz dan (moždaje razlog voda,jer pijem dosta vode).Za sada nemem neke želje za slatkim.








Dosta uh-a Big smile Da, cijelih 70-ak grama Smile

Nemaš dosta uh-a, imaš ih premalo ustvari, nego ti je cijeli jelovnik u blagom rasulu bolje rečeno Big smile Osim te kajgane i kruha što bi moglo ispast ok ali i toga me strah kako je izgledalo :) Koliko jaja? Na koliko ulja?

Kako izgleda taj kardio ujutro, koliko traje i koliko je intezivan?


Koliko dugo "jedeš" ovako?

Je li kakav trening s opterećenjem u planu?






"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Sijecanj 2014 at 16:25
Originally posted by bubabiba bubabiba wrote:

Danas je istekao prvi tjedan mogu udarnog napada na kilograme... i nešto nedostaje..ne osjećam se svježe niti poletno...osjećam se teško i pokislo nekako... Nešto radim krivo.

Pokušat ću još malo izbalansirati jelovnik,jer jedam dosta UH (vodin na dayfit dnevnik), a Uh znaju stvoriti taj osjećaj. Ma nisam demotivirana,volim ići u teretanu,voli odvježbati svoj cardio ujutro...sve 5...fali ali mi energije.

Moram priznati da vidim promjene , na vagi,ali i na tijelu. 

Jelovnik od jučer:

D. nes s vodom, feta kruha s paštetom od tune

Mo. naranča i jogurt

R, 2 kuhana jaja,zelena salata, feta kruha(crni)

MO.hrenovne (2kom)

V: piletina (zabatak ) 160g, zelena salata

Sve treninge radim ujutro.prvi u 7, drugi u 11.(popdne  sam zauzeta)




Koliko vode piješ dnevno? Moguće da ti i fali malo vitamina, minerala....zdravih masti...pogotovo ako si se duže izgladnjivala ovako.

Ovo mi već maaaalo bolje izgleda ali može još i bolje. Voliš li išta od tog povrća osim salate? Jedeš li što orašastih plodova, ribica masnijih, lanenih sjemenki, koristiš li kakva ulja u prehrani i koliko?

Ako već hoćeš paštetu od tune, bolje da ju napraviš sama - bit će zdravije, a i malo ćeš te proteine nahajcat, fale ti.

Kkakve promjene vidiš na tijelu?





"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
bubabiba View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bubabiba Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Sijecanj 2014 at 17:21
Pijem oko  1.2 l vode i čaja od koprive još oko 1l.(ima dosta minerala i željeza)

Od masnoća koristim maslinovo ulje. Orašaste plodove volim, ali eto ovaj tjedan ih nisam ubacila. Ima u jelovniku i brokule i zelja, sirovih mrkvica...Riblje konzerve ne volim, ribu volim, ali ovaj tjedan je nisam jela(nisam išla na peškarijua) Na ovakvom jelovniku sam ima tjedan dana.
 
Za ručak su mi uglavnom jaja ili piletina,salata ili kuhano povrće.Ma pokušat ću redovitije pisati jelovnik.

Trening- ujutro cardio- (fitnesblender)-traje 37 minuta ( 40 sec vježba-15 aktivni odmor)-jako mi se sviđa

Trening 2 aerobic - trajanje 60min-30 min cardio,30 min izolacijske(ja mislim da se to tako zove) vježbe

U teretani sam bila u utorak, ali više sam ćakulala nego nešto radila,bio mi je prvi puta,pa mi je trener pokazivao kako ispravno koristiti sprave,

Imam niski tlak ( 90/60),ali nikad mi nije smetalo. (aktivno sam igrala košarku.davnoooo)
Back to Top
bubabiba View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bubabiba Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Sijecanj 2014 at 17:24
Promjene na tijelu: pa mišići su se počeli nazirati (da ne kažem definirati),na nogama (bedra su zategnutija, stražnjica se malo podigla), mišići na rukama se oblikuju.

Nadam se da je ovo proces privikavanja,jer se nisam bavila nikakvim sportom zadnjih 10-tak godina.
Back to Top
bubabiba View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bubabiba Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Sijecanj 2014 at 20:58
Jelovnik danas:

D.nes, zobene,naranča

MO. posni sir,banana

R. File pileći (200g ), brokula kuhana

MO. naranča,jabuka

V. palenta ,posni i jofurt(lf)

Ovo je meni čini ok .Slobodno me ispravite.



Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Sijecanj 2014 at 21:31
koliko zobenih, koliko posnog, koliko palente? gdje su masti?
cookies are for pussies
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Sijecanj 2014 at 09:11
Originally posted by bubabiba bubabiba wrote:

Promjene na tijelu: pa mišići su se počeli nazirati (da ne kažem definirati),na nogama (bedra su zategnutija, stražnjica se malo podigla), mišići na rukama se oblikuju.



Znaci rezultati dolaze :))
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
bubabiba View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bubabiba Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Sijecanj 2014 at 20:40
Danas mi izračunat (u apoteci) postotak masnog tkiva i rezultat je poražavajući,  39,1 %, što me svrstava u kategoriju pretlih osoba. (mjere struk -96 i bokovi -100 su me pokopale).

Radovito vježbam, ali tek zadnja tri tjedna ( trebala sam ovaj test napraviti prije,pa možda ovo danas i ne bi bili poražavajući rezultati :-)) Jelovnik držim između 1300 - 1400 ,mada nekad imam problem doći do te brojke jer ne budem gladna. Vaga stoji ,skoro, pa u mjestu (1 kg u tri tjedna).

Uglavnom,ovo me poprilično iznenadilo i zateklo. Ima li ovdje netko iskustva na koji naičin popraviti te brojke??




Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Sijecanj 2014 at 20:39
Ja bi ti preporucija cikliranje UH znači da radiš punjenja i pražnjenje, za početak svaki 4 dan napravit punjenje a ostale dane na low UH
Držanje jedno te istih kalorija i UH uvik na istim nivou iako je nisko nije toliko dobro ka cikliranje
Potrazi malo na netu o tome
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.