New Posts New Posts RSS Feed - Potrgana prednja križna veza u koljenu
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Potrgana prednja križna veza u koljenu

 Post Reply Post Reply
Author
LameDeer View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote LameDeer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Potrgana prednja križna veza u koljenu
    Posted: 16 Studeni 2012 at 08:56
Puklo je na košarci prije cca 10 god. Bio na artroskopiji i nakon svega mi je receno da ojacam kvadriceps, a dobio sam i onu ortozu za stabilizaciju. Pokušao sam se vratit košarci ali nije to nikako išlo, koljeno je nestabilno.Od tada se jedno duže vrijeme nisam bavio sportom medjutim poceo sam ponovno prije 2 god. i mogu bez pretjerivanja kazati da sam trenutno u solidnoj formi ali koljeno je i dalje nestabilno.

U zadnje vrijeme sam ponovno poceo sa košarkom rekreativno ali koljeno je problem i dalje i baš mi je jucer se sjebalo (ono iskoci i odmah se vrati, mišici atrofiraju i boli)

Mislio sam nabaviti neki steznik, pa me interesira da li je netko uspio na taj nacin riješit problem i ako može preporucit neki koji je kvalitetniji.
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Studeni 2012 at 09:47
Pukao ti je prednji križni ligament i radio si rekonstrukciju ili su artroskopski samo malo pocistili koljeno? 

Ako je nestabilno, prepostavljam da nije bilo rekonstrukcije, a ukoliko se želiš baviti sportom, teško ce biti stabilnije, pogotovo takvi sportovi kao košarka, nogomet, rukomet i sl. Možeš raditi konstantno na jacanju quadricepsa i lože da bi ti mišici što više stabilizirali koljeno, ali mislim da je jedini pravi nacin rekonstrukcija prednjeg križnog, sa dobrom rehabilitacijom, a sve skupa traje min. 6mj.
Back to Top
LameDeer View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote LameDeer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Studeni 2012 at 09:54
nije radjena rekonstrukcija samo cišcenje. Problem je upravo u tih 6 mj. oporavka zbog posla naravno. Moja je greška što nisam radio odmah rekonstrukciju.

Dakle misliš da steznik meni ne može pomoci.
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Studeni 2012 at 10:12
Za normalan život... da... ali za rekreativno bavljenje sportom... hmmm..mislim da ce ti uvijek ostati taj osjecaj nestabilnosti. Ono što možeš pokušati je dobra fizikalna terapija, sa nekim tko zna raditi sa sportašima da na taj nacin izvuceš max stabilnosti, snage i fleksibilnosti a i nauciš za dalje što ciljano i konstantno raditi, ali i to zahtjeva novac i vrijeme. I nema garancije da ce biti skroz stabilno.
Back to Top
vedi08 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2012
Location: rijeka
Status: Offline
Points: 135
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedi08 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Studeni 2012 at 12:14
ma makni taj steznik ca
on ti samo pruza osjecaj stabilnosti
i onda radis stvari za koje ti koljeno ocigledno nije sposobno i samo ga mozes jos vise tako ostetit
radi sto mozes bez i jacaj okolnu muskulaturu to je jedini nacin za sad


Back to Top
jelava View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 139
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jelava Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Studeni 2012 at 00:24
Evo ovako ... da najprije se dotaknem tog steznika . Taj steznik je nešto najgore što osobno ja i svi mi kupujemo . To je samo psihicka varka i ništa više ! Što onaj komad krpe pomogne nama ? Ništa ljudi moji . Došao sam u dr. Nemeca s stezikom i on me upitao što ce mi to , ja kažem steznik on kaže ovo je komad krpe koju ti i stara može zavezati oko noge . 

Uglavnom . I ja se profi bavim košarkom i što se tice tih prednjih križnih ja s njima nisam imao problema ... Ja sam imao nekakvih drugih ... Tetive , veze i tako to ... Duga prica ... Najviše što me mucilo to su bile upale ... Prednji križni su jako zeznuta stvar i to si morao odma riješiti ako se misliš baviti nekakvim sportom jer koljeno je koljeno . Napravio si samo cišcenje . To je nula trebaš ti pod nož pod hitno ! Pušti posao pušti sve zdravlje tvoje je u pitanju , a to ces viditi kad udješ u godine tek ... Riješi to cim prije i nemoj to da ti svakakav doktor radi . Nek ti to odradi doktor koji zna jer to je zeznuto . Zna se ponovo desiti ako nije odradjeno kako spada cijeli proces . Možeš ti jacat ali ono ce uvijek bit nestabilno samo je pitanje vremena kada ce ti kleknuti ako malo teže treniraš . Preporucajem ti dr. Hašpila pa vidi ima tu još dobrih doktora ...

Pogotovo kad je rijec o košarci tu ima dosta naglih pokreta , promjene pravac , uvrtanja , izvrtanja i to je dosta poznata ozljeda kod nas košarkaša . Meni je frend npr operirao odležao cijelu sezonu i sada se vratio . Svaki put prije treninga odrati na balans daski svoj dio te tek onda krene s treningom . 


Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.