New Posts New Posts RSS Feed - Burpees
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Burpees

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Lipanj 2013 at 15:19
Originally posted by mettasttaza mettasttaza wrote:

Davore kako koljena...od onda još? :/


Malo se bolje krecem s obzirom da sam smrsavio.. ali i dalje, tabu tema :)
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Srpanj 2013 at 21:44
znaci nakon pomnog mozganja "izmislio" sam burpee koji cu sigurno probati kad se domognem nekih bucica, išlo bi nekako ovako:

1. pocetni stav u cucnju s rukama na bucicama u širini ramena
2. skok u upor
3. sklek
4. renegade row
5. povratak u pocetni položaj
6. sumo deadlift
7. bicep ili hammer curl
8. cucanj
9. rameni potisak
10. ponoviti ispocetka :P

sve bi trebalo teci kao jedan pokret ali može se i brojati po koracima ako smognete snage misliti pri izvodjenju ove brutalne vježbe :P

mislim da se ovo slobono može nazvati "killer" ili "THE" burpee iako postoje verzije sa zgibom i skokom ali mislim da se ovime aktivira apsolutno svaka mišicna skupina u tijelu; nisam probao ali kanim cim si neke bucice nabavim (da se malo odmaknem od klasicnih zgibova, sklekova, propadanja itd), nadam se da cete uzeti bucice i probati; ako ovaj burpee ima neko ime molim vas da mi napišete da ga potražim na internetu jer me zanima tko se toga sjetio prije mene (a netko sigurno je i taj je legenda); može se raditi u intervalima, na broj ponavljanja ili na vrijeme do odredjenog broja ponavljanja. Nadam se da cu ovo popularizirati pa evo recimo neke kategorije: 50 komada u što kracem vremenu, maks u 15 minuta, najviše komada u jednoj seriji do "otkaza" s odredjenom težinom bucica ili kettlebella: napominjem da ovo sigurno nije za vježbace koji su pocetnici i za izvodjenje ovog burpeeja bi trebali biti bar u osrednjoj formi i oprezno s težinom bucica, pomocu ovog burpeeja sigurno cete vrlo brzo uci u zavidnu formu jer radi cijelo tijelo u kratkom vremenu i ovo se može koristiti kao jedna jedina vježba za trening cijelog tijela izuzev zagrijavanja ili istezanja

tko prihvaca izazov :)?

pitanje za admina: ne znam je li dobro ovdje pisati rezultate ili da se otvori posebna tema za challenge ako ne postoji vec takva, ako postoji molim admina da ju negdje zalijepi,

i za kraj "train insane or remain the same", sretno svima :)
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.