New Posts New Posts RSS Feed - Držanje šipke na ledjima
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Držanje šipke na ledjima

 Post Reply Post Reply Page  <123
Author
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Rujan 2013 at 12:09
Mogu ti reci da je :D Danas ce biti borbe ! :D 
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
tikvica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Rujan 2013
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tikvica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Rujan 2013 at 12:21
Registrirala sam se samo da kažem - i ja isto!

Mene zapravo najviše boli vrat od šipke i imam feeling kao da mi je smanjen dotok krvi u glavu. Baš neugodno. Onda kad malo niže stavim šipku, vratu je bolje ali onda je moram jace držati rukama. E onda mi trnu ruke.

Cirkulacija za pet. :D

Narucila sam si sad onaj jastucic za šipku, no nije još stigao. Baš me zanima hoce li pomoci, jer fakat mi je vec cijela stvar bezveze, noge bi mogle podnjeti dva puta vecu težinu, ali me taj vrat ogranicava.


Isti problem zapravo imam i kod mrtvog dizanja - ledja niš, a prsti se grce od napora. :(


Edited by tikvica - 10 Rujan 2013 at 12:22
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Rujan 2013 at 16:41
Ruke malo šire, laktovi iza, ledja ravna i napeta, pogled naprijed Wink

Ne treba jastucic, samo ne nabijaj šipku na vrat. Normalno je da te boli tako.

Prsti se grce kod mrtvog? Baš prsti? Pa kako to držiš, cvrsto održi šipku.......jesi probala jednom rukom nadhvat, drugom podhvat, na vecim težinama? Koliko dižeš? Gleda li te netko dok dižeš?



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Rujan 2013 at 16:43
Mislim da ne spušta teg na pod kod DL..ili ga skroz drži...ako to radiš kada je na podu pusti šipku te ju ponovno uhvati :D
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Rujan 2013 at 16:48
Može je spustit na pod ali što da ju stalno hvata? Big smile
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Rujan 2013 at 16:48
Možda prejako drži LOL 
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
tikvica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Rujan 2013
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tikvica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Rujan 2013 at 17:06
jao jao kolko nagadjanja! :D

Idem na body pump, les mills.
Ima ona jedna vježba kad se rade ledja i radi se kombinacija pokreta... ma zapravo sam krivo rekla, to nije samo mrtvo dizanje nego par pokreta koji jesu, pa onda oni "zaveslaji" u pregibu, i onda clean&press u zrak i puno ponavljanja, naravno.
Ovo tu u principu:
http://www.youtube.com/watch?v=sk8TzfvQO_8
Vježba se radi s pauzama. Mislim da svakog donekle bole prsti od toga, samo nekog više nekog manje.

Mene frustrira to što imam feeling da bih mogla više dizati, ali me ogranicava taj strah da ce mi štanga pasti iz ruke jer mi se prsti grce.

Štangu inace držim tako da palac uvijek stavim naprijed. Neki drže s palcem iza, no ja ako ga stavim  iza onda me pak boli podlaktica.

Dižem 8-10kg... nisam baš body builder ;)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Rujan 2013 at 17:14
Uh, što volim ovakve treninge Big smile Nije ni cudo da vas bole ti prsti..i ostalo lako moguce LOL

Aha, to nije klasicno mrtvo....ja sam na to mislila. A mora da dosta labavo to držiš, probaj obujmit šipku, da imaš cvrstinu u tom hvatu....

Netko bi vas trebao uputit u to da vas što manje smeta, ne? To je grupni trening ocito?
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Rujan 2013 at 20:35
Ja nikad ne spustam kod mrtvog uteg na pod... uvijek malo prije poda se vracam gore... nedam misicu da se opusti onaj trenutak kod spustanja..


I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
tikvica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Rujan 2013
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tikvica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Rujan 2013 at 20:40
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Uh, što volim ovakve treninge Big smile Nije ni cudo da vas bole ti prsti..i ostalo lako moguce LOL

Aha, to nije klasicno mrtvo....ja sam na to mislila. A mora da dosta labavo to držiš, probaj obujmit šipku, da imaš cvrstinu u tom hvatu....

Netko bi vas trebao uputit u to da vas što manje smeta, ne? To je grupni trening ocito?

Aha. Pa ono, pomoglo mi je vec puno da taj palac premjestim napred. Možda si u pravu, možda držim prelabavo, jer zapravo cijelo vrijeme pokušavam smanjiti napetost u mišicima podlaktice... no kažu neki da oni uvijek bole, da to ne prolazi? Dead

A možda naprosto imam slabe šake Big smile


Edited by tikvica - 10 Rujan 2013 at 20:41
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Rujan 2013 at 21:30
Originally posted by davor23 davor23 wrote:

Ja nikad ne spustam kod mrtvog uteg na pod... uvijek malo prije poda se vracam gore... nedam misicu da se opusti onaj trenutak kod spustanja..



Uteg se spušta na pod. Deadlift. :) Ako govorimo o klasicnom DL-u.


tikvice, probaj ga tako uhvatit. Ili podhvatom/nadhvatom ali to ce možda bit problem jer kombiniraš vježbe. Podlakticu treba jacat, kao i hvat....

