New Posts New Posts RSS Feed - Program
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Program

 Post Reply Post Reply
Author
sanjas40 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Sijecanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote sanjas40 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Program
    Posted: 02 Sijecanj 2011 at 16:16
Dakle imam 40 godina i totalno sam van forme, zadnju
godin dana slabo vježbam skoro nikako, imam usporenu
štitnjacu koja mi je napravila nered u organizmu i skroz
sam u komi, nabacila š5 kg viška i da ne nabrajam dalje.
Kada uđem u neku teretanu gledaju me ko rijetku biljku
nemam 20 godina i malo kila i zapravo nisam našla trenera
koji bi mi osmislio program, nego tak pikam po forumima i
pronalazim nacine koji bi bili za mene. cesto gubim i
motivaciju. citala sam i vaš program za žene al ja nemam
pojma kaj je kaj - nazivi vježbi - tak da i tu sam
dibidus. Jel ima netko neki pametan savjet. Pothitno se
trebam dovesti u formu!!! Sam me vec i noge bole i kicma
i glava, cini mi se da je to sve zbog nevježbanja. Dok
cekam neki pametan odgovor od sutra idem u teretanu,
pozdrav svima :-)
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Sijecanj 2011 at 23:58
Dobrodošli na forum

š. Za pocetak, pocnite se kretati, šetajte što više, budite aktivni. Odite u ducan po namirnice pješke, na tržnicu odite isto pješke, npr. režije i racune nemojte placati preko interneta, nego se prošetajte do pošte, itd. itd. Uglavnom, šetanje je zakon.

2. Upišite se u teretanu, najbolje je da posjetite par teretana i ona koja vam se najviše sviđa, tu ostanite. Vjerujte mi da u teretani nisu svi mišicavi, lijepo građeni i bez viška kilograma. Usudio bih se reci da je vecina ljudi po teretanama prosjecno građena, tek jedan mali dio ljudi je dobro građen. Uostalome, nitko nije došao u teretanu savršeno građen, svi smo bili na nekom pocetku, s viškom kilograma ili s manjkom kilograma. Tako da, samo se uclanite u teretanu i nemojte obracati pozornost na druge vježbace.

Svaki trener u teretani je dužan pocetniku pokazati tehniku izvođenja vježbi i sastaviti neki pocetnicki plan treninga.

Također, pocnite mijenjati prehrambene navike, sve uvodite postepeno. Ako promijenite sve u roku od 2 dana, proci ce vas volja za takvim nacinom prehrane. Za pocetak izbacite sve što je nepotrebno, znaci, gazirani i zašecereni sokovi, bijeli kruh, slatkiši... Pocnite uvoditi obroke koji sadržavaju neki izvor proteina i puno povrca. Oko aktivnosti smijete ubaciti neke kompleksne ugljikohidrate (riža, krumpir, raženi kruh), također s nekim izvorom proteina. To je za pocetak dovoljno.

Pocnite citati forum, prepun je informacija, