New Posts New Posts RSS Feed - kako s djecom?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

kako s djecom?

 Post Reply Post Reply
Author
Friendly View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Listopad 2011
Location: zagreb
Status: Offline
Points: 39
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Friendly Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: kako s djecom?
    Posted: 23 Listopad 2011 at 16:42

vec sam u svom predstavljanju spomenula kako mi se na putu promjena životnih navika pridružila i  obitelj.  mislim da svi roditelji ovdje dobro znaju  kako je bez toga teško, cak i nemoguce bilo što  napraviti.  jako se osjeca  kad jedan od roditelja,  u  ovom slucaju majka,  izbiva iz kuce. konkretno,  poslije posla odlazim u teretanu.  3-4 puta tjedno.  to znaci da dođem doma najranije u š9 sati. do teretane imam 20 km, pa ne mogu ici kasnije, kad „odradim“  obaveze u kuci.

pronalazimo nacine kako da djeca to što manje osjete. mlađa kcer (5 godina) je krenula u sportski vrtic, tako da dva puta tjedno bude na treningu u isto vrijeme kad i ja, što je za nju izvrsno jer se također bori s težinom (iako je aktivno dijete, nije tip koji sjedi pred TV,  živimo na selu,  gdje djeca puno borave vani,  trce, bicikliraju).

e sad, voljela bih cuti iskustva drugih roditelja. kako se nosite s djecjim copy/paste metodama ucenja života? djeca oponašaju roditelje, to je normalno.

nisam sigurna treba li tu postavljati ogranicenja, odnosno u kojoj mjeri. 

prvi  je aspekt prehrana.  kad pitam što želi za veceru, ona bira sir, jaja, tunu... za dorucak zobene. postala je pravi mali kombinator. danas je za zobene kao dodatak odabrala bananu, jabuku, orahe.  s obzirom da ju radnim danom cuvaju bake, kod njih jede kaj joj daju. međutim,  pocela je sa stvarima koje nosi sa sobom  nositi i hranu koju želi jesti, a kod bake nema.  s jedne strane je dobro da uci i trudi se,  a s druge strane je premala da se oko toga brine.  

drugi  je aspekt vježbanje.  spomenula sam sportski vrtic. to je vježba kroz igru. međutim teta/ trenerica ne detaljizira baš oko pravilnog izvođenja vježbi s obzirom da nisu sva djeca jednako motivirana .  kad nam doma pokazuje što je naucila, pokušam joj skrenuti  pozornost na detalje, ali bojim se da tako ne srušim „autoritet“ tete koju obožava.

trenutno sam u fazi pripremanja svoje mini kucne teretane.  citala sam https://www.fitness.com.hr/vjezbe/programi-treninga/Fitness-trening-za-djecu-prekomjerne-tezine.aspx .  nastojat cu nabaviti i ponešto rekvizita za djecu. improvizator sam pa lako smislim prirucne rekvizite, ali znam da ako ne budu imale npr. vlastite mini bucice, uzet ce moje cim se maknem. nešto vec imaju, tipa vijaca, lopte, prostirka za vježbanje... da li ima kakav DVD sa vježbama za djecu ili da ipak angažiramo trenera na neko vrijeme da budemo sigurni da se vježbe rade pravilno? dok je starija kcer zaljubljenik u ples, mlađa je baš zainteresirana za neko „mirnije“ vježbanje. visoka je, jake građe, spretna, mentalno i motoricki na razini sedmogodišnjaka. tu gdje živimo nemam ju gdje ukljuciti u sport. imamo mažoretkinje i vatrogasce samo, hehe...

Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Listopad 2011 at 22:14
Mislim da je dobro da dijete kopira tvoje navike i ako je ne siliš na to nego sve sama radi ne vidim ništa loše u tome. Ti si ovdje da ih usmjeriš , no izbor nje njihov. Inace one su još male i lakse ce im sada biti usvojiti to nego kasnije, tako da je mislim jako dobro da to same vole i žele jer ce steci zdravu naviku za buducnost, tim više što mala ima problem sa kilogramima kako veliš.
Isto tako takav nacin prehrane im treba prezentirati radi zdravlja, bez spominjanja skidanja viška kg ili tako necega (samo napominjem) da se nebi stvorio i gradio možda kakav neželjeni efekat i zaluđenost hranom i izgledom još u toj ranoj dobi što bi moglo biti vrlo problematicno kasnije ukoliko stvori neki imperativ savršenstva vec sada.