Ne znam, i samo kombiniranje tih vježbica i taj brzi rad umaraju sve to...




Edited by Gym_girl - 10 Rujan 2013 at 21:30
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Irija View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 29 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 527
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Irija Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Rujan 2013 at 11:18
Mi radimo identicnu kombinaciju, samo što se kod nas ne radi ovako brzo kao na filmicu.
Baš sam jucer radila taj zabacaj + veslanje(ako se tako zove sve to) sa 10kg i nisu me boljeli prsti, niti išta drugo, neznam do cega bi to bilo
Back to Top
Acinateretana View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 48
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Acinateretana Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Sijecanj 2014 at 22:36
Zgodno je ovako procitati ponesto o "novim, hip" treninzima, najcesce grupnim, koje vode ljudi upitne kvalificiranosti...

Cure u sat vremena (ili koliko to vec traje), u stanju velikog zamora, rade deadlift, cucnjeve, clean and press?! Mislim da sa svojih par godina citanja o Cleanu i dalje nisam siguran da ga skroz ispravno radim!

Puno ponavljanja? Cemu? Visoko-tehnicki pokret kao sto je Clean raditi 20, 30 puta, da se ljudi "dobro izmore" pa onda potencijalno i ozljede?! Clean je namjenjen razvoju eksplozivnosti (tocnije ispoljavanju snage u kratkom vremenu) i radi se 3 do maksimalno 5 ponavljanja u seriji.

Druga stvar, dize mi se kosa na glavi od takvih programa i trenera koji vam nisu u stanju pokazati najobicniju stvar i osigurati vam minimum sigurnosti i zdravlja - Stanga u cucnju stoji na TRAPEZIUSU. Tocka. Nikakvi jastuci, nikakve ruke ne smiju boljeti, trnuti, vrat (!), niti slicne gluposti.

Stanite uspravno.
Ruke ispruzite ispred sebe.
Zamislite da imate metar one gume za hulahopke :) u rukama, drzite krajeve.
I dalje ispriuzenim rukama povucite te krajeve i rasirite ih cim jace mozete i na ledjima spojite lopatice skupa.
Prsa van.

Zapamtite taj polozaj, tako vam prsa (gornji dio ledja) trebaju stajati prije nego udjete u stalak za cucanj i postavite se ispod stange.

Ulazite u stalak, malo se presavinete u struku i postavite se ispod stange.
Stanga treba sjesti na trapezius (neka vam netko pokaze koji je to misic).
I dalje drzite onaj polozaj s "rastezanjem gume" - lopatice spojene, prsa van!

Rukama uhvatite stangu malo sire od ramena (idealno je najuze sto mozete a da vas nesto ne boli) i POVUCITE STANGU PREMA DUPETU. Tako postizete krutost ledja i saljete signal donjem dijelu ledja da se postavi u ispravan polozaj prilikom cucnja. I tako se necete ozlijediti

Bozemesacuvaj, a da ne pitam jel tko gleda koliko duboko idete u cucanj, gdje su koljena, stopala, postoji li butt wink...

Evo tutorijal koji sam napisao o cucnjevima:
http://acinateretana.com/2013/12/18/najcesci-problemi-s-cucnjem-i-kako-ih-rijesiti/

Evo tutorijal o Cleanu:
http://acinateretana.com/2014/01/14/olimpijski-liftovi-clean-snatch-izbacaj-nabacaj/


Sretno i cuvajte se sarlatana i novih-cool-crossfit-insanity-retard programa! ;)
Back to Top
Acinateretana View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 48
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Acinateretana Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Sijecanj 2014 at 22:42
P.S. Da se ne razumijemo krivo, nisam protiv "zenskih treninga", malo nabijanja kondicije, aerobika i tih stvari. To ima svoju svrhu i svoju publiku i to mi je skroz ok. I ja bih radije curu koja radi glute-ham bridgeve :) i iskorak bez utega i sva je utegnuta, nego onu koja u deadlift potegne 220 kila...

Ali sam protiv toga da ekipa koja nema pojma o nicemu, sklepa program od najkompleksnijih i potencijalno opasnih pokreta koji zahtjevaju zbilja pravog weightlifting trenera.

Veslanje u pretklonu? Garantiram da ga svi krivo rade. Zabacaj? Ne znam jel to nabacaj ili trzaj :) (clean ili snatch).

Zelja mi je samo prosiriti edukaciju i spasiti pokoje rame, koljeno ili kraljeznicu.

Stay safe!
Back to Top
Acinateretana View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 48
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Acinateretana Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Sijecanj 2014 at 22:49
I'm on a roll, molim vas da me ispricate ali ne mogu se suzdrzati. Upravo sam pogledao filmic ovog lika Millsa ili kojeg vec

1. frajer vesla u pretklonu rukama (umjesto ledjima)
2. "clean" je obicno povlacenje rukama do visine ramena, ocajno "hvatanje" na zglobove umjesto na ramena
3. kakvo je to ljuljanje glave naprijed natrag u SL deadliftu?
4. od svega daleko najjaci "shrug" (povlacenje ramena prema usima, ruke izprizene) koji zarotira prema natrag !!!

....dakle.....



Im seriously worried about you girls
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.