New Posts New Posts RSS Feed - Premalo kalorija?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Premalo kalorija?

 Post Reply Post Reply
Author
Igor View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 309
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Igor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Premalo kalorija?
    Posted: 19 Veljaca 2012 at 10:54

Mislim da unosim premalo kalorija,trebao bih savjet oko jelovnika,treniram svaki drugi dan,treninzi cijelog tijela,i kombinacije crossfit vježbi,treninzi mi traju od 40min do maximalno 60min. intenzitet je bez odmora izmedju ili varijanta intervalnog treninga,vaga stoji neko vrijeme na 90kg,pojacao sam prehranu ali mislim da nešto nedostaje,da li bi bilo dobro ubaciti kakav gainer?

Dorucak 8:30 - 150g zobenih,sa 1 cajnom žlicom sezama,30g groždjica,3dcl mlijeka,mjerica wheya i glutamin

Medjuobrok 11:00 - 3 rižina kolaca sa kikiriki maslacem,jabuka

Rucak 14:00 - 150g integralne riže,pileca prsa,1 mozzarella,zelena salata

Medjuobrok 17:00 - 1 banana,50g badema

Vecera 20:00 - konzerva tuna,kuhani krumpir,zelena salata,grašak

Ako sam dobro brojao ovdje ima jedva 2200kcal sa oko 180g UH,vjerujem da je to premalo?




Edited by Igor - 19 Veljaca 2012 at 10:55
Back to Top
extremefit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 272
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote extremefit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2012 at 11:32
Imaš na webu puno kalkulatora koliko sagorijevaš kalorija. Ukucaj godine, visinu, kilažu i nivo aktivnosti i izbacit ce ti koliko sagorijevaš svaki dan. Ako ti je cilj masa zašto onda radiš crossfit? Bez pauze ubijanje nema veze sa treningom za masu. Što se tice kalorija racunaj za masu otprilike 45-50kal po kg težine. Znaci ti jedeš pola onoga šta bi trebao. Gainer ce ti samo dat trbuh tako da ti to ne treba. Šejk si pojacaj ujutro sa peanut butterom i bananom a smanji zobene na 100-120gr. Za medjuobroke jedi peanut butter sa int kruhom a nakon treninga popij shake sa 30gr proteina i 60gr ugljikohidrata. Tako ceš doc do 4500kal bez problema i vaga ce poceti ici prema gore. Pozz
Back to Top
Igor View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 309
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Igor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2012 at 12:07

Originally posted by extremefit extremefit wrote:

Imaš na webu puno kalkulatora koliko sagorijevaš kalorija. Ukucaj godine, visinu, kilažu i nivo aktivnosti i izbacit ce ti koliko sagorijevaš svaki dan. Ako ti je cilj masa zašto onda radiš crossfit? Bez pauze ubijanje nema veze sa treningom za masu. Što se tice kalorija racunaj za masu otprilike 45-50kal po kg težine. Znaci ti jedeš pola onoga šta bi trebao. Gainer ce ti samo dat trbuh tako da ti to ne treba. Šejk si pojacaj ujutro sa peanut butterom i bananom a smanji zobene na 100-120gr. Za medjuobroke jedi peanut butter sa int kruhom a nakon treninga popij shake sa 30gr proteina i 60gr ugljikohidrata. Tako ceš doc do 4500kal bez problema i vaga ce poceti ici prema gore. Pozz

Nije mi cilj masa,cilj je doci do negdje 85-88kg visok sam 1,80,35god kronoloških,pomislio sam da je došlo do stagnacije zbog premaloga unosa hrane,prije 10god sam aktivno bildao,danas me samo zanima funkcionalni trening,kako ga ti praktikuješ Dalibor.Trenutno mi je bodyfat na 15%,težina 90kg,mislio sam na gainer jer zaista mi je teško ovo sve pojesti a znam da je malo.Probati cu kako si mi preporucio,ako ne ide,nadam se da imaš mjesta za još jednog moguceg clana svoga fitnessa,ja sam u Crikvenici.Pozdrav.Mislio sam da zbog intenziteta treninga unosim premalo kalorija što je dovelo do stagnacije topljenja masnih naslaga.



Edited by Igor - 19 Veljaca 2012 at 22:45
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Veljaca 2012 at 09:22
Igore, a nisi pomislio da možda jedeš previše? Tongue

Po mom izracunu - oko 350 g UH-a i preko 2500 kcal Wink I da...medjuobrok banana + bademi? a-a :) Morat ceš ic na redukciju UH-a ako želiš dole, previše ih imaš po obrocima i ukupno...
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Duugi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Veljaca 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Duugi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Veljaca 2013 at 19:23
Što mogu ocekivati od ovakvog jelovnika?

Dorucak:
Pire krumpir i špinat + svinjska šnicla, 2 hrenovke + pire krumpir i špinat, 2 tanjurica ribanog kupusa, 2 cvrsta jogurta, 2 cašice pudinga.

Rucak:
Palenta sa kuhanom jetricom, palenta sa 2 sarme, 2 tanjurica ribanog kupusa, 2 cvrsta jogurta, 4 cašice pudinga.

Medjuobrok:
Banana i naranca, 2 žlice meda.

Vecera:
Oko 250gr tjestenine sa dosta kukuruza šecerca + 2 i pol konzerve tune

Malo poslje vecere:
Oko 50gr sušenog svinjskog karea i cvrsti jogurt, jabuka.

Danas to izgleda ovako: Oko 100gr sušenog svinjskog karea, pun tanjur pire krumpira, 10 sarmi (normalna velicina), 2 banane, 2 žlice meda, šaka kikirikija, jabuka.


Ovakav tempo nastojim održavati od prošlog tjedna, to mi je jedino preostalo u nadi da cu dobiti kile, smanjio sam kardio na minimum i pijem oko 3L vode dnevno. U teretani obradjujem cijelo tijelo, zagrijavam se 15min na traci, ostalih 45min obradjujem cijelo tijelo tokom tjedna uz navodjenje trenera koji me ubija.

Prije sam redovito konzumirao oko 100gr zobenih i 3-4 jaja za dorucak, medjutim organizam se zasitio i ne mogu više to jesti tj. treba mi previše vremena za pojesti to.
Back to Top
XQ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote XQ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Veljaca 2013 at 19:51
Originally posted by Duugi Duugi wrote:

Što mogu ocekivati od ovakvog jelovnika?


Previše ugljikohidrata, premalo proteina... Ove zobene i jaja šta si prije konzumirao nisi nikako trebao izbaciti.. A po meni , kardio nije ni potreban
"Obsessed is a word the lazy use to describe the dedicated."

"You're only young once. But if you do it right, once is enough!"
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.