New Posts New Posts RSS Feed - D: Prava istina o masnocama !
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D: Prava istina o masnocama !

 Post Reply Post Reply
Author
prusko View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Srpanj 2013
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote prusko Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: D: Prava istina o masnocama !
    Posted: 29 Srpanj 2013 at 18:41
Svi komentari na temu: Prava istina o masnocama !

Hvala,slažem se...
Back to Top
TamaraTammy View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote TamaraTammy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Rujan 2014 at 09:18
http://annals.org/article.aspx?articleid=1846638 Conclusion: Current evidence does not clearly support cardiovascular guidelines that encourage high consumption of polyunsaturated fatty acids and low consumption of total saturated fats. Ja bih rekla da zasicene masnoce uopce nisu loše i sama ih svakodnevno konzumiram (žutanjak je superfood u odnosu na bjelanjak, kokosovo ulje i maslo su medu najstabilnijim masnocama za termicku obradu itd...) i nemam nikakvih problema s masnocama u krvi i kolesterolom, upravo suprotvo. Koga zanima, pogledajte film Fat Head. Prilicno zanimljivo :)
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Rujan 2014 at 10:09
Ja otkako sam na rezimu trosim tolko maslaca da je pravo cudo da nisam dobila par kila, a izgubila sam ih.
u prijevodu, ako pazis na kalorije nema zime, s time da i ja zbilja drzim da su i maslac, i mast i kokosovo ulje stvarno odlicne i ukusne vrste masnoca.
inace svojedobno sam duugo imala 'manjak' kolesterola (unatoc debljini), cak da mi je doktor savjetovao da jedem spek prije spavanja malo.
u zadnje vrijeme citala sam dosta o kolesterolu, kako utjece na raspolozenje, opce stanje, pa sam se iz nekakvog preddijabetickog stanja dovela u normalu a osjecam se super i najsretnija sam kad imam svoje zalihe maslaca i kokosovog ulja u frizideru kao i druge dobre masnoce.
nisam bas neki pristalica lchf sekte zbog pristupa kojeg imaju, sad su jos uveli nekakve druge kvazi-doktore u pricu, ali objektivno nije da nema nista u samoj srzi toga, mislim da ta prica o mastima itekako drzi vodu.
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Rujan 2014 at 10:56
Za bilo kakvu smislenu informaciju o masnim kiselinama i njihovom utjecaju na metabolizam, konzultirati se isključivo sa stranim izvorima. Ovaj članak je tipični trash s bombastičnim naslovom.

Do daljnjeg zasićene masti uzimam intravenozno, a kolesterol ušmrkavam. Ako umrem od masti, slobodno mi na spomenik napišite da sa  bio u krivu, a autorice članka imaju pametnijeg mozga.

Sad sam se navukao na ghee, jedino je malo skup sport, pa budem morao to naučit pravit sam. Došao sam i na još bolju ideju da napravim coconut ghee, a baba Gugla mi došapnula da tako nešto i postoji, tako da je to slijedeće za laboratorijske eksperimente  u kuhinji.  Živjela LCHF sekta, hail the triglycerides! Tongue
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Rujan 2014 at 13:45
e sad se ja osjecam glupo kaj sam napisala sekta, stvarno nemam nista protiv ni lchfa, a pogotovo protiv uspjeha ljudi koji tako jedu, evo i sama sam povecala brutalno unos masnoca po lchf pravilima, i vidim na sebi koliko je to sjajno, ali ne svidja mi se recimo sto na hrvatskoj lchf stranici na faceu vidim sada intervjue s onom babom koja se zalaze protiv cijepljenja, dr.gajski, evo, stvarno ne znam cemu to i zasto su otisli u takav mambo-djambo, iz odlicnog prehrambenog sistema stvarno se pretvaraju u sprdacinu. nazalost.
znaci, imam problem s pristupom, ne sa samim lchf-om.



Edited by bejb - 25 Rujan 2014 at 13:46
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Rujan 2014 at 14:57
Ali ja jesam vođa sekte, dobio sam tu titulu kad sam kolegu iz firme navukao na moje low carb doručke umjesto pekare i pizze. A ovo drugo, ne vidim čemu miješati makronutrijente s magijom,i političko-religijskim stavovima. Samo nedostaje studija o uzročno posljedičnoj povratnoj vezi između rafiniranih ugljikohidrata, đavoljeg predmeta i ugodno popunjenih ženskih stražnjica.
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Rujan 2014 at 15:37
ja se slazem s tobom, skroz, i moji dorucci su low carb. avokado+jaja na maslacu+ svjeza paprika - ideal.
sve 5, samo eto, kazem ti sta vidjam po facebooku i ne svidja mi se nimalo, jer tim pristupom svaljuju na sebe etiketu 'sekte' i odvracaju mnoge od mozebitno dobre promjene.. umjesto da se malo spuste na zemlju.
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Rujan 2014 at 18:51
http://thehealthyfoodie.com/homemade-ghee/

Prouči si ovo.  Ti voliš majstorirat u kuhinji, pa ti ovo možda bude zanimljivo. Mislim da nema bolje i ukusnije masti za kuhanje. U Biobio 100g dođe nekih 40-ak kuna, dakle 400kn/kg. Za 1kg ti treba cca 1,25kg maslaca, što je nekih 45kn. No za početak možda probaj napraviti manju količinu.

I ono što je još zanimljivije, pomiješati ovo tekuće zlato s kokosovim uljem 1:1 u nešto sasvim posebno.

http://www.thehealthyhomeeconomist.com/coconut-ghee-best-of-both-worlds/
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Rujan 2014 at 21:27
isuse, kako mi je smijesno (i na neki nacin fora) ovo cuti, jel zbilja, ja samo gledam da sto manje budem u kuhinji. Ne radim nista za sto mi treba vise od 25 minuta.
Pogotovo to ne radim svaki dan.LOL
Najcesce mi je rucak nesto s nogu, sirove paprike i sir, uzas.
Al ghee zvuci fora, pokusat cu jednom kada (ako) me pukne... uvijek me strah tih eksperimenata da nesto ne zeznem i da ne bacim gomilu maslaca u smece.. to ne bi prezivjela
Back to Top
TamaraTammy View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote TamaraTammy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Rujan 2014 at 00:09
Ja sam probala napraviti i ghee i obicni clarified butter... osobno, kod ghee-a mi ne paše onaj orašasti okus koji dobije kad krute komponente maslaca porumene, i dulje traje sam proces pripreme. Clarified butter je dosta brzo gotov i ima mi okus slicniji maslacu, koji volim. :)
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.