New Posts New Posts RSS Feed - katabolizam ili...?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

katabolizam ili...?

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Studeni 2013 at 07:40
ma nije klasicni warrior, postim od 21h navece do sutra u podne, odradim trening na prazan zeludac od 10h-11:30, pa u podne popijem whey s glukozom, pa onda opet post do 20h navece i onda strpam sve u jedan obrok a evo, danas mi se cini, nakon 4 tj da se kao nazire nest da ce bit od tog..a mozda sam samo dobre volje jer je pola 8 pa jos nisam gladna
cookies are for pussies
Back to Top
zbunjena View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Srpanj 2012
Status: Offline
Points: 102
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zbunjena Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Studeni 2013 at 07:45
Jel se jos nisi naviknula na nejedenje,meni npr ne pada tesko,cak sam jedan vikend(koji btw nisam trenkala)posrila 36-37 h...glad-nula bodova,i fino odradila trening nakon tog posta u pon,najela se i fino...
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Studeni 2013 at 07:54
ma jok, ja se na to necu nikad navici ipak su godine hranjenja 6-8 puta na dan iza mene pa ni ne ocekujem ali, sad sam sasvim jasno naucila razlikovat mentalnu od fizicke gladi
cookies are for pussies
Back to Top
zbunjena View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Srpanj 2012
Status: Offline
Points: 102
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zbunjena Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Studeni 2013 at 08:52
Mislim da je to i point svega toga,propagiranja if-a i warriora i slicnij "dijeta",znari kad si zapravo gladan i onda jesti i to kao covjek polako da shvatis kad si sit a ne se natrpat pa da ti bude kasnije za i losr...

Ma naviknut ces se,ja cijeli zivot jedem po cijele dane,sto me naposlijetku i dovelo do viska kg,a unazad 1,5-2 sepravilno hranim(sto je relativno jel)-znaci cca 5 manjih obroka kroz dan,sto je za mene bilo aijj-dovoljno je rec da sam bila neuroticna fok pocetkom godine nisam otkrila if,sto reci osim da sad uzivam,preko tjedna je to 20:4 ili 14:10,a vikendom zna biti i do 24 h da ne jedem pa izademo van ili je nekakva proslava/rodendan i mogu opusteno i uh papati,a i zasladit se..ma if u <3
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Studeni 2013 at 09:10
Ja sam prošle godine još bio na 5-6 nekad i 7-8 obroka dnevno,bilo je par dana kada sam zbog velikih fizickih aktivnost(cijepanje drva,kopanje temelja,neke dane sam vozio bic oko 100km) unosio dnevno 5000-6000 kalorija u tih 6 obroka...problem je bio u tome što sam bio konstantno gladan,zamislite sa 5000 kalorija na dan gladan...jednostavno meni to nije pasalo...sad sam trenutno na programu za fat loss i imam jedan obrok dnevno(koji je poslije treninga),preko dana ne osjetim glad a treniram odlicno,i onda dok dodjem doma sa treninga jedem ko covjek...ne grickam stalno pomalo ko vrabac...hehe...dok krenem na masu cu ubacit još jedan manji obrok(proteini+masti) oko podne(treniram oko 5-6) i onda veliki obrok poslije treninga...ja sam evo vec 9 mjeseci na nekakvom IF principu(korigiram malo ovisno o cilju i aktivnostima) i mogu reci da puno bolje funkcioniram i uživam u životu nego dok sam jeo puno obroka dnevno...
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Studeni 2013 at 10:30
Tancho ovo mi je vrlo vrlo poznato :)

Evo znam da nije dugo ali treci dan od kako jedem 500 kcal manje.... inace sam bio oko 4500 sada eto ajmo reci grubo da sam na 4000 od prilike.... Ne osjecam se uopce napuhano.... Cak sam i SIT .... na 4500 sam konstantno nešto još htio jesti...bio sam gladan....

Vrlo zanimljivo ej pratiti tijelo ovako :) Iznenadilo me ovo moram priznati, prvi dan je bilo katastrofa....drugi se vec priviklo i danas sam cak sit na Dorucku što se ne sjecam kada sam zadnji puta bio LOL
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Studeni 2013 at 10:46
Naravno bitan je i izbor hrane,uvijek gledam da pojedem dosta povrca(a i volim povrce jako) jer u velikoj kolicini ima malo kalorija dok npr. dok suknem onu staklenku kikiriki maslaca iz dm-a unesem 1500 kalorija a ko da ništ nisam pojeo)...sad dok sam na fat lossu za predjelo pojedem 300 g zelene salate,krastavaca,paradajza,zelja pa onda 1kg cvijetace,brokule,prokulice,200g mrkve kuhane,250g šampinjona,pa onda 400g piletine,100g nekog masnijeg sira tvrdog(kozji ili Džiugas),ili 7-10 jaja isto sa sirom ili piletinom(kombiniram svakak),pa još sa tim oko pola kile pecenih patlidžana i tikvica,još par komada narezanih onih velikih šampinjona i ako je taj dan trening više ugljikohidrata,300g graha,slanutka ili 100 g quinoe,heljde ili nešto slicno...za desert shake od banane i lanenih i 100g badema,oraha,bucinih sjemenki ili pojedem oko pola kile posnog,to je znaci prehrana za gubitak sala(izgubio nekih 7-8 kila u 3 mjeseca,dok cu ipak na masi malo smanjit povrce(zbog financija) a povecati unos uh...
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Studeni 2013 at 10:55
Originally posted by Tancho Tancho wrote:

pa onda 1kg cvijetace,brokule,prokulice...


