New Posts New Posts RSS Feed - Zdrava i Kvalitetna Prehrana
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Zdrava i Kvalitetna Prehrana

 Post Reply Post Reply
Author
vicPa View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Prosinac 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vicPa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Zdrava i Kvalitetna Prehrana
    Posted: 07 Prosinac 2007 at 19:00
Pozdrav svima. Imam š9 godina, visok sam š83 i imam 70 kg.Oduvijek jako tesko dobivam na kilazi i nemam nikakvih masnih naslaga.Inace sam student i svjestan sam toga da se uzasno lose i nekvalitetno hranim.Znam da je glupo izmisljati kojekakve izlike i opravdanja zasto jedem losu hranu(da nemam vremena,jer imam previse obaveza i slicne gluposti...).Istina je da se oduvijek dosta lose hranim,a sada jos i hrana iz menze i iz studentskog centra koja je zivi uzas... Kako ja vrlo malo(gotov nista)znam o zdravoj prehrani,molim Vas da mi pomognete sastaviti tjedni menu jer od iduceg mjeseca planiram krenuti u teretanu.Želja mi je dobiti na masi nakon nekog vremena.Ne mislim ici u teretanu koji mjesec i odustati.Svjestan sam da to ne ide preko noci pa sam odlucio uz zdravu prehranu i redovit trening unjeti neke promjene u svoj zivot.Hvala vam unaprijed.Svaki prijedlog za zdravu prehranu je dobrodosao.Hvala!
Ja znam da nista ne znam
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Prosinac 2007 at 20:50

 Predlazem ti da pogledas "muske" dnevnike, i prokopaj malo po netu, imas taaaakvih prehrana.....

Budem malo pogledala pa ti javim.

Back to Top
vicPa View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Prosinac 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vicPa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Prosinac 2007 at 20:59
Hvala ti. Ako nadjes nesto javi! 
Ja znam da nista ne znam
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Prosinac 2007 at 21:06

 Jedi obavezno 5-6 jednakih obroka dnevno
Pij bar tri litre vode dnevno
Po svakom bi obroku trebao unijeti 30g proteina. Koristi kvalitetne proteinske izvore, npr. tunjevinu, piletinu, mlijeko, whey protein.

Neka ti dnevni kalorijski unos bude oko 45x telesna tezina. Odnosno, ako imas 70 kila, dnevno bi trebao uzimati oko 3š50 kalorija.

Jedi svaka tri sata (osim nocu, kad spavas).

Cim ustanes, doruckuj. Jutarnju higijenu ostavi za poslije dorucka. Dorucak je vrlo bitan dnevni obrok - pomaze ti da izades iz katabolickog stanja u kojem si ujutro. Ukoliko uzimas kreatin, uzmite ga 30-45 min prije dorucka, u svrhu maksimalne apsorpcije kreatina.

Odmah poslije treninga uzmite oko 30g jednostavnih ugljikohidrata, a najkasnije dva sata nakon treninga pojedi kvalitetni obrok bogat ugljikohidratima i proteinima.

Ovo su ti neke smjernice, a plan prehrane - imas jedan jaaaako dobar na pocetnoj strani fitness.com.hr, samo povecaj kolicinu (lako ces izracunati).

Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Prosinac 2007 at 21:07
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Prosinac 2007 at 23:54
Sto se tice prehrane, mozes vidjeti moj plan prehrane sto sam napisao u dnevniku
Back to Top
vicPa View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Prosinac 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vicPa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Prosinac 2007 at 13:44
Hvala svima. Sada samo jos trebam stisnut zube i bit discipliniran. Javim vam rezultate (kad se budu vidjeli ! Ha,ha.)  Hvala!
Ja znam da nista ne znam
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Prosinac 2007 at 22:44
 Ma joooooooooj, lako je tebi kad trebas dobiti na kilazi! Problem je kad trebas zacepiti gubicu i ne jesti!
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.