New Posts New Posts RSS Feed - Štitna žlijezda i treniranje
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Štitna žlijezda i treniranje

 Post Reply Post Reply Page  <1 234
Author
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Studeni 2014 at 12:43
nema na čemu, nadam se da će usprkos svemu ipak biti sve ok Wink

Inače, zadnje vrijeme ljudi odmah pomisle na probleme sa štitnjačom čim ne uspijevaju smršavit. Češće nije problem u tome već u jednostavno premalo hrane, premalo nutrijenata da tijelo radi kako treba. Sve ovo što te muči može biti posljedica toga, možda je jedna mala promjena dovoljna da stvari krenu na bolje. 

To što ne jedeš ništa slatko ni slano može biti veći problem nego da povremeno jedeš :) Ne znam što točno misliš pod slano (možda misliš i na razne gricklalice), ali nema razloga da skroz izbacuješ sol iz prehrane, dapače to nije dobro, a ako imaš imalo problema sa štitnjačom možeš si i još gore raditi time. 

Odradi pretrage da budeš sigurna ali kako rekoh - prvo dobro razmisli o svojim jelovnicima, možda je samo u tome kvaka :)


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
gordan72 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Lipanj 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 98
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gordan72 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Svibanj 2015 at 22:40
Pozdrav,

dizem ovu temu jer imam jedno pitanje, tj. problem.
Trebao bih savjet nekoga tko se razumije i u medicinu (endokrinologiju) i u treniranje i prehranu.

Dakle, izgleda da je ovih mojih pola stitnjace polako pocelo posustajati i da me prima hipotireoidizam sa uobicajenim simptomima (umor, suha koza, povecana sklonost dobivanju kila ... ).
Dodatno me muci testosteron koji je prilicno nizak. Endokrinolog nije siguran ima li to veze sa stitnjacom, dok ne obavim dodatne pretrage (inace, TSH je u redu).
Dok ne obavim pretrage i eventualno dobijem terapiju, zanima me kako trenirati.
Negdje sam procitao da moram izbjegavati utege i da trebam raditi cardio ... je li to istina?
Ima li nesto na sto trebam paziti kod prehrane? Znam da moram sada vise paziti na prehranu jer hipotireoidizam olaksava gomilanje masnoca.

hvala unaprijed

gordan







Back to Top
yasska View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote yasska Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2015 at 13:10
Pozdrav
Nedavno sam radila hormone štitnjače, TSH je povišen 5.260, a ft4 je 11.5, inače donja granica je 10; fT3 normala, 5.4
Izgleda da ide lagano prema hipotireozi, neka vrsta subkliničke hipotireoze. Ali nisam primjetila nikakve fizičke indikacije vezano za hipotireozu... A čudno iz razloga što sam mršava i nemam problema sa spuštanjem kg, i to sad sam trenutno na nekom režimu dobijanja kg.
tako da se više baziram na vježbe snage nego cardio.
A čitala sam da se preporučuje cardio vježbanje za ovaj oblik bolesti štitnjače.
Da li možda netko zna što je bolje raditi u tom slučaju, malo sam zbunjena
Back to Top
trip-to-fit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2014
Location: gym
Status: Offline
Points: 128
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote trip-to-fit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2015 at 19:29
vjerojatno ne primjećuješ neke fizičke indikacije jer to nije veliko odstupanje od normale, a možda i ne primjećuješ jer hipotireoza ima "tihe" simptome. možda si samo malo umornija, možda ti je koža malo više suha i to ne primjećuješ jer kroz takve faze i zdrav čovjek prolazi. Obično do nakupljanja kilograma dolazi pri već razvijenijem stadiju poremećaja hormona, a s obzirom da si ti u normali slobodno nastavi s jednakim treningom, tu i tamo ubaci cardio zbog njegovih standardnih benefita, nema potrebe da na tome baziraš trening.
Don't complain about things you're not willing to work hard to change.
Back to Top
yasska View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote yasska Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Lipanj 2015 at 14:56
Hvala puno na odgovoru :)
A jesam, zbilja sam umornija malo više nego inače, ali eto nisam to povezivala s ničim takvim, to mi je bilo normalno.
Hvala puno na savjetu, nastavljam kako sam započela, thanks još jednom :)))
Back to Top
Tobija View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Lipanj 2015
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tobija Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Lipanj 2015 at 16:15
Imam pitanje za one koji se kuže u endokrinologiju i vježbanje.
Moja cura vježba neke dvd-ove jillican michaels, dobro joj ide s obzirom na hipotireozu i godine nevježbanja. Meni se čini da nekad pretjera, ja je upozoravam da joj nije dobro da joj je HR oko 170 (ima 31 god). Sad, ona kaže da je krepana nakon vježbanja zbog hipotireoze, ja kažem zbog preforsiranosti. Ko je u pravu? E da, skinula je dosta kg, al postupno u zadnje 2 god, sad je kao u formi.
Back to Top
trip-to-fit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2014
Location: gym
Status: Offline
Points: 128
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote trip-to-fit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Lipanj 2015 at 17:06
kako misliš krepana? neki tako opisuju činjenicu da su ispustili zadnji atom energije i da bi onda najradije zaspali, dok drugima se jednostavno neda micati zbog umora mišića. Ne znam jel vidiš razliku... stvar s hipotireozom je da se osjećaš umorno u smislu da bi prespavao čitav dan, no ako uzima terapiju uglavnom nebi trebala imati takvih problema. nisam stručnjak ni za trening niti sam endokrinolog, ali preforsiranost od vježbanja i umor hipotireoze su vrlo različiti "simptomi", mislim da ona sama zna razlikovati jedno od drugog
Don't complain about things you're not willing to work hard to change.
Back to Top
Tobija View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Lipanj 2015
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tobija Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Lipanj 2015 at 21:04
Ne znam kako se ona osjeća. ja nemam problema sa štitnjačom, a ona ne zna kakav je to pravi umor nakon vježbanja jer se dugo nije ničim bavila Uzima hormonalnu terapiju, da, samo što joj izgleda više nije dovoljna doza. tsh joj je skočio na cca 7.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 234
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.