New Posts New Posts RSS Feed - bol u ledjima prilikom izvodjenja deadlifta
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

bol u ledjima prilikom izvodjenja deadlifta

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
Jean View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Srpanj 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 190
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jean Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Studeni 2012 at 18:25
budem probala pa se javim ak mi ne bu jasno, hvalaaa :D
a year from now you'll wish you had started TODAY.
Back to Top
Amiketa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2010
Status: Offline
Points: 54
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Amiketa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Studeni 2012 at 10:03
Pozdrav,
Koliko se vec baviš vježbanjem i koliko dugo vec radiš Dead Lift?
Da li imaš bolove kada radiš bez opterecenja ili manjom kilažom?
Da li je to jedina vježba gdje te bole ledja ili se bol javlja i u frugim vježbama?
Ako si tek pocela raditi DL postoji mogucnost da te mišici bole samo zbog novog pokreta. Ja to cesto vidim kod pocetnika ali i kod iskusnijih vježbaca.u DL radi jako puno mišica,zglobova i svi se moraju naštimati u jednu dobru cjelinu.
Ako možeš uploadaj svoj filmic ili fotke kako radiš DL pa možda pronadjemo grešku u samom izvodjenju.
U svakom slucaju bol ne treba zanemariviati.
Keepa us posted
Centar za promicanje zdravlja Miketa
        http://www.centar-miketa.hr
Back to Top
Jean View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Srpanj 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 190
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jean Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Studeni 2012 at 10:49
probala sam ovak da nejdem ispod koljena i sad je okej :)
a year from now you'll wish you had started TODAY.
Back to Top
mr-triple-double View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Svibanj 2012
Location: zg
Status: Offline
Points: 462
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mr-triple-double Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Studeni 2012 at 12:00
Originally posted by Jean Jean wrote:

probala sam ovak da nejdem ispod koljena i sad je okej :)

Super ali slobodno nakon nekog vremena probaj opet malo dublje da vidis kak bude.
Back to Top
Jean View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Srpanj 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 190
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jean Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Studeni 2012 at 13:06
i jesam, i bilo je okej :/ ne kužim, možda sam ovaj put malo jace savila noge pa nisam osjecala pritisak u ledjima, ne znam u cemu je stvar.
a year from now you'll wish you had started TODAY.
Back to Top
mr-triple-double View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Svibanj 2012
Location: zg
Status: Offline
Points: 462
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mr-triple-double Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Studeni 2012 at 13:16
Originally posted by Jean Jean wrote:

i jesam, i bilo je okej :/ ne kužim, možda sam ovaj put malo jace savila noge pa nisam osjecala pritisak u ledjima, ne znam u cemu je stvar.

da bitno je drzanje jako u toj vjezbi, moras napraviti luk sa ledima, a ne sagnuti se samo i guzu izbacit da se zadnja loza zategne fino, mojoj sestri je trebalo negdje 5,6 treninga da osjeti vjezbu kako treba, tak da je to normalno, samo je bitno da pravilno radis
Back to Top
Jean View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Srpanj 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 190
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jean Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Studeni 2012 at 16:00
ma ovisi o danu, recimom, kad radim deadlift u intervalnom treningu, dakle 50sec, ne boli me. kad ga radim u ponaljanjima, 3x10 ponavljanja, pocne me bolit nakon 17.-18. ponavljanja.. uvijek radim s istom kilažom
a year from now you'll wish you had started TODAY.
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Studeni 2012 at 23:13
deadlift se izvodi sa malo ponavljanja i s puno kila, inace nema neke svrhe osim ak se radi na repse al to su rijetki slucajevi - par puta godišnje se radi.

inace ako postoji ikakva bol tokom izvodjenja vježbe:
A) loša tehnika
B) postoji stvarna bol koja ometa i koja je još samo provocirana deadliftom u ovom slucaju i to se rješava na druge nacine.
Back to Top
Jean View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Srpanj 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 190
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jean Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Studeni 2012 at 09:32
mene i kod nekih drugih vježbi zna javiti ista takva bol (npr. stiskanje gluteusa - ležim na ledjima i dižem guzu gore - nakon 20ak ponavljanja javi se ista bol. opet, ne uvijek :/)
kaj se tice ponavljanja kod deadlifta i tereta, koliko bi mi preporucio? ne znam koje bih ti smjernice dala: 20god., 60ak kg(ne važem se više), 164cm, za sad sam vježbala s 7kg na obje ruke, mogla bih i teže.
koliko bi mi kila preporucio i koliko ponavljanja?
a year from now you'll wish you had started TODAY.
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Studeni 2012 at 13:17
Originally posted by Jean Jean wrote:

mene i kod nekih drugih vježbi zna javiti ista takva bol (npr. stiskanje gluteusa - ležim na ledjima i dižem guzu gore - nakon 20ak ponavljanja javi se ista bol. opet, ne uvijek :/)

vjerojatno radiš hip thrust, mislim bar tako mi izgleda prema tvom opisu. najbolje ucrtaj na nekom prikazu tijela gdje te boli pa zaljepi ovdje Wink

Originally posted by Jean Jean wrote:

kaj se tice ponavljanja kod deadlifta i tereta, koliko bi mi preporucio? ne znam koje bih ti smjernice dala: 20god., 60ak kg(ne važem se više), 164cm, za sad sam vježbala s 7kg na obje ruke, mogla bih i teže.
koliko bi mi kila preporucio i koliko ponavljanja?

7kg u obje ruke? pretpostavljam da si onda radila deadlift bucicama?

radi DL sa šipkom i najbolje da testiraš koliki ti je max. I onda prema tome si odrediš ponavljanja i kilažu. Ponavljanja 3-5, težinu dakle sama odrediš kad testiraš max.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.