New Posts New Posts RSS Feed - -12kg do 1.6. - mission impossible?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

-12kg do 1.6. - mission impossible?

 Post Reply Post Reply
Author
Thinkslim View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Ožujak 2013
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Thinkslim Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: -12kg do 1.6. - mission impossible?
    Posted: 09 Ožujak 2013 at 10:17
Bok svima! Ja sam jedna od onih koje su citav zivot imale "brz metabolizam". Jela sam ogromne kolicine zdrave i nezdrave hrane, kretala se koliko je bilo najmanje potrebno i nikad shvacala kako se netko moze udebljati 10 i vise kila u kratkom periodu; nekako sam uvijek isla od sebe; jela sam brdo junk fooda i nikad dobila ni kilu, pa mi nije bilo jasno sto "oni" ljudi rade, koliko jedu da se tako zdebljaju. Aaaali, dosla maca na vratanca...
Imam 29 godina, 183cm i 85kg. Nisam debela, znam to, ali kako je krenulo, mogla bi u vrlo kratkom periodu dobiti ohoho kila. Naime, lani u 7.mjesecu sam dozivjela velik emocionalni stres (gubitak clana obitelji)i od tog soka kao da mi se cijeli moj metabolizam promijenio. Odjednom su se kile pocele skupljati, a da nisam mijenjala nijednu stvar u prehrani, citaj i dalje sam jela velike kolicine hrane 2-3x dnevno, kao i uvijek do tad. Ali vaga se samo uspinjala. Od svojih (mislim da idealnih, bar sto se mene tice) 73kg uspujela sam u 5mjeseci nabiti ti 12kg. I od tad se vaga ne mice ni gore ni dolje, veselo stoji na toj kilazi da sam cak isla provjeriti nije li se mozda zaglavila (a nije...). Zadnjih mjesec dana sam prepolovila unos hrane i guess what? Nista.
Sad, odlucila sam krenut s trcanjem. Ali ne znam kako to treba ici, internet je pun RAZLICITIH savjeta i meni se sve cini teza znanost. Koliko minuta, koliko puta dnevno odn. tjedno, kojim tempom,...? Druga stvar: onih fanoznih 5-6 obroka dnevno... Ja sam mozda glupa, ali ja nikako ne shvacam kako ce mi dodavanje obroka pomoci da smrsavim? Pa sad sam na 2 obroka dnevno takomimlijekauprahu! Sto bi trebala jesti i u kojim intervalima i koje kolicine? I ako mi moze netko zdravoseljacki objasnit na koji nacin pivecavanje obroka dovodi smanjenju tezine? Mislim, nisam bedasta, znam osnove metabolizma, ali i dalje se bojim da ce taj nacin prehrane uzrokovati da se jos zdebljam. A tako bi rado promijenila prehranu na zdravo.
Sad, u sestom mjesecu cu slaviti 30. rodjendan. Zeljela bi uc u cetvrto desetljece (bozepomozi) sa 12kg manje. Je li to iole izvedivo? Znaci imam 3 mjeseca i snaznu volju i zelju pokrenut se i slusat svaki dobronamjerni savjet (i necu se ljutit ako me netko zaspota zbog mog dosadasnjeg stila zivota, nek mi to bude pokora :)).
Ako netko hoce, rado cu se predat pod njegovo/njezino mentorstvo i slijedit upute poput malog vojnika :)
Hvala svima od Zbunjole :)
Back to Top
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2013 at 10:25
na mobu sam pa mi se neda opsirno tipkati. uglavnom, povecavas broj obroka, ali kolicina pojedene hrane je manja, kako po obroku, tako i ukupna kolicina.
Back to Top
Thinkslim View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Ožujak 2013
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Thinkslim Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2013 at 10:31
Hej, ak je suditi po tvom avataru, tvoje cu savjete zaobic :)
Salim se, ok, znaci da u jedom obroku pojedem npr. Za dorucak banana plus jogurt, za medjuobrok neko punozrnato pecivi, rucak zlica rize i komadic mesa, pa onda zlica svijezeg sira i za veceru nekakav muesli ili ...? Izgleda da ipak jesam tumplek.
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2013 at 10:54
Pozdrav i dobrodosla..

Ima hrpa tema u kojima se objasnjavao princip prehrane, pa pogledaj malo po forumu. Muslije izbaci potpuno, a pogotovo iz vecere. Za dorucak mozes npr. zobene&posni sir, a za veceru idu proteini+dobre masti i neko povrce.

Uostalom, ovo procitaj... http://fitnessangels.net/hr/prehrana.php
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2013 at 11:01

svaka cast osobi koja moze jesti zobene i posni bez icega. pol banane i 1 dcl mlijeka cine ogromnu razliku.


sto se tice avatara - svi imaju nekakve slike ljudi savrsenih tijela. zasto bi ja bio kao svi? :)


Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2013 at 11:03
Prije sam jela zobene i mlijeko bez icega.. prefino :D sada sam mlijeko zamjenila posnim.. i dalje mi je prefino :D probala sa bananom i nije mi se svidjelo.. jedino sto moze proci je sumsko voce :D

Edited by Slavonka23 - 09 Ožujak 2013 at 11:04
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
Thinkslim View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Ožujak 2013
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Thinkslim Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2013 at 11:07
Hvala na linku! A sto se trcanja tice, kako krenuti? I da li je izvedivo ovo s 12 kila do 6.mjeseca na zdrav nacin? Dakle, dobivati sve potrebne hranjive tvari odn. bez slabljenja imuniteta?

Edited by Thinkslim - 09 Ožujak 2013 at 11:08
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2013 at 11:14
Kazu da je najzdravije mrsavljenje od 0,5-max 1kg tjedno..
a sto se tice trcanja ne znam, jer moras sama vidjeti koliko mozes..pa s vremenom povecavati intezitet.. odnosno, efikasnije je odraditi HIIT od 20min (kombinacija sprinta i hodanja) nego tri dana trckarati okolo.. ali opet kazem, ovisi o tvojoj trenutnoj formi.
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
matelula View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 295
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote matelula Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2013 at 12:09
prije trcanja ubacis neke vjezbe s utezima i nakon njih nekakav cardio ka sta ti je slavonka napisala mozes HIIT probat a ovo za 12 kg do 1.6 pa nista nije nemoguce samo se treba potrudit i nemoj se toliko zamarat kilama bolje uzmi se slikaj prije i poslje i prati napredak u ogledalu :)
No matter how many mistakes you make or how slow you progress, you are still way ahead of everyone who isn’t trying. - Tony Robbins
Back to Top
Thinkslim View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Ožujak 2013
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Thinkslim Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2013 at 13:14
Ma nisam neka izbirljivica, tako da cu probat kombinirat sa zobenim nesto. A za mueslije sam mislila da su vrh :)
Inace, prilicno sam atletski tip i brzo hvatam kondiciju, tako da cu probat trcati po hiit principu, nisam pojma imala da nacin trcanja cini takvu razliku u sagorijevanju kalorija. Svasta cu jos naucit tu, cini mi se.
Slazem se da ne trebam biti opterecena kilama ali nekako mi je bilo lakse predociti vam sto u biti zelim postic.
Sutra cu se slikati i postati sliku gore, pa onda za mjesec dana opet novu. Bas me zanima da li ce promjene biti vidljive do ljeta.
I jos jedno pitanje; da li je pametno trcat po kisi? Odn. jel postoji neko pravili za trcanje po kisi, snijegu ili da jednostavno preskacem takve dane (naime, prognoza za narednih nekoliko dana mi bas ne ide u prilog a ja bi se htjela konacno pokrenuti).
Hvala vam ljudeki.
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2013 at 13:21
Zašto bi uopce išla trcati po kiši i zaraditi upalu pluca? Ima toliko toga što možeš vježbati u zatvorenom... cak i bolje nego trckarati okolo. 
Musliji su samo hrpa šecera.. Smile
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
strelica412 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Ožujak 2013
Status: Offline
Points: 18
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote strelica412 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Ožujak 2013 at 09:20
Zašto nebi trcala po kiši? Trcala sam jako puno puta po kiši i po snijegu i bilo mi je fantasticno. Izbjegavam samo kada je ful hladno vani ono da je minus (mada sam i po takvom znala hehe). Bitno je da ne nosiš pamuk na sebi nego materijal koji se brzo suši i ne zadržava znoj, materijal kakav imaju npr. biciklisti.Ja imam sve sportske majce pa i trenirku od tog materijala (nemrem se ovog trena sjetiti koji je materijal), ugl plus mu je i šta se nemre zgužvat hehe..a kad je baš jaako hladno na to obucem flis. ;)
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.