New Posts New Posts RSS Feed - Mlijecna kiselina
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Mlijecna kiselina

 Post Reply Post Reply
Author
cupava86 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 20
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote cupava86 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Mlijecna kiselina
    Posted: 27 Veljaca 2013 at 14:45
Bok svima Smile
ja stvarno molim za savjete i veliku pomoc jer sam vec toliko izgubljena od toliko mozda i "krivih" savjeta pa MOLIM VAS POMAGAJTE...
 
Ugl.od kad znam za sebe idem na masaze zbog nakupina (valjda stres) u podrucju lopatica....i još mi nitko nije objasnio zašto mi se to toliko nakuplja i još gore da se ne može izmasirati niti razbiti te kvrge. Do jedne masaže di mi je covjek preko trenirke pitao da kakve su mi to noge (a došla sam na masažu ledja).
Moje noge odnosno listovi jesu genetski jaci i hodala ja,trcala išla na aerobic ili kaj sve ne moje noge su sve jace i jace i izgledaju cudno. Samu sebe sam uvjeravala da sam umislila da mi noge oticu da su kvrgave dok mi taj covjek koji me prvi put nije natjerao da mi masira noge. E to je stvarno bila bol nad bolovima.....njegov je zakljucak da ja ne bi smjela vježbati jer mi mlijecna kiseliina ne radi svoj posao vec se zadržava i od tuda te kvrge,a da ne govorim o bolnim listovima cijeli život. A ja se bojim prestat vježbati jer i ovako silno zelim smrsaviti i vidim da jedino gubim centimetre kad vjezbam...a da ne vjezbam mislim da bi to bilo strasno. Niti probava mi ne radi nikako....ako i odem...odem jednom i to toliko malo da mi nije jasno di je sve ostalo kad ne idem po 3-4 dana :((
 
A opet od vjezbe mi je samo gore i gore:(( a idem na onaj kruzni zenksi trening pola sata i trcim na traci po 10 min....a moja straznjica je toliko natecena i boli isto ko i bedra samo jacaju i jacaju :///
 
molim vas pomoc kako da smrsavim i kako da poslije vjezbe me ne bole misici tjedan dana :((((
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Veljaca 2013 at 14:53
Pozdrav,

što se tice probave tu bi vrlo vjerovatno trebala prehranu korigirati , a sad preporuka da ne vjezbas i nije neka preporuka, posebno ne ako ju je masažer preporucio.
Upale misica su poslejdica neredovitog vjezbanaj ili promjene nacina treniranja/promjene intenziteta i desavaju se kao posljedica mikro trauma na misicima, a ne kao posljedica nakupljanja mlijecne kiseline.
Ukolio zaista postoji i sumnjas na neki problem radi kvrgi koje navodis posjeti lijecnika pa vidi sto on kaze i kakavo rjesenje ima.........
Prije svega napravi se da sredis zivot opcenito, prehranu, vjezbu i smanjenje stresa/odmor
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Veljaca 2013 at 15:00
pozz!
slažem se s The Phoenix
otidji kod lijecnika
sretno!
Back to Top
cupava86 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 20
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote cupava86 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Veljaca 2013 at 07:47
Hvala vam na odgovorima,ali vec sam razgovarala s lijecnicom koja mi je rekla da mi je to nista....a kad sam god na masazi,a prosla sam od kiroprakticara do raznih fiziterapeuta kojima nije jasno kakva su mi to leda tj.lopatice....i kad ni nakon 20 masaza ne mogu to razbiti.
Al ja sam se na to s ledima vec navikla...mene samo zabrinjavaju noge zbog cega su mi nakon vježbe toliko natecene i listovi tvrdi,napeti i bole.
Najvjerojatnije i je to nikakva prehrana od silne želje da smršavim il ne jedem ili jedem gluposti tek toliko samo da smršavim...al nisam znala da to tak moze imati ucinak.
I još jedno pitanje...poslije vježbe ne jedem ništa jer nisam gladna....al vidim da bi trebala...pa da li je dovoljna banana ili?
hvala unaprijed
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Veljaca 2013 at 08:31
pozz!
daj najbolje procitaj,tu po forumu,imaš primjere jelovnika,i namirnica,i budi ustrajna, jedi "zdravo", i vidjet ceš,npr., nakon mjesec dana,da li ima kakvih pomaka na bolje, ak se stanje popravi,znat ceš da je stvar u hrani,neznam kaj drugo
sretno
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Veljaca 2013 at 09:44
S obzirom da sama velis da jedes nista ili tek tak gluposti da smrsavis moras biti svjesna da na taj nacin neces smrsaviti nego ces se dovesti do odustajanja, zdravstvenih problema, koje vec ocito imas, barem sto se tice probave, a ako i uspijes smrsaviti vjeruj mi vratit ces to vrlo brzo, jer ne vjerujem da ces cijeli zivot ne jesti.
Cilj ti je izgraditi zdrave navike koje ce ostati za cijeli zivot, jer nista se en moze preko noci postici.......
Uglavnom, uvedi red u zivot i smiri se pa ce se vrlo vjerovatno stanje popraviti po svim pitanjima.....
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Ožujak 2013 at 11:29
Procitajte naš clanak: Mlijecna kiselina u mišicima
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.