New Posts New Posts RSS Feed - Upala pluca - i što sad???
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Upala pluca - i što sad???

 Post Reply Post Reply
Author
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Upala pluca - i što sad???
    Posted: 14 Travanj 2012 at 22:51

Dragi moji neki dan sam se hvalila da me ništa ne može sprijeciti da odradim trening, ni menga, ni hunjavice ni upala uha....i sad dobijem upalu pluca Angry  ...

Imala sam ju jednom u životu sa 6-7 godina, je li moguce da sam ju dobila zbog svakodnevnog vježbanja (zbog pada imuniteta iako mislim da sam dosta jela??)


Ok, nema vježbanja minimalno 10 dana Cry, ali zanima me kad ste bolesni držite li se one prehrane na kojoj ste bili ili??


Ja sam bila na definiciji, UH nisam uzimala iza rucka koji je bio oko 15h, ali sada ne mogu to baš pratit, ok nije da sam se bacila na junk, ali npr pojedem sendvic oko 18h, ili veceru posni,tuna i kukuruzni kruh..


Deset dana ne vježbanja i ne držanja reda u prehrani..koliko me to udaljava od zacrtanog cilja??

Back to Top
fitness girl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Svibanj 2011
Status: Offline
Points: 29
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fitness girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Travanj 2012 at 23:03
a zašto se ne bi držala pravilne prehrane, pogotovo u bolesti? to bi ti trebalo popravit stanje koliko ja znam ili barem poslužit kao potpora organizmu da sacuva i to imuniteta što ima   
budeš li unosila loše ugljikohidrate past ce ti imunitet još više.
posveti pažnju i unosu dovoljno vitamina, podmaži to medom i cajem i bit ce dobro.
ako imaš temperaturu nemoj se naprezat, al kad ti prestane lagano istezanje ili neki oblik zagrijavanja ce ti dobro doci.
samo, ne smješ pretjerat s opterecenjem pluca,a lagano istezanje ce pospješit oporavak.
bolest ce imat utjecaj, al ako što nisi dobila mišicnu masu preko noci ne možeš je tako lako ni izgubiti.
u svakom slucaju potrudi se da gubitak bude što manji. samo slušaj šta ti tijelo govori

uspješan oporavak
Back to Top
fitness girl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Svibanj 2011
Status: Offline
Points: 29
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fitness girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Travanj 2012 at 23:06
btw, mislim da je od vježbanja nisi dobila. sigurno je više cimbenika, ti najbolje znašš kako si jela, a i ne mora biti samo to. u proljece se to dogadja .
jel znaš jel imaš bakterijsku ili virusnu upalu?
Back to Top
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Travanj 2012 at 23:26

Nemam pojma je li bakterijska ili virusna, uglavnom od srijede ne vježbam jer nemam snage nizašto...a petak predvecer sam samoinicijativno otišla kod privatnika slikat pluca. Ponedjeljak idem vaditi.


Ma prehrana mi je ostala ista samo kažem, dopustila sam si koji sendvic ok kukuruznog kruha ali na njemu su bili proteini. I za dorucak par cajnih kolutica Embarrassed...ok to samo jutros to cu izbacit, Med nisam uzimala, ali da mislim da bi mogla u dopodnevnim satima...Caj pijem bez šecera aventualno sa stevijom...


Šta zbilja, istezanje bi mogla za 2-3 dana kad mi se malo stanje popravi...kako vježbam p90x ima u programu x-stretch, ali u trajanju 50min, to mi previše, ha?

Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Travanj 2012 at 23:30
ajme..sve te razumijem...meni ova defka nikako ne ide... te prehlade, grlobolje, pa konstantne vrtoglavice, sad upala zubnog mesa... kompletno loše se osjecam... svi nalazi su mi dobri...jedino mi je povišen hormon hipofize, no to mom lijecniku nije zabrinjavajuce... no budem sama to riješavala..jer ovo više nije normalno :(

Znam da je teško mirovati kad imaš neke ciljeve u glavi...ali stvarno.. smiri se i odmori sada dok se ne izljeciš, sa upalom pluca se nije za zezati... zdravlje na prvom mjestu... digni malo kcal i daj tijelu da se izbori sa bolesti..nemoj ga još dodatno muciti....

I pusti zasad i istezanje i sve... imat ceš opet prilike...ali zaljeci se najprije...
Back to Top
fitness girl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Svibanj 2011
Status: Offline
Points: 29
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fitness girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Travanj 2012 at 23:35
50 min je previše, sigurno.
i istina je što dalila kaže, zdravlje je najbitnije i to nek ti bude na No. 1!
a meni je istezanje pomoglo kad sam bila bolesna, naravno tek kad sam vidila da mogu. zato sam i rekla da slušaš tijelo.
ako ne možeš normalno ni hodat naravno da neceš izvodit gluposti sa sobom
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Travanj 2012 at 23:45
Originally posted by bebolina bebolina wrote:

Deset dana ne vježbanja i ne držanja reda u prehrani..koliko me to udaljava od zacrtanog cilja??