kaj se vježbanja tice, mislim da nije problem ispravit ju i pokazat joj neke svoje stvari, to nebi trebalo rušiti autoritet tete jer djeca to još ne razumiju i ona se igraju, ne vježbaju , vježbu shvacaju kao igru , a niti nisu sposobni držati nivo koncentracije na toj razini da bi mogli pravilno izvoditi vježbe. Trenutno ima je najbitnije proci što veci broj kretnih struktura i usvojiti što više raznih pokreta i znanja kako bi razvijali svoje sposobnosti i to je daleko važnije nego pokušati dobiti jedan savršeni pokret ili izvedbu i s te strane mislim da teta dobro radi što se ne pokušava koncentrirati i gubiti vrijeme na tehniku, pogotovo što ne treniraju svaki dan.
Sa bucicama i stvarima doma budi oprezna, ako nisi sigurna kaj radis rasje nemoji onako nemaš šta sa njima raditi u ovoj dobi. ako te vec oponašaju napravi ima neke od stiropora.
najbolje ti je slagat im poligone razne sa puno skakanja (naprijed , unazad, sunožno), provlacenja, penjanja, prepreke,"vozit tacke", kolutovi  , radit bodyweight vjezbe i svašta takvog upravo radi tih kretnih struktura koje ce im koristiti kasnije u bilo kojoj aktivnosti.
Back to Top
1Ivana View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Listopad 2011
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote 1Ivana Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Listopad 2011 at 23:56
meni je super taj tvoj stav prema klincima..ja sam zadnjih godina radila sa masu klinaca i sve su nezdraviji i neaktivniji....tako da..samo nek se igraju 
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Listopad 2011 at 00:42
Super da je netko otvorio ovakvu temu Smile

Ja nemam djecu pa ne mogu ukljuciti osobno iskustvo ali mogu reci par svojih zapažanja...ono što vidim zadnjih godina je prestrašno - djeca su stvarno sve deblja, kao i njihovi roditelji. Izgleda da sve više naginjemo Americi i to mi se uopce ne sviđa. Tužno je da ljudi danas o prehrani i svome tijelu znaju toliko malo..ja bi rekla gotovo ništa. Hrana je danas utjeha, nagrada, sredstvo za razbijanje dosade.. i nama "velikima", a kamoli tek malenima....uostalom, sve pocinje od navika koje steknemo kao djeca. Možda bi ljudi razmislili malo što rade svojoj djeci kad bi znali da je opasnost dobivanja novih masnih stanica najveca u ranom djetinjstvu i pubertetu - djeca koja su tada pretila imat ce velike šanse da takva i ostanu ili da bar imaju velike probleme u održavanju normalne težine...da ne govorim o manjku samopouzdanja koje ce vuci sa sobom...jer znamo kakvi su mediji i kakva su ostala djeca prema "razlicitima"...

Ja znam da nije lako reci ne djetetu - nema boljeg nego mu dati nešto fino, slatko i mekano da papa i bude sretno i musavo kad je vec tako dobro :) I ne kažem da se sve to treba skroz zabraniti... samo da bi ga trebalo od najmanje dobi uciti na što manje prerađenu, cjelovitu, zdravu hranu....pokušati kuhati što cešce, poducavati ga pravilnoj prehrani (ako treba, na pocetku maskirati tu zdravu hranu negdje, u neki klasican obrok da ni ne znaju što jedu :)) i osigurati mu neke lagane aktivnosti...naravno, sve to popratiti svojim primjerom Wink I ne dopustiti da se kilogrami gomilaju....istina, neki se izduže u pubertetu pa se to izgubi ali neki se cijeli život ne uspiju izbaviti iz tog zacaranog kruga debljanja i mršavljenja...

Mislim da se može, sve se može samo ako i roditelji prate istu pricu....dijete se nece uvjeriti da je cips loš ako mama i tata smažu 2 vrecice svaku vecer :) što se prije usvoje zdrave navike bit ce lakše...i roditeljima i djeci...a onda ce i povremeni junk izleti bit slađi Wink

Zato Friendly....ne treba te brinuti što ti se malena vec sada brine oko hrane koju jede..meni je to super jer to nije "briga", to je razvijanje zdravih prehrambenih navika vec sada i tako bi i trebalo bit..nije li bolje da vec sada dobiva što više hranjivih tvari? Mislim da nikad nije prerano za to....moj je stav da bi svi trebali jest što zdravije i da to nije nikakav bauk, nego najnormalnija stvar s obzirom da vecinu, ako ne i sve bolesti danas možemo zahvaliti smecem koje nam se nudi od hrane...još ako se to izbaci od malenih nogu, kud ceš bolje....druga je stvar ako se bojiš da to ne prijeđe u opsesiju - to je vec nešto drugo i spada pod rad na njenom samopouzdanju koji mora biti ukljucen u sve to...