Mora da nije lako bit u tvojoj blizini Tongue

Nisi napuhan od svega toga?


Ne znam, ja i dalje mislim da je to nekako opterecujuce za tijelo ako se radi konstantno....ok, mršavit ceš ako su kcal u redu, to sigurno (nije to toliko puno hrane samo se cini radi povrca), ali svejedno.......za kratko da radi nekog cilja ili uvjeta, ali nikad ovo ne nebih radila unedogled. But, tha't's just me Smile 
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Studeni 2013 at 11:14
Originally posted by Tancho Tancho wrote:

Naravno bitan je i izbor hrane,uvijek gledam da pojedem dosta povrca(a i volim povrce jako) jer u velikoj kolicini ima malo kalorija dok npr. dok suknem onu staklenku kikiriki maslaca iz dm-a unesem 1500 kalorija a ko da ništ nisam pojeo)...sad dok sam na fat lossu za predjelo pojedem 300 g zelene salate,krastavaca,paradajza,zelja pa onda 1kg cvijetace,brokule,prokulice,200g mrkve kuhane,250g šampinjona,pa onda 400g piletine,100g nekog masnijeg sira tvrdog(kozji ili Džiugas),ili 7-10 jaja isto sa sirom ili piletinom(kombiniram svakak),pa još sa tim oko pola kile pecenih patlidžana i tikvica,još par komada narezanih onih velikih šampinjona i ako je taj dan trening više ugljikohidrata,300g graha,slanutka ili 100 g quinoe,heljde ili nešto slicno...za desert shake od banane i lanenih i 100g badema,oraha,bucinih sjemenki ili pojedem oko pola kile posnog,to je znaci prehrana za gubitak sala(izgubio nekih 7-8 kila u 3 mjeseca,dok cu ipak na masi malo smanjit povrce(zbog financija) a povecati unos uh...


Jesus mislim da bih poštenih par sati proveo na wc-u LOL


ALi u svakom slucaju jeftinijie je da :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Studeni 2013 at 12:49
Nema napuhanosti,tocno znam koliko hrane(koliko kila hrane hehe) mi je potrebno da se osjecam sito a da ne preteram,ako bi išao taj dan npr. sa više uh(npr. pola kile batata),smanjio bi cvijetacu...slažem si kako mi najbolje odgovara i da sam sit a u kalorijskom okviru za trenutni cilj...treba eksperimentirati na sebi i probati više toga šta i na kraju zakljucitit što VAMA najbolje paše,ne se držati neceg strikno zato što je to neko napisao i postavio kao neko pravilo,svi smo razliciti...po visini,težini,apetitu,ma ima cudo toga...evo ti primjer:vlasnik teretane gdje ja idem je strongman natjecatelj,skoro 130kg covjek,a odjedamput može pojest veliku punjenu štrucu(to ti je kao lepinja ajmo rec punjena piletinom,sirom i špinatom) i nemože više pojest...dok ja npr. pojedem tu štrucu i još pizza kebab(pizza sa punjenim rubom i piletinom i puretinom),veliku mješanu pizzu sa kulenom,slaninom i punjenim rubom,pohanu piletinu(sa lepinjom i umakom),2 komada pohanog sira,2 porcije palacinki sa cokoladom i pola litre cokoladnog i onda sam sit...taj obrok inace prakticiram samo jednom u 2 mjeseca kao nagradu za završetak nekog trening programa(i to ga jedem nakon zadnjeg treninga)...ni od tog obroka ne osjecam napuhnutost,jednom sam samo poslije toga još pojeo pola kile onih milka keksa punjenih i nešto napolitanki pa mi je kruljilo u želudcu par minuta ali je prošlo...hehe,tak da sad znam da poslije ovog nema više keksa...hehe...
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Studeni 2013 at 13:05
Ti si proširio želudac, on vjerojatno jede više puta dnevno :)

Ali razlike postoje u apetitu, da, naravno....velikim dijelom i radi hormona...nekima baš ne funkcionira dobro taj signal za sitost.....pogotovo kad se poremetimo dijetama, tijelo traži hranu. Ja sam na 55 kg mogla vola pojest, i desert nakon toga.
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Studeni 2013 at 13:11
Ma ja sam tako jeo i dok sam jeo više puta hehe,a što se tice proširenja želudca,neznam,meni i kad pojedem hrpu hrane trbuh nije kao njemu...hehe...vidim da smo dosta slicni što se apetita tice,samo što ja imam 40 kila više od tebe pa si mogu priuštit vola,dok ceš ti ipak dobit i nešto masti nakon takvog obroka...xd
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Studeni 2013 at 13:14
Ako ciljaš na ovih 55 kg, onda skrati na 30 kg više od mene Big smile

Sad se prije zasitim, valjda tek sad tijelo pocinje normalno funkcionirat....

...ali i dalje mogu pojest puno više od mnogih u obroku i ne bit ubijena od hrane, tako da mi je sve dobro poznato Smile
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Studeni 2013 at 13:19
Aha,onda cu morat uskoro na masu da me ne prešišaš...hehe
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.