Ništa te ne udalajava,s obzirom da vec duže vrijeme si pod restrikcijom kalorijskom (što takodjer vrlo lako može biti razlog pada imuniteta) odmor i lagodnija prehrana bez opterecivanja te zapravo može i približiti cilju, a ne udaljiti i ubrzati napredak kad opet kreneš.
 Zamotaj se u dekicu, gledaj filmove, odmaraj i jedi kaj poželiš bez ustrucavanja, ne broji kalorije neg jedi.........kukuruzni kruh sa finom salamom.....zašto ne? malo cokse, zašto ne?
Uglavnom slažem se da ti zdrava prehrana može pomoci kod oporavka, ali jednako tako znam da kad sam sam bolestan i ne treniram dozvoljavam si sve i ispunjavam želje što smatram da mi takodjer pomaže, svakako više nego da sam pod stresom i pitam se što ce se desiti ako pojedem ovo ili ono...... , 1 il2 obroka imam clean, ostalo što god želim......
Samo da napomenem opet, 3 mjeseca ležanja u krevetu pod temperaturom, ne kretanje i jedenje junka cijele dane pa nije ispala tragedija, tak da 10 dana je zanemarivo sto god radila.......uživaj i ne brini

Back to Top
fitness girl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Svibanj 2011
Status: Offline
Points: 29
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fitness girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Travanj 2012 at 23:50
eto vidiš, slušaj phoenixa, on zna    
e da, puno tekucine, of kors
Back to Top
LolitaInChains View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 25 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1290
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote LolitaInChains Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Travanj 2012 at 02:14
joj, brzo ozdravljenje ti želim! bude to brzo ako se budeš odmarala/hranila kak spada, ne polovicno, slušaj iskusne savjete iznad Wink
Back to Top
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Travanj 2012 at 18:15

Hvala vam cure i decki.

Phoenixov post me nagnao da pojedem kockicu cokolade :D

trebali ste biti stroži...


Šalim se, hvala vam na porukama, nadam se da se uskoro vracam treniranju iako mi sad to izgleda duuuugo, jer nemam snage nizašto, umorim se nakon 10 min rada u kuhinji (tipa rezanja povrca, miksanja voca i slicnih nimalo teških radnji)


Nadam se da ce uskoro krenut nabolje!!

Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Travanj 2012 at 11:59
Želim ti brzo ozdravljenje, a kaj se tice strogosti........mislim da si ipak dobila potvrdu onoga što si željela cuti, a to ej da se nece desiti ništa strašnoWink
I sama vidiš da ti tijelo traži to, zašto se boriti protiv toga onda, tak da sam se opusti i ne razbijaj glavu previše i dozvoli si malo maženja s perom po riti, en mora uvijek biti sve po špagi, niti ne može na duži period.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Travanj 2012 at 12:35
Pridružujem se željama za brzim ozdravljenjem Hug

Ekipa je sve rekla iako bi ja ipak malo pripazila da sam na tvom mjestu Tongue Odnosno, da si udovoljit malo, malo više nego inace al opet ne da je to 10 dana kompletnog opuštanja..iako znam da se to tebi ni ne može desit Wink Nije tijelu potreban junk iz dana u dan da se oporavi....ja znam da meni to baš i ne odgovara, ako ništa drugo zato što onda ne mogu stat kad ozdravim LOL

Ja bih rekla, jedi kao i inace samo možda malo kalorijski jace i opuštenije u vezi sa sitnicama usput...
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Morrighan View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 05 Svibanj 2010
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 1020
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Morrighan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Travanj 2012 at 16:40
Mislim da je u nasem svetu fizicke aktivnosti i vezbanja jako bitno prepoznati kada ce nas trening da pomogne ili barem, da ne naskodi telu kad je slabo a kada ce ga samo jos vise izmoriti i kada tu aktivnost treba preskociti...Mislim da je upala pluca definitivno znak da trening treba preskociti :)

A 10 dana, cak i vise, nece te udaljiti od cilja, jedino ako dzankas kao sumanuta i ne pomeras se do wca, ali to tesko da ces da dostignes i dopustis :)

Srecno!
Back to Top
LolitaInChains View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 25 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1290
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote LolitaInChains Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Svibanj 2012 at 01:51
jesi bolje? Smile
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.