što se tice vježbica, slažem se sa Phoenixom...ma samo da se krece i da je što više igre ukomponirano u to..ipak je igra ono što ih u tim godinama najviše zanima :) Treba tu dosta kreativnosti i što se hrane tice i tjelovježbe...ali ako se gleda na to kao na ulog u buducnost, mislim da nije tako teško :)
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Listopad 2011 at 10:13
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

.ma samo da se krece i da je što više igre ukomponirano u to..ipak je igra ono što ih u tim godinama najviše zanima :) Treba tu dosta kreativnosti i što se hrane tice i tjelovježbe...ali ako se gleda na to kao na ulog u buducnost, mislim da nije tako teško :)


Tako je. I ne samo da ih to najviše zanima to ce im i biti najkorsinije u ovom trenutku za razvijanje motorickih sposobnosti. Kasnije koji god sport da uzme i krene se bavit s njim, koju god aktivnost, puno lakše i brže ce usvojiti te nove kretnje i radnje i biti bolja od ostalih u tome što je više tih razlicitih kretnji i oblika kretanja naucila i memorirala , kasnije ce ih takve vec naucene samo ukomponirati u to novo  dok ce djeca koja su sjedila ili radila samo jednu stvar puno ce sporije i teže nauciti isto jer osim tih novih kretnji nece imati i usvojene i neke osnovne.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Listopad 2011 at 10:42
Originally posted by šIvana šIvana wrote:

meni je super taj tvoj stav prema klincima..ja sam zadnjih godina radila sa masu klinaca i sve su nezdraviji i neaktivniji....tako da..samo nek se igraju 


Thnx, trudim se kolko sam u mogucnosti da to tako bude jer kak veliš
 sve više ih je neaktivnih, problemima prehrane i lošim navikama tako da ce sve veci problem biti u buducnosti sa time.
Kroz igru pokušavam isto slagat neke poligone, one puzzle po podu velke ,pa su to kao otoci po kojima treba preskakati sunožno,lijevo -desno da ih morski pas (ja ) ne pojede LOL gađamo se s loptama spužvenim, vozimo tacke, sklekove ,hrvamo se, uglavnom kaj god, smao da im je interesantno jer i uz to te aktivnosti traju relativno kratko pošto oni imaju svoje ideje i nemaju koncentraciju tolku.


Edited by The Phoenix
Back to Top
Friendly View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Listopad 2011
Location: zagreb
Status: Offline
Points: 39
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Friendly Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Listopad 2011 at 11:04
život s djecom je kompliciran, i to što više brineš i što više im želiš pružiti, to je sve kompliciraniji Smile 
moja djeca su vrlo inteligentna, a takvi traže još više.
 
ništa nije manje komplicirana ni njihova prehrana. dakle, rekoh vec da imam dvoje djece. odrastaju na domacoj kuhinji (u kojoj sve više i same sudjeluju). kao što o njima brinu bake, tako je i mene cuvala baka. u to vrijeme bake se nisu oko djece nešto posebno angažirale. motali smo se baki oko  nogu dok je ona radila po kuci i oko kuce. tako sam vrlo rano naucila kuhat. kao što i moje cure uce uz mene i bake.
jedu domacu hranu. voce i povrce iz vrta, cak i meso peradi je domace (piletinu i puretinu dobijem od svekrve). još uvijek se priprema domaca zimnica. obožavaju povrce, što za djecu danas nije baš uobicajeno. dakle, junk food je njima egzotika. naravno da ponekad i to jedu, to je sastavni dio života, ali osnovna prehrana je domaca. ono što ne valja u toj prehrani je previše UH i premalo kvalitetnih masnoca.
 
jako sam se iznenadila kad je kcer krenula u školu. u školi za užinu dobivaju raznoliko, od žganaca, grisa, variva (! tko je od vas jeo mahune za užinu u školi?), palacinki. ok, bude nekad i sendvic ili piroška, ali nije uvijek suha hrana. i to nas košta 7 kuna dnevno Big smile  
 
e sad. obadvije kceri rastu u istim uvjetima, na jednakoj kuhinji. jedna ima savršeno tijelo. od rođenja ima pravi ženski oblik, nije ravna kao što djevojcice obicno budu prije puberteta. 
mlađa je buca. jake je građe, ali ipak joj se najviše lovi za trbuh.
 
