New Posts New Posts RSS Feed - Orbitrek
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Orbitrek

 Post Reply Post Reply Page  <1 567
Author
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Veljaca 2010 at 13:54
Originally posted by anna anna wrote:

Originally posted by ewie ewie wrote:

sad je ok, ali za cca 2 tjedna opet pocne pivat a onda zamisli tek kako bi taj tvoj maleni  zavija
 







Pa to je dobro, mozes i skladati pjesme dok vjezbas.
Back to Top
senya View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 17 Veljaca 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote senya Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Veljaca 2010 at 10:46
Imam doma orbitrek i dosta cesto na njemu vježbam (za manje od godinu dana sam skroz pohabala onu traku, tako da sam morala kupiti novu), no nešto me u tome zbunjuje... naime, vježbam u intenzitetu od 28-32 (što je dosta brzo), a skoro sam do kraja zavrnula jacinu otpora (š,5 kruga do maximuma) - a kad pogledam potrošnju sva sam u cudu! Za 30 minuta po mojem orbitreku potrošim svega š50 kalorija! (cak i na ovom webu piše da se na orbitreku potroši 500 kalorija u 40 minuta)
Dal je moj mjerac kalorija malo pokvaren, ili je nešto drugo posrijedi?

Također, nabavila sam si Leg-Master i zanima me kako se na njemu vježba i koliko se troši kalorija? (ja na njemu napravim 3 serije po 20 i to nakon orbitreka)

Unaprijed hvala!
Back to Top
senya View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 17 Veljaca 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote senya Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Veljaca 2010 at 11:57
Originally posted by Tikva Tikva wrote:

<span style="font-family: Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif; color: rgb(0, 0, 153);">Ja se bas spremam ovih dana kupiti Orbitrek pa ako moze par savjeta (na sto trebam obratiti pozornost)  </span><br style="color: rgb(0, 0, 153); font-family: Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif;"><span style="color: rgb(0, 0, 153); font-family: Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif;">Procitala sam da oni koji su na lanac nisu dobri, da su kvalitetniji na magnet!Konkretno, mislila sam uzeti jedan od ova dva pa me zanima vase misljenje! </span>


e ja baš imam ovakav orbitrek!
Kako je moguce da mi je potrošnja: u 30 minuta oko š50 kalorija (?!)
vježbam skoro na maksimumu i to u brzini od 28-32

Kolika je realna portošnja kalorija na orbitreku?
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Veljaca 2010 at 12:50
Ovisi od kolicine mišica i intenziteta najviše, ne mora biti da je ovo ne tocna brojka
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
senya View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 17 Veljaca 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote senya Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Veljaca 2010 at 13:53
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Ovisi od kolicine mišica i intenziteta najviše, ne mora biti da je ovo ne tocna brojka


hmm... pa velim, brzina je dosta jaka, između 28-32, što izađe oko 70 okretaja u minuti, a jacina je gotovo stavljena na maksimum (š,5 okretaja od maksimuma)
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Veljaca 2010 at 19:20
  A nego šta misliš kolika je potrrošnja? ;) treba puno koraka napraviti da bi se potrošilo nešto kalorija...;) Realno je tu negdje ta potrošnja..možda koju kaloriju više..no ne nešto strašno više..;)
Back to Top
mima18 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Prosinac 2009
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mima18 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2010 at 05:07
  jeli važnije da napravim puno okretaja na lakšoj brzini ili manje okretaja na težoj brzini?jel bi se trebalo razlikovat nacin voženja orbitreka ako ga vozim ujutro pa onda navecer (što se brzine i otpora tice)?
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2010 at 10:09

Originally posted by mimaš8 mimaš8 wrote:

  jeli važnije da napravim puno okretaja na lakšoj brzini ili manje okretaja na težoj brzini?jel bi se trebalo razlikovat nacin voženja orbitreka ako ga vozim ujutro pa onda navecer (što se brzine i otpora tice)?
 

ako voziš ujutro natašte, vozi polaganim do umjerenim tempom i na lakšoj brzini - ujutro ti nije cilj umoriti se i ostat bez daha, ako odradiš tih 45 min-šh bez da osjecaš umor i pretjeranu glad znaci da si dobro napravila - vecina energije utrošila se iz masnih naslaga.

Kad vježbaš popodne/navecer - znaci kad vec imaš par obroka iza sebe, možeš i odradit jedan brži (intervalni trening) na malo težem otporu (odnosno mijenjaj lakše i teže) - ali to onda nebi smjelo trajat više od 20 min - možeš recimo š5 min radit intervalno i zadnjih 5-š0 min polako okretat da se ohladiš malo.....ako ga dobro odradiš nece ti ni past na pamet  peglat duže ;)

   

Edited by Gym_girl
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 567
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.