New Posts New Posts RSS Feed - Bodyweight trening
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Bodyweight trening

 Post Reply Post Reply
Author
TheGh0st View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Lipanj 2013
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote TheGh0st Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Bodyweight trening
    Posted: 31 Kolovoz 2013 at 12:30
OK ekipa, imam ovakvu situaciju.

Imam 77 kg i 185 cm, 16 god.

Ovako, preko ljeta sam trcao 45 minuta i nakon toga bi vježbao 4 serije po 20 skelkova, cruncheva, cobri, ledjnjaka i cucnjeva. No, kako krece škola, moram skresati trening da maksimalno traje 45 minuta.

Znaci, trcat cu 30 min. (jer mi je kardio bitan za zdravlje), znaci ostane mi negdje oko 15 minuta za bodyweight vježbe (jer nemam pristup teretani).

Pa, ako mi netko može reci što bi mogao raditi da se ojacam...?

Ja sam mislio svaki dan drugacije, znaci ona shema 5x5 (samo s bodyweightom)... Recimo ponedjeljak absi, u utorak ledja, srijeda triceps itd., samo ne znam puno bodyweight vježbi koje bih implementirao.

Što se prehrane tice, to cu jesti što mi se da (ipak, imam 16 godina), pa ono.

Eto, ako mi netko može malo pomoci i reci što bih mogao u 15 minuta raditi koji dan bio bih mu zahvalan. Usput, mislim da je 30 minuta kardia i 15 minuta za ostale vježbe OK...

Mislim, mogu ja svaki dan raditi i full body, ali mislim da je bolje ovako i da sustav 5x5 oduzima manje vremena nego svaki dan full body.

Hvala!
Back to Top
Maratonac View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Maratonac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Kolovoz 2013 at 12:44
Ako ti je cilj ojacati, onda se i fokusiraj na to. Znaci, za pocetak ja bi prvo vjezbao a onda otisao trcati.

Drugo sto bi napravio je zamijenio bi trajanje vjezbanja i trcanja na nacin da vjezbanje traje 30 min a trcanje 15 min. Razlika " utjecaja na zdravlje" izmedju 30 i 15 min trcanja je zanemariva, i jedno i drugo je dovoljno dobro.

No mozda je bolje da radis 3-4x tjedno na jacanju (s nekoliko utega i klupom mozes drasticno povecati repertoar vjezbi), a u dane odmora (do 2x tjedno) bi odradis 20-minutni jogging.

Edited by Maratonac - 31 Kolovoz 2013 at 12:47
Back to Top
viva_ganar View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2013
Status: Offline
Points: 52
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote viva_ganar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Kolovoz 2013 at 13:40
Hej, probaj pogledati u knjizi "You are your own gym". tamo imaš hrpu opisanih bw vježbi i piše ti koja je za koji dio tjela, meni se knjiga baš svidjela :)
"Rather the pain of discipline
than the pain of regret."
Back to Top
TheGh0st View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Lipanj 2013
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote TheGh0st Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Kolovoz 2013 at 14:02
OK, ma ja mislio da mi netko može sastaviti baš trening... Mogu pogledati, ali vrijeme mi je kljucno. Anyway, hvala!
Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Kolovoz 2013 at 21:35
Probaj sa ZWOW.
imaš ih 60komada, svaki dan da obaviš jedan i umrijet ceš :D
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2013 at 09:00
Originally posted by TheGh0st TheGh0st wrote:

OK, ma ja mislio da mi netko može sastaviti baš trening... Mogu pogledati, ali vrijeme mi je kljucno. Anyway, hvala!


imaš na ovoj stranici treninga na bacanje a i programa cijelih sa vlastitom težinom pa ti samo naprijed i prouci :)

fitnessangels
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.