New Posts New Posts RSS Feed - Želim uspjeti, zato molim Vas HELP!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Želim uspjeti, zato molim Vas HELP!

 Post Reply Post Reply
Author
Luda Mala View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Lipanj 2012
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Luda Mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Želim uspjeti, zato molim Vas HELP!
    Posted: 11 Lipanj 2012 at 13:07
Pozdrav svima Smile
Shvatila sam da ne znam što radim i da ne mogu samo tako malo ici trcati kad mi dodje pa se onda opet prežderavati, pa uzeti jedan dan cistih proteina, pa se opet prežderavati itd.
Tako necu ništa postici.
A i ne želim se izgladnjivati i gubiti mišice dok salo i dalje leži uokolo i odmara.
Zato molim vas, ako uhvatite vremena, zanima me vaše mišljenje.

A sad da krenem.
Godine: 21
Visina: 161
Težina: 54
Nacin života: sjedilacki, aktivnost nula Confused
 
Što se tice kilograma, možda se ne cini puno, ali oko trbuha doslovno imam šlauf, a noge, bedra, trbuh, ruke .. sve je tako mlitavo, nedefinirano Dead Ouch i to želim riješiti. Nije mi bitno koji ce broj vaga pokazivati, bitno mi je da se ja dobro osjecam u svome tijelu, a to trenutno nije slucaj Cry
 
Izracunala sam si BMR i on je 1370 kcal, a TDEE mi je 1645 kcal.
Stvar je ovakva:
Sredinom sijecnja odlucila sam srediti si prehranu i skinuti bar koju kilu (iako, opet kažem, ne patim od brojki). Uglavnom, izbacila sam svu masnocu (max. do 1 žlicica ulja na dan), izbacila sam SVE slatko i šecere, jela sam uglavnom piletinu (bijelo meso), posni sir, jaja, tunu, salate, kuhano povrce, zobenu kašu s jogurtom, tu i tamo (ali rijeeetko) malo voca, i uz sve to tijekom skoro 2.mj. uspjela sam skinuti 1 kg Angry
Trudila sam se da dnevno ne pojedem više od 1100 kcal, jer vidite koliki mi je BMR i TDEE, ali ocito je i to previše... a znam da ne bih trebala ici ni ispod 1200 kcal, a kamoli ispod 1100...

Pa biste sada Vi tu trebali uskociti.
Od danas sam opet pocela s takvom prehranom, evo dosad sam pojela zobenu kašu s jogurtom i pakiranje pilecih light hrenovki s posnim sirom.
Trebala bih bilo kakav savjet - je li mi prehrana bila dobra, je li sada dobra, je li mi 1100 kcal svejedno previše, kako da se malo ucvrstim i definiram a da to ne zahtjeva teretanu (jer trenutno nemam ni vremena ni novca) i je li moguce da samo uz prehranu i npr. sat i pol brzog hoda 4-5 puta tjedno skinem išta masnih naslaga? Jer, kao što sam vec rekla, ne želim gubiti mišice nego salo...
Back to Top
mr-triple-double View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Svibanj 2012
Location: zg
Status: Offline
Points: 462
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mr-triple-double Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Lipanj 2012 at 13:18
sto se tice vjezbanja moj savjet ti je da nades nekoga, prijatelja prijateljicu da vjezbate zajedno, to je dobra motivacija na pocetku. a za doma vjezbanje imas hrpu programa na netu, sa video i svim mogucim uputama, malo tu prosvrljaj po forumu ima ih. osobno smatram da za prehranu nije bitno brojanje kalorija i slicno pogotovo za pocetnike, kad napravis promjenu na dobro a vecina zna kaj to znaci sta se tice prehrane rezultati se vide. ali siguran sam da ce ti tu neke cure dati dobre savjete, sta kako kada i koliko jesti. samo strpljivo, ni rim nije sagraden u jednom danu
Back to Top
Luda Mala View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Lipanj 2012
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Luda Mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Lipanj 2012 at 13:20
Hvala na odgovoru :)
Vježbala sam s Jillian Michaels uz njezin 30DS, ali kažem, em mi je prehrana bila sredjena, em sam uz nju vježbala (doduše, samo prvi i drugi level jer još nisam u stanju izvesti treci LOL) i svejedno rezultati NULA :/ Ni brojcano, ni izgledom.... a ako se nakon 2 mj ništa ne primjeti, pa kada ce... Disapprove
Back to Top
BuciBoo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Rujan 2011
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 108
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote BuciBoo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Lipanj 2012 at 13:44
Rezultati su ti izostali zbog ovog
Originally posted by Luda Mala Luda Mala wrote:

