New Posts New Posts RSS Feed - kvalitetni obroci
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

kvalitetni obroci

 Post Reply Post Reply
Author
ante_rukavina View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Sijecanj 2008
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ante_rukavina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: kvalitetni obroci
    Posted: 15 Sijecanj 2008 at 16:34
pozdrav! nov sam na forumu, ali sam dosta citao o prehrani i treniranju i za sada mi ide dobro, ali imam problem kod prehrane.

za pocetak imam 84kg, visina š90, iako to izgleda ok, dosta sam mrsav.


problem mi predstavlja kvalitetna prehrana, tj. unos proteina i ugljikohidrata..

rasporedim prehranu u 5 obroka dnevno (vise od toga mi jednostavno ne ide), ali najcesce nemam vremena za kuhat nesto, eventualno pofrigat pileca/pureca prsa..

pa sad konkretno koje namirnice da rasporedim u tih 5 obroka dnevno? tunjevinu nesmijem vise od 4 puta tjedno tako da ona dolazi svako 2 dan š obrok, a ostaje mi svjezi sir, pileca/pureca prsa, mlijeko, jaja, jogurt.. ali nemogu stalno te namirnice vrtit.. postoji li jos sta kvalitetno? i takodjer mi je problem unos ugljikohidrata jer navedene namirnice i nemaju bas ugljikohidrata, a izmedju ovih 5 obroka sam sit da bi sad trpao u sebe zobene 3 puta dnevno..

hvala!
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Sijecanj 2008 at 17:12
A cuj - jedi sve ali umjereno. To ne znaci da ne mozes pojest i jedan becki tjedno/mjesecno. Kombiniraj tunu, piletinu, puretinu, teletinu, junetinu, sardine, oslice itd itd. Ugljikohidrate sibaj koliko ti treba - jer ne znam koliko si fizicki aktivan, ali slobodno ujutro maznes zobene, za rucak krumpir/tjesteninu/rizu, poslije treninga glukoza i popodne slobodno ubaci i nekakav jogurt kao medjuobrok.

Mazi 2g / kg - znaci probaj ubacit dnevno ~š70g proteina. (nije nemoguce).

Btw vidi primjer mog jelovnika ovdje:

https://www.fitness.com.hr/forum/forum_posts.asp?TID=544& PN=š
Back to Top
ante_rukavina View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Sijecanj 2008
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ante_rukavina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Sijecanj 2008 at 22:05
pa nisam bas fizicki aktivan nesto.. jednom tjedno nogomet sat ipo.. i 3 puta tjedno teretana po nekih sat vremena..

za proteine sad znam da bi trebalo  ici 2g po kg, a koliko bi ti preporucio uh? i konkretno koju hranu osim zobenih ujutro? (znam da si vec napisao ali tad nisam rekao koliko sam aktivan fizicki)

i samo da jos pitam, procitao sam da u jednom obroku nije nuzno unjeti vise od 40g proteina, a sto vrijedi za uh?

hvala!
 

Edited by ante_rukavina
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Sijecanj 2008 at 22:34
Sve tu pise:

Zdrava prehrana

4 kombinacije dorucka vidi ovdje.

Znaci za dorucak mozes kombinirat jaja kuhana/pecena, jogurt, zobene, corn flakes, mlijeko, maslac od  kikirikija i sve sto ima 'dovoljno' ugljikohidrata i proteina. Znaci za jutarnji obrok najbolja je kombinacija ugljikohidrata i proteina, s nesto vecim naglaskom na ugljikohidrate koji ti trebaju za energiju tijekom dana.
Back to Top
ante_rukavina View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Sijecanj 2008
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ante_rukavina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Sijecanj 2008 at 17:21
hvala na odgovoru.. samo me zanima jeli dovoljno uh za cijeli dan u takvom dorucku i glukozi poslije treninga? jer nekako mi neidu uh, osim to ujutro, pa me zanima mogu li krumpire, rizu itd koje bi trebao jesti za rucak zamijeninti glukozom? i koliko š zlica glukoze ima uh?

hvala
 

Edited by ante_rukavina
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Sijecanj 2008 at 18:22
Ne.

Zasto ne zelis ubaciti krumpir / tjesteninu / rizu il neki drugi uh u rucak?

Glukoza se uzima iskljucivo i samo u shakeu neposredno nakon treninga.
š zlica glukoze ti varira izmedju š0-š5 grama (ovisno o zlici ). Posto je glukoza cisti secer, odnosno grozdjani secer - znaci jedna zlica ima š0-š5g ugljikohidrata.
 

Edited by Mr G.
Back to Top
ante_rukavina View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Sijecanj 2008
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ante_rukavina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Sijecanj 2008 at 22:43
aha.. znaci samo poslije treninga.. ma nije da ne zelim ubaciti nego nemam vremena svaki dan kuhat krompir/rizu/tjesteninu.. al valjda cu i to dovest u red..

a sta se tice glukoze koliko zlica poslije treninga? i  jos da kazem da nepijem whey, pa me zanima jeli u redu uzeti glukozu odmah nakon treninga, pa onda jedan obrok bogat proteinima?

hvala!
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Sijecanj 2008 at 23:25
Jesam dao ovaj link?

Post workout nutrition


Ako ne zelis piti whey onda ti glukoza nije 'toliko' potrebna u smislu probavljanja wheya. Poslije treninga ti treba neki brzi ugljikohidrat kako bi 'dosao sebi' jer ti je secer pao i rezerve glikogena su se 'ispraznile' i trebas nesto maznut kako bi se dobro osjecao.

Sad ti biraj sto ce to bit - ako ne mislis pit whey onda preporucam bananu-dvije poslije treninga i neke brze bjelancevine.


Back to Top
rebel View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Sijecanj 2008
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rebel Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Sijecanj 2008 at 23:51

 jeli bolje odmah poslije treninga uzet sirove bjelance kao protein ili uvece prije spavanja ? i dali je uopce dobro uzimat sirove bjelance ili ??

hvala

Back to Top
Nepobedivi View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nepobedivi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Sijecanj 2008 at 00:07
NIKAKO SIROVO,NIKAKO,TO ZABORAVI!moze se naci u zivom jajetu salmonela koja je jako losa i moze ti biti jako lose!ako to dobijes mozes oslabiti puno-ne isplati se!uzmi kap ulja ali kap i razmazi po tiganju i ispeci belanca i nemas brige!posle treninga ti je najbolje whey i dekstroza sa VODOM,nikako sa mlekom!ako nemas kesa za whey peci stara dobra belanca,najbolje je ujutro da ih jedes,zato sto imaju jako veliki izvor amino kiselina!
GO HARD OR GO HOME!
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Sijecanj 2008 at 00:07
Originally posted by rebel rebel wrote:

 jeli bolje odmah poslije treninga uzet sirove bjelance kao protein ili uvece prije spavanja ? i dali je uopce dobro uzimat sirove bjelance ili ??

hvala



Pa dobro je uzimati sirove bjelanjke ako nemas namjeru uzimat whey protein - ali pazi pri uzimanju sirovih bjelanjaka da ne poberes salmonelu.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.