New Posts New Posts RSS Feed - Pozdrav
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pozdrav

 Post Reply Post Reply
Author
Cico View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Cico Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pozdrav
    Posted: 14 Svibanj 2012 at 14:42
Pozdrav Fitovci !

Vec duže vrijeme vas pratim i nadjoh puno korisnih tema i clanaka, ali naravno imam još pokoje pitanjce :)

Evo ovako, planiram krenuti u teretanu ali prije toga bih vas zamolio da mi kažete dali je osobi sa skoliozom uopce mjesto tamo?
Samo iskrivljenje je veoma blago ali ipak me je strah da si ne pogoršam stanje.
Ima li netko od vas ima iskustva s tim i koji savijet da podijeli?

Unaprijed hvala!!
Back to Top
Marius View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 58
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Marius Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Svibanj 2012 at 15:06
Pozdrav, buduci da je skolioza deformitet lokomotornog sustava, a postoji više oblika skolioze, dati jednostavan odgovor nije lako! :)

Osobno bih više preoprucio plivanje, a što se tice teretana konzultiraj se sa fiziotereapuetom i ukoliko odobri, izvodi vježbe koje odredi fizioterapeut!

Dobrodošao na forum i budi FIT!
Back to Top
Cico View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Cico Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Svibanj 2012 at 16:32
Thx na savjetu.
Budem vidio s fizioterapeutom a plivanje mogu iskljuciti jer nemamo bazene :/

Ako otpadne teretana  može li Boot camp?
Back to Top
vedi08 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2012
Location: rijeka
Status: Offline
Points: 135
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedi08 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Svibanj 2012 at 17:39
evo ti odgovor od jednog fizioterapeuta
prvo
ako nikad nisi bio na nekoj vrsti terapije, a tu prvenstveno mislim na kineziterapiju nemoj sam nista radit
vjezbe su najbitnija stvar kad su skolioze u pitanju, ukoliko ne pricamo o velikim zavrivljenostima tako da se vjezbanjem moze puno postic i napravit, i u principu vjezbajuci u teretani, ukoliko radis ciljane vjezbe i izvodis ih pravilno si nemozes odmoc
ali u svakom slucaju odi se konzultirat s nekim tko ima uvid u realno stanje tvoje kraljeznice
pa nek ti napisu program vjezbi koje trebas izvodit

ja ti mogu napisat one osnovne za skoliozu ukoliko bas nemas kako doci do nekog fizioterapeuta

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.