New Posts New Posts RSS Feed - Pomagajte, dali radim dobro?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pomagajte, dali radim dobro?

 Post Reply Post Reply
Author
luna-scarlet View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Svibanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 126
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote luna-scarlet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pomagajte, dali radim dobro?
    Posted: 14 Ožujak 2012 at 21:58
Pozdrav ljudi,

neki me znaju sa dijela u upoznavanju, a nekima sam skroz nova. Sada nakon skidanja 8kg i nekih ''osnovnih vjezbi'' krenula sam u teretanu. Imam jos 4kg viska po mojoj nekoj procjeni (za sada mi djeluje da bih na toj tezini izgledala onako kako trenutno zelim) ali jos moram lupat po teretani Smile

Imam 155cm i 60kg za sad...

Isla sam 3 tjedna u teretanu, onda sam 1 tjedan imala groznu gripu sa febrom i preko 39 pa nisam isla u teretanu, no ima vec 4 dana da sam se ponovno vratila.

Mene zanima, ako ima kakva dobra dusa da mi kaze dali dobro vjezbam.

Moj cilj - naravno smanjiti kilazu, konkretno mi se najvise skuplja viska u trbuh, ostatkom tijela sam vise-manje zadovoljna. Zelim ocvrsnut cijelo tijelo, i vratiti dobru kondiciju.

Moj trening za sada izgleda - 40minuta na variety programu ili na traci ili na nekoj vrsti orbitreka koji simulira i penjanje na brdo tako da neko vrijeme se trci po ''ravnome'' pa onda povisuje i smanjuje nagib i pritisak na noge i ruke.

Nakon toga ne uzimam pauzu nego prijedjem na spravu za ruke/prsa i ledja, odradim za ruke/prsa sa tezinom 18kg 4serije po 10, za ledja sa 14kg 3 serije po 10. Ruke su mi inace slabiji dio tijela pa pokusavam povecati broj ponavljanja ali jos uvijek nemam snage za vise.

Onda odem na inner/outer thigh spravu, za unutrasnjost bedara sa 25kg odradim 4-5 serija po 10, za vanjsko ista stvar ali smanjim tezinu na 20.

Onda odlazim na spravu za veslanje, tamo sam jos pocetnik, 2-3 serije po 5, pokusavam povecat.

Zatim sprava za guzu i natkoljenicu, ona u kojoj sipka stoji u ravnini koljena, pa se nogama spusta na dolje - 3 serije po 10 na 10kg

Sprava za noge/listove, 25kg, 5 serija po 10.

Onda na bench za sklekove, obicnih sklekova mogu napraviti po 3 serije po 10, no probala sam uzeti uteg kako sam negdje procitala, kad sam dodala uteg od samo 2 kg mogla sam napraviti samo 2 serije.

Nakon toga ili odem jos kratko na biciklu, mozda 10minuta, ili doma.

Prije spavanja kod kuce radim istezanje.

U teretani provedem 1,5sat (ne ukljucujuci svlacionicu) Embarrassed

Pjesacim dnevno minimalno 50minuta, kombinacija uzbrdice/nizbrdice/stepenica.

Nadam se da ce mi netko sa viskom vremena objasniti sto bih trebala mijenjati u treningu, sto je dobro itd.
Nazalost koristim teretanu u sklopu jednog hotela, i nemam mogucnost uzimanja trenera, zapravo u teretani ne radi nitko strucan nego kozmeticarke koje inace rade u beauty/spa dijelu hotela.
Tvrdoglava na putu do vitkosti
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2012 at 22:18
Trening ti ne valja, trebaš se riješiti sprava i opcenito povecati intenzitet. A sad, sama bez iskustva i vodstva, teško je
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
luna-scarlet View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Svibanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 126
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote luna-scarlet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2012 at 22:33
Ali kako da odradim trening bez sprava? Doma si odradim istezanje, pjesacim inace, ali kako da si ucvrstim ruke/noge/guzu, ucvrstim i smanjim trbuh itd.?
Tvrdoglava na putu do vitkosti
Back to Top
pepperedangus View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 202
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pepperedangus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2012 at 23:13
bez sprava je vjerojatno mislija ili na kalisteniku (vježbe s vlastitom težinom) ili na slobodne utege. ili na oboje .
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.