ocito da nije stvar samo u prehrani, vec genetika igra veliku ulogu u tome kako ce tijelo reagirati na hranu. ista hrana, razliciti efekti. ova vitka jede toliko da ju znam opominjat da ce joj pozlit. buca i ne jede toliko, ali lovi ju se jako. jedna se uvrgla na tatu, a druga na mamu Smile
 
sasvim je ocito da nekome nema veze što jede, kad jede i koliko, a netko mora slagati i birati obroke.
od kad slažem obroke sebi, i mala se povodi za time, primjecujem razliku i na sebi i na njoj. ok, ja se držim striktno, cijelog dana, a ona u jedan do dva obroka dnevno. mislim da je za nju to dovoljno. kvalitetan dorucak i vecera bez UH. rucak ima kuhan kakav bude vec kod bake.
 
sve u svemu, baš sam sretna da ima potrebu i volju sudjelovati u promjenama koje uvodim. dok se ona tome raduje, dotle je rezultat zagarantiran. dugorocno.
ocito se i ja dovoljno veselim kad se ta atmosfera proširila po kuci. nas dvije više, a drugo dvoje nešto manje. prikljucit ce se do kraja kad oformimo "sportsko-zabavni centar" za koji dan Big smile
 
btw, citala sam negdje nekad da djeca ne smiju na orbitrek. kaj vi velite na to? moje cure ga obožavaju oduvijek. naravno, sve je to na kratko tipa minuta-dvije s minimalnim opterecenjem.
 
 
 
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Listopad 2011 at 11:12
Originally posted by Friendly Friendly wrote:

ali osnovna prehrana je domaca. ono što ne valja u toj prehrani je previše UH i premalo kvalitetnih masnoca.
 



Da, domaca hrana koristi zdrave i domace namirnice pojedinacno, ali na kraju to se svodi kak veliš na uzasno puno UH i puno zasicenih masti, velo cesto komniacija i jednog i drugog u obrocima , a uvijek se nađe tu i friški peceni kolaci svakodnevno........ uglavnom namirnice su ok, ali njihovo kombiniranje nije tako da te zdrave namirnice na kraju i ne ispadnu baš zdrave kao obrok. Ovo govorim za kontinentalnu domacu kuhinju


Edited by The Phoenix
Back to Top
Friendly View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Listopad 2011
Location: zagreb
Status: Offline
Points: 39
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Friendly Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Listopad 2011 at 11:20

upravo tako. i to ne bilo kakva kontinentalna kuhinja. moji su doselili iz slavonije. baka je bila cehinja. slavonsku kuhinju ne treba opisivati, a ceška kuhinja se temelji na krumpiru, tijestu i tijestu od krumpira Big smile

savršeno za situ, sretnu i bucmastu obitelj Big smile
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Listopad 2011 at 11:29
Originally posted by Friendly Friendly wrote:

upravo tako. i to ne bilo kakva kontinentalna kuhinja. moji su doselili iz slavonije. baka je bila cehinja. slavonsku kuhinju ne treba opisivati, a ceška kuhinja se temelji na krumpiru, tijestu i tijestu od krumpira Big smile

savršeno za situ, sretnu i bucmastu obitelj Big smile


I to sve naravno kuhani i peceno sa punao masti i ulja, i dobro zaliveno masnocom od pecenja i svega po svakom jelu :)
Back to Top
Friendly View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Listopad 2011
Location: zagreb
Status: Offline
Points: 39
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Friendly Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Listopad 2011 at 11:32

a-ha.

s jednom malom sitnicom: bilo je do nedavno! od sad je to stvar obiteljske povijesti Big smile
Back to Top
Friendly View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Listopad 2011
Location: zagreb
Status: Offline
Points: 39
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Friendly Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Listopad 2011 at 11:49
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Originally posted by šIvana šIvana wrote:

meni je super taj tvoj stav prema klincima..ja sam zadnjih godina radila sa masu klinaca i sve su nezdraviji i neaktivniji....tako da..samo nek se igraju 


Thnx, trudim se kolko sam u mogucnosti da to tako bude jer kak veliš
 sve više ih je neaktivnih, problemima prehrane i lošim navikama tako da ce sve veci problem biti u buducnosti sa time.
Kroz igru pokušavam isto slagat neke poligone, one puzzle po podu velke ,pa su to kao otoci po kojima treba preskakati sunožno,lijevo -desno da ih morski pas (ja ) ne pojede LOL gađamo se s loptama spužvenim, vozimo tacke, sklekove ,hrvamo se, uglavnom kaj god, smao da im je interesantno jer i uz to te aktivnosti traju relativno kratko pošto oni imaju svoje ideje i nemaju koncentraciju tolku.
 