Trudila sam se da dnevno ne pojedem više od 1100 kcal
unosila si skoro 300kcal manje od svog BMR-a (citaj: izgladnjivala si se)
Zakljucak, pocni jesti Smile
Nema potrebe izbaciti masti iz prehrane, one su ti itekako potrebne za normalno funkcioniranje organizma i zdravo mršavljenje (pri tome mislim na one zdrave masnocice poput maslinovog, orašastih i sl.)

Imaš hrpu primjera vježbi (na youtubeu, netu, ovdje na forumu) za koje ti ne treba nikakva oprema, a buduci da vidim da si upoznata sa Beachbody ekipom, možeš si skinuti Insanity (ne treba ti nikakva oprema, samo 45-60min dnevno)...ma imaš mali milijun opcija za vježbanje, tako da nisi osudjena samo na brzi hod Wink



You are defined by the limitation you place on yourself!
Back to Top
Luda Mala View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Lipanj 2012
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Luda Mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Lipanj 2012 at 13:46
kada sam napisala da sam izbacila masti, mislila sam prvenstveno na ulje u pripremi hrane.
u medjuobrocima sam jela orašaste plodove, kao kikiriki i bademe.

hvala na konstruktivnom prijedlogu, znaci treba papati više Smile no problem LOL
Back to Top
BuciBoo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Rujan 2011
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 108
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote BuciBoo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Lipanj 2012 at 13:50
papati više, ali papati pametnoWink  

You are defined by the limitation you place on yourself!
Back to Top
Nuria View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 48
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nuria Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Lipanj 2012 at 13:58
Da si jela zdravo i onoliko koliko trebaš, uz Jillian bi se sigurno vidjeli rezultati Ja sam u mjesec i pol uz sredjenu prehranu i vježbanje izgubila 4 kilograma i to se vidi. Noge su mi zategnutije etc. Uglavnom, nemoj se izgladnjivati, jedi zdravo i pametno i vježbaj Btw. probaj onaj Jillianin program Burn Fat Boost Metabolism. Opak je, ali sjajan.
Najbrži nacin da smiriš um jest da pokreneš tijelo.
Back to Top
Luda Mala View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Lipanj 2012
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Luda Mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Lipanj 2012 at 14:15
ali stvarno sam mislila da se nisam izgladnjivala... zato ste vi tu da me uvjerite u suprotno LOL i hvala vam na tome!
 
samo, ako mi je BMR 1300 kcal, a moram biti u manju 500 kcal da bi se masne naslage topile.. hmmm koliko onda kcal moram unijeti? tj. kako da izracunam koliko kcal potrošim uz jedan trening od Jillian?
Back to Top
_mrki_ View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Lipanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote _mrki_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Lipanj 2012 at 14:40
Evo gdje ja vidim tvoje greške...

BMR ti se prakticki ne mjenja (izgubit ceš 1-2 kg pa je to zanemarivo).
Što se pak TDEE tice, na njega možeš itekako utjecati. Vidim da si racunala sa "sjedilackim" nacinom, tj. uz minimum tjelesne aktivnosti.

Uz 3 kratka, intenzivna treninga tjedno tvoj TDEE bi lako mogao iznositi 1650 pa cak i preko 1800 kcal.

Nije potrebno biti u deficitu od 500 kcal dnevno da bi vidjela napredak. Ti si sitna pa su i brojke manje, tako da nije isto nekom smanjiti dnevni unos kcal s 3000 na 2500  (razlika 17%) i s 1600 na 1100 (razlika 32%).

Vec 200-300 kcal manje od tvog TDEE biti ce dovoljno, a ti i ne trebaš izgubiti puno kg, vec se jednostavno dovesti u neku formu, a treninge koje za to trebaš izvoditi puno ceš lakše podnositi ako se ne izgladnjuješ.

Znam da opet, vec po ne znam koji put promoviram extremefita (Dalibora Petrinica).
Pogledaj njegov blog i clanke. Imaš puno korisnih informacija i savjeta na jednom mjestu, a njegovi treninzi su ti ludnica. Samo si daj truda da ih isprobaš.

I odgovor na ovo zadnje. Nemoj gledati koliko kalorija potrošiš u jednom treningu. Prekomplicirano je i nepotrebno. Radije se fokusiraj na intezitet treninga i po osjecaju ceš znati je li bio dobar ili ne. Wink

Nadam se da sam ti pomogao!
Patience, persistence and perspiration make an unbeatable combination for success.
Back to Top
Luda Mala View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Lipanj 2012
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Luda Mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Lipanj 2012 at 15:19

hvala puno :)))

evo baš sad citam njegove clanke i intervjue i kaže on da treba unositi od 20-25 kcal po kg težine. Znaci u mom slucaju to je oko 1300 kcal, koliki mi je i BMR

što me dovodi do sljedeceg pitanja - ako vježbam 3 - 4 puta tjedno uz npr. jedan od programa od Jillian, i ako mi je TDEE oko 1700 recimo, koliko bih kcal trebala unijeti dnevno?
Znam da ste rekli da ne budem opterecena brojkama, ali to mi je jedina smjernica koliko trebam jesti... kad bih išla po osjecaju, prežderavala bih se kao i sada...
jednostavno ne znam to odrediti otprilike.. pa mi treba neki broj...
Back to Top
_mrki_ View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Lipanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote _mrki_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Lipanj 2012 at 15:39
Nemoj nikako ici ispod BMR-a, a slobodno budi i malo u plusu (100-tinjak kcal)

U dane odmora (tj. kada ne treniraš) unesi onoliko koliko ti je BMR,  što je 1350 kcal, a danima kada treniraš na BMR slobodno dodaj još 200-tinjak kcal.

Jednostavno svaki dan jedi podjednako s time da ovaj plus od nekih 200kcal u dane treninga ostvariš nekim PWM-om (shake, cokoladno mlijeko, banana i sl.).
Patience, persistence and perspiration make an unbeatable combination for success.
Back to Top
Luda Mala View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Lipanj 2012
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Luda Mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Lipanj 2012 at 15:50
HVALA puno na pomoci :))

hmmm kad razmišljam o jelovniku..
evo npr. uz budjenje oko pola 9-9
 
9:00 - 200 g jogurt + 50 g zobene kaše, 100 g posnog + 1 jaje
11:00 - 50 g kruha + pileca/pureca šunka
13:00 - 200 g povrca (brokula, grašak, mahune) + 100 g pilecih hrenovki/pilece šunke
 
i tu se sad negdje izgubim jer mi je ostao još cijeli dan, a vec sam preko 800 kcal pojela... znaci ostane mi još 500-tinjak... Ermm
 
 
 
Back to Top
_mrki_ View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Lipanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote _mrki_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Lipanj 2012 at 16:08
Ne radim ti novi jelovnik samo popravljam tvoj.

9:00 - izbaci slobodno posni, pusti jaje ili obrnuto (jogurt neka bude s manje masti) "ušteda" cca. 100 kcal

11:00 - to je ok (ali aako može bez te preradjene šunke i sa raženim ili integralnim kruhom... Smile ), ali možeš možda i to zamjeniti sa 200g posnog plus neka vocka

13:00 - uz povrce sve samo ne hrenovke, npr. bilo kakav komad cistog mesa ce poslužiti, i slobodno dodaj salatu

sada si vec na 700 kcal

16:00 - 200g jogurta ili posnog sa malo suhog voca ili orašastih plodova ili opet svježim vocem

18:30 - 80g  (toliko ima Rio mare i sl.) tune (najbolje u vodi ili rajcici) sa 50 g raženog ili integralnog kruha i 2-3 bjelanjka


Pokušaj se buditi ranije, tako da ti obroci nisu tako blizu pogotovo ovi prije rucka. Ili ako ne želiš to mjenjati možeš probati sa 4 obroka na dan tako da ti rucak bude oko 14:00-14:30 ili tako neke kombinacije.

Uglavnom pokušaj izbaciti preradjene mesne proizvode (hrenovke, šunke i salame), a kruh neka bude obavezno raženi ili integralni tj. od cjelovitog zrna.
Patience, persistence and perspiration make an unbeatable combination for success.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.