New Posts New Posts RSS Feed - oblikovanje tijela u kucnoj teretani
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

oblikovanje tijela u kucnoj teretani

 Post Reply Post Reply
Author
nemampojma View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote nemampojma Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: oblikovanje tijela u kucnoj teretani
    Posted: 28 Veljaca 2012 at 14:42
Visok sam 180,težak sam 84 kg imam višak kože i želio bih ostati na ovoj kilaži ali da se oblikujem,treniram 5 puta tjedno s utezima u kucnoj teretani i trcim poslije svakog 20 minuta na pokretnoj traci dali smatrate da je to dobro i šta bi trebao mijenjati
Back to Top
pepperedangus View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 202
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pepperedangus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Veljaca 2012 at 17:54
moraš bit malo detaljnij oko toga "treniram 5 puta tjedno s utezima", napiši koje vježbe radiš, koliko serija, ponavljanja, na koje dane koju skupinu mišica. i ako možeš napisat isto kako ti izgleda trenutna prehrana, to bi puno pomoglo.
Back to Top
nemampojma View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote nemampojma Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Veljaca 2012 at 15:40
ponediljak prsa ravni bench 4 serije 10 ponavljanja,kosi bench 4 serije 10 ponavljanja,letenje bucicama 4 serije po 10 ponavljanja i pulloveri bucicom takodjer 4 serije po 10 ponavljanja i trbušni mišici poslije svakog dana treninga plus trcanje na traci 20 minuti
utorak zgibovi,veslanje u pretklonu,mrtvo dizanje,veslanje na koso klupi prsima naslonjen svega po 4 serije i 10 ponavljanja
srijeda ramena dizanje dvorucnog utega iza ledja sijedeci,militari press prednji sjedeci,dizanje dvorucnog utega do brade,prednje letenje bucicama,letenje sa strane bucicama takodjer 4 serije po 10 ponavljanja
cetvrtak noge cucnjevi,iskoraci šipkom,dizanje na listove takodjer 4 serije po 10 ponavljanja
petak triceps,biceps uski bench,kick back,triceps ekstenzija s cela, naizmjenicni pregebi bucicaMA SJEDECI,hamer pregib bucicama,propovjednicki pregib bucicam isto sve 4 serije po 10 ponavljaja. Hranim se vecino mesom,ribom,jajima skoro svaki dan pojedem 2,5 3 kg raznog mesa jedino ujutro malo ugljikohidrata
Back to Top
pepperedangus View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 202
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pepperedangus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Veljaca 2012 at 17:04
šta se tice vježbanja, ok su vježbe, ali par stvari sam primjetija koje bi se mogle popravit. prvo šta mi je upalo u oko je ovo dizanje utega iza ledja sjedeci, inace, kad radiš ramena, nikad nemoj da ti bucica/šipka ide iza ledja, vjerojatnost ozljede je vrlo vrlo velika ako tako radiš. šta se tice nogu, iskorake bi ti bilo pametnije sa bucicama radit, i malo dignit ponavljanja, tipa na 15 ponavljanja (cucnjeve možeš ostavit 10 ponavljanja, neznam s kolikim opterecenjem radiš, ja ih radim sa velikim opt. pa ih radim 12/10/8/6 ponavljanja jer dižem težinu svaku seriju), takodjer za vježbe za trbušne, neznam koliko ponavljanja radiš i koliko serija, ali komodno možeš po 15-25 ponavljanja i bez opterecenja, 4-5 serija po vježbi, nije potrebno svaki dan ih radit ali ako ti ovako odgovara, možeš i svaki dan. trcanje ti isto nije potrebno svaki dan, mada nije ni svaki dan loše trcat, ali racunaj da je 4 dana tjedno sasvim dovoljno. napisa sam ti da nije potrebno jer trebaš ipak dat tijelu malo odmora da izdrži sav taj napor. neznam jesi li u mogucnosti ovo napravit, al ja bi ti toplo preporucija da program radiš ponedjeljak, utorak, pa srijeda ništa, i onda cetvrtak,petak,subota ovo šta je ostalo, i nedjelja takodjer za odmor, cisto da tijelo odahne malo.

šta se tice hrane, hrana ti je bitnija od vježbanja, tako da se i tu moraš fokusirat da unosiš sve nutrijente kako treba. neki optimalni omjer ti je da ti se unos kalorija sastoji od 45% proteina, 30% ugljikohidrata i 15% masnoca, ako si nesiguran šta bi treba jest, kako pripremat hranu, kada jest, pogledaj malo po portalu/forumu kako bi ti prehrana trebala izgledat. vjerojatno ceš dobit još koji odgovor od nekog sa foruma kad ti procitaju temu pa ce ti i oni ostavit koji savjet.
Back to Top
nemampojma View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote nemampojma Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Ožujak 2012 at 09:58
hvala prijatelju na savjetima potisak iza glave radim sa 60 kg za ramena po 10 ponavljanja i nemam nikakvih problema zanimam me samo jel djeluje takav trening išta jer nigdi nema programa za oblikovanje tijela zato sam i zapoce ovu temu a ovo odmaranje bi ostavio za subotu i nedjelju pošto radim pa vikendom odmaram
Back to Top
pepperedangus View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 202
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pepperedangus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Ožujak 2012 at 10:03
pošteno, bitno je da daš tijelu odmora. generalno, ja kad ramena radim, nikakve pokrete iza ledja ne radim jer, ka šta sam ti vec napisa, dosta je velik rizik za ozljedu, pogotovo kad su vece kilaže u pitanju. svaki trening djeluje na svoj nacin, za oblikovanje tijela, generalno, imaš 100000000 razlicitih programa, poanta je skupit neko osnovno znanje o tome i onda si možeš i sam napravit program vježbi. ali vec sam ti napisa, kad radiš definiciju, vježbanje ima relativno malu ulogu tu, najvecu ulogu ti ima prehrana.
Back to Top
nemampojma View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote nemampojma Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Ožujak 2012 at 10:07
a znam nego nije mi se ni dalo listat ni tražit programe pa sam zapoce temu al sve u svemu hvala,a prehrana je u sveme najbitnija
Back to Top
pepperedangus View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 202
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pepperedangus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Ožujak 2012 at 10:14
a slušaj, nije bezveze izraz "znanje je moc". kolko god ti se neda to sve tražit, šta vise znaš, kvalitetnije i brže ceš stic do svojih ciljeva. do tipkanja prijatelju.
Back to Top
nemampojma View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote nemampojma Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Ožujak 2012 at 13:29
hahahhaha do tipkanja
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.