ovo su narocito bitne aktivnosti za zimsko razdoblje.
ljeti su puno vani. gotovo sve igre na otvorenom su za motoriku izvrsne, pogotovo kad ima više djece. kod nas su u dvorištu djeca (moja plus prijatelji iz ulice) sama napravila poligon s preprekama, i onda štopaju vrijeme prolaza jedan drugom.
moje su uz to ljetos bile 4 tjedna na moru, a doma su na rolama i biciklu non-stop. s djedom imaju dnevnu rutu od 6 km u komadu. s jednom kracom pauzom za pojest neko voce i nadoknadit tekucinu.
Back to Top
1Ivana View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Listopad 2011
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote 1Ivana Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Listopad 2011 at 12:41
mogu se ja doci igrati sa vama???T&#šš1;ngue
Back to Top
Friendly View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Listopad 2011
Location: zagreb
Status: Offline
Points: 39
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Friendly Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Listopad 2011 at 12:49
naravno da možeš!
samo ponesi pidžamicu i cetkicu za zube. da možeš ostat dok se ne naigramo Big smile
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Listopad 2011 at 16:54
Originally posted by Friendly Friendly wrote:

 
 e sad. obadvije kceri rastu u istim uvjetima, na jednakoj kuhinji. jedna ima savršeno tijelo. od rođenja ima pravi ženski oblik, nije ravna kao što djevojcice obicno budu prije puberteta. 
mlađa je buca. jake je građe, ali ipak joj se najviše lovi za trbuh.

ocito da nije stvar samo u prehrani, vec genetika igra veliku ulogu u tome kako ce tijelo reagirati na hranu. ista hrana, razliciti efekti. ova vitka jede toliko da ju znam opominjat da ce joj pozlit. buca i ne jede toliko, ali lovi ju se jako. jedna se uvrgla na tatu, a druga na mamu Smile
 
sasvim je ocito da nekome nema veze što jede, kad jede i koliko, a netko mora slagati i birati obroke.


..i to je kod svih nas tako, nije li? Smile Svi znamo takve koji jedu kako žele, kad žele i koliko žele - i opet su mršavi. S druge strane znamo i one koji moraju pazit na svaki zalogaj. Možda ovi prvi ne moraju toliko pazit što se samog izgleda tice - ali sa zdravstvenog aspekta se stvari ne mijenjaju - zato ta prirodna mršavost zna nekad sa te strane bit i zeznuta malo....jer se vecina ljudi do kasnije dobi dok ih nešto ne stisne (ne kažem da je svima tako) ne zamaraju sa hranom i treningom, dok ovi drugi puno ranije "prisilno" promijene navike u želji da izgledaju bolje. Ista stvar je i mene u š5. godini natjerala da razmislim što si radim...vec sam u 20-oj jela sve po ps-u dok su me drugi gledali ko luđakinju - danas ih znam vidjet po gradu i dosta njih vec sad ima par kg viška :)

Ovo:

Originally posted by Friendly Friendly wrote:


ono što ne valja u toj prehrani je previše UH i premalo kvalitetnih masnoca.


..to i je problem kod druge kcerkice koja je malo krupnija - izgleda da njoj UH-i ne odgovaraju toliko kao starijoj, odnosno trebala bi malo pripaziti na njih. Znaci što više povrca, odnosno vlakana, zdravih masti, umjerene kolicine integralnih žitarica, naravno uz malo proteincica....a što manje UH-a visokog GI-a...zapravo svakoj bi trebalo malo prilagoditi prehranu ovisno o tome kako na nju reagiraju - jer nije stvar u tome da svi jedu isto, naprotiv - to i je greška kod ljudi, što misle da kad svi u kuci jedu isto svi bi trebali isto regirati :)





"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Friendly View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Listopad 2011
Location: zagreb
Status: Offline
Points: 39
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Friendly Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Listopad 2011 at 20:02
e to je i meni sad jasno. ali mi nije jasno kak mi trebalo toliko godina da dođem na pravi put.
 
ok, ovo je moj prvi kratki post.
moram ici. jedno djetešce je oko vrata stavilo rucnik i kaže "ajmo". vrijeme je za vježbu. a ja taman došla s treninga. doduše, i ona je, ali ocito ima još volje i snage... 
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.