New Posts New Posts RSS Feed - Pomoc
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pomoc

 Post Reply Post Reply
Author
p0p View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote p0p Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pomoc
    Posted: 21 Listopad 2012 at 22:07
Imam 15 godina, visoka sam 170 cm i imam 56 kg. Ne mislim da sam debela, ali sam primijetila naznake celulita. Htjela bih smrsaviti 4-6 kg, a zatim se utegnuti. Znam da zvuci puno, da je tesko i da necu uspjeti preko noci, pa molim da me ne vrijedate. Prehrana mi je poprilicno zdrava (puno povrca, voca, makrobiotika (sejtan, tofu...), 3-4 puta tjedno jedem meso), ali jako volim slatko. Trudim se smanjiti slatko, a cips i ostale grickalice ne volim. Dnevno pojedem oko 40 g mlijecne Dorina cokolade, a jedem 4-5 obroka dnevno. Mjesec dana idem u teretanu 3-4 puta tjedno po sat i pol. Vjezbam samo aerobne vjezbe koje cesto izmjenjujem. Vozim bicikl, trcim na traci 2 puta po otprilike 10 min,(s pauzom na nekoj drugoj spravi), na usponu i bez njega na brzini od 8-9 km/h i radim na steperu. Zanima me idem li u dobrom smjeru, sto bih trebala promijeniti u vjezbanju i prehrani, ali manje u prehrani jer na nju ne utjecem sama vec moja mama. Hvala unaprijed! :)
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Listopad 2012 at 22:14
za "utegnut se" trebas ubaciti vjezbe snage, recimo 3 put tjedno. Sto se tice prehrane, napisi nam barem jedan dan sta jedes pa ce ti netko ispraviti. Realno, u dva mjeseca uz pravilnu prehranu i vjezbu bi mogla ovo postici
pozz
Back to Top
p0p View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote p0p Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Listopad 2012 at 22:32
Hvala na brzom odgovoru. Evo npr. jedan dan moje prehrane:
Dorucak: cornflakes s jogurtom/sendvic
Meduobrok: voce (mandarina/jabuka najcesce)
Rucak: povrce (leso tikvice, mrkva, krastavci), gljive, palenta
Meduobrok: 40-ak g cokolade (to zapravo pojedem nakon rucka kao desert :P), voce/keksi
Vecera: najcesce kao dorucak

Pozdrav :)
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Listopad 2012 at 22:41
Originally posted by p0p p0p wrote:

Hvala na brzom odgovoru. Evo npr. jedan dan moje prehrane:
Dorucak: cornflakes s jogurtom/sendvic
Meduobrok: voce (mandarina/jabuka najcesce)
Rucak: povrce (leso tikvice, mrkva, krastavci), gljive, palenta
Meduobrok: 40-ak g cokolade (to zapravo pojedem nakon rucka kao desert :P), voce/keksi
Vecera: najcesce kao dorucak

Pozdrav :)


evo ovakoc:
D: umjesto cornflakesa ubaci zobene s jogurtom, mozes ubacit neko voce koje volis, cimet i tako to..ako je sendvic u pitanju onda razeni kruh mjesto bijelog+ od salama moze dimcek ili pureca+ hrpa povrca unutra
MO: voce je ok al dodat treba neki protein i zdravu mast npr. posni sir s brekvama i narezanim bademima (mljac:)
Rucak: Ok, dodati još neko meso ili ribu (protein), palenta (hmm, ne bas :D bolje integralnu tjesteninu, smedu rizu, jecam, zob ima toga..)
MO: nemoras se cokolade odricat no ja bih je uzimala ujutro a ovdje bi opet neki MO koji kombinira sve nutrijente: masti, ugljikohidrate i proteine
V: ovdje bi trebala jesti proteine + masti bez slozenih ugljikohidrata

uglavnom, ono sto moras paziti je da ti svaki obrok bude lijepo izbalansiran sa svim nutrijentima, da biras zdrave namirnice i da jedes 5 do 6 obroka dnevno.
Pogledaj si primjere jelovnika forumasa na https://www.fitness.com.hr/forum/moj-dnevni-tjedni-jelovnik_topic1632_page230.html
Izracunaj dnevne potrebe na https://www.fitness.com.hr/fit/kalkulatori/Kalkulator-kalorija.aspx, citaj clanke s foruma i spremna si za pocetak (a pocetak je pola posla )
sretno!
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Listopad 2012 at 22:55
i da : https://www.fitness.com.hr/blog/Switching_into_a_higher_gear/Celulit---sto-je-i-zasto-ga-se-tako-tesko-rijesiti.aspx
Back to Top
p0p View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote p0p Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2012 at 07:39
Hvala puno :) pod sendvic uvijek jedem crni kruh, a salamu ni ne volim, pa ili sirni namaz/margarin i pureca prsa ili tuna psteta ili tofuneza
Back to Top
p0p View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote p0p Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2012 at 08:25
I jos jedno pitanje: Kako ce moje tijelo znati kada treba stati s mrsavljenjem?
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2012 at 11:41
Ti uopce ne trebaš smršavit, nego izgraditi mišicnu masu i ev. reduciradi mast. Ubaciti  vježb sa utezima,  kad vec ideš u teretanu, 3-4x tjedno. Pojacati hranu, proteine pogotovo :posni sir, rubu, meso, jaja etc. i povrce, a mknuti kekse, cokoladu. cornflakes i slicno. Ok, to i možeš tu i tamo dopustiti, naravnno, al ne da budena dnevnoj bazi. Imaš ovdje puno jelovnika, programe treninga i samo trenin i pravilnaprehana i imati ceš rezultate.
Back to Top
p0p View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote p0p Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2012 at 15:03
Znam da ne trebam smrsaviti, ali bih htjela zbog sebe.
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2012 at 15:18
Originally posted by p0p p0p wrote:

Znam da ne trebam smrsaviti, ali bih htjela zbog sebe.

...postati hodajuci kostur? Dead

Kao što je rekla dalila...nikakvo mršavljenje..nego se samo ucvrstiti..i reducirati masno tkivo, što ceš postici pravilnom prehranom i vježbanjem.
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2012 at 16:19
Originally posted by p0p p0p wrote:

Hvala puno :) pod sendvic uvijek jedem crni kruh, a salamu ni ne volim, pa ili sirni namaz/margarin i pureca prsa ili tuna psteta ili tofuneza


što se tice crnog kruha--u pekarama uglavnom pod crni i integralni prodaju obojeni bijeli zato savjetujem ili kupit razeno brasno pa nek ti mama napravi ili jednostavno kupiti raženi pakovani kruh npr. http://encian.hr/proizvodi/6 ; pašteta od tune-hmm, opcenito nisam za pastete jer bolje da ne znas sta sve ide u njih jednostavno uzmes raženi, neki malomasni namaz, tunu (u vodi) iscjedis i pospes komadice i eto sendvica

Što se tice ovoga sto su ti rekle dalila i slavonka23, ja se isto slazem. Mislim da za svoje godine i visinu imas premalo kila. Bitno je da shvatis sljedece- mozes imati i 50 kg na svoju visinu, a da budeš "masna", a s druge strane možes imati i 65 kg s lijepim i izdefiniranim mišicima.. e sad, šta je tvoj cilji i što ti želiš u to ne mogu ulaziti
pozz

Edited by avangarde - 22 Listopad 2012 at 16:20
Back to Top
p0p View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote p0p Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2012 at 16:29
Krivo ste me razumjele. Imam prijateljica koje su moje visine i imaju par kila manje, a nisu anoreksicne niti kosturi. Slicno sam gradena kao mama, a ona se u pubertetu naglo pocela debljat, ali nista nije poduzimala po tom pitanju. Sada ima celulit kojeg ne uspijeva maknuti. Ovo ljeto sam skinula 2 kile trceci, a nisam se izgladnjivala ni ne planiram, vec sam po zimi jela previse slatkog, a premalo sam se kretala. Necu raditi nikakve nagle promjene, vec cu postupno pokusati treninzima i pravilnom prehranom skinuti par kila i stvoriti misice.
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2012 at 16:39
Originally posted by p0p p0p wrote:

Krivo ste me razumjele. Imam prijateljica koje su moje visine i imaju par kila manje, a nisu anoreksicne niti kosturi. Slicno sam gradena kao mama, a ona se u pubertetu naglo pocela debljat, ali nista nije poduzimala po tom pitanju. Sada ima celulit kojeg ne uspijeva maknuti. Ovo ljeto sam skinula 2 kile trceci, a nisam se izgladnjivala ni ne planiram, vec sam po zimi jela previse slatkog, a premalo sam se kretala. Necu raditi nikakve nagle promjene, vec cu postupno pokusati treninzima i pravilnom prehranom skinuti par kila i stvoriti misice.


tako sam i skuzila prema tvom prvom postu jer vidim da vec u startu prehrana tj raspored obroka nije los.Dakle, slatkise izbaciti (osim one cokolade ujutro koja ti je gust ) i ostalo jesti cisto. Znaci svaki obrok (3) i meduobrok (2) se treba sastojati od priblizno ravnomjerno rasporedenih nutrijenata (P:UH:M). Prema mom racunu za odrzavanje ti treba cca 2100kcal. Ja ne bi u tvom slucaju nikako isla ispod 1700 kcal zbog usporavanja metabolizma i moguceg "propadanja" misica
ako jos nesto zatrebas javi
pozz
Back to Top
p0p View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote p0p Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2012 at 16:40
A sto se tice tuna pastete to mi mama domacu radi, a nije kupovna jer zna da stavljaju svega i svacega u pastete :)
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2012 at 16:41
Originally posted by p0p p0p wrote:

A sto se tice tuna pastete to mi mama domacu radi, a nije kupovna jer zna da stavljaju svega i svacega u pastete :)


nice, eto onda mama može i raženi ispeci
sretno pop
Back to Top
p0p View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote p0p Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2012 at 16:45
Hvala jos jednom svima na misljenju i pomoci :) javim kako bude isao napredak :D pozdrav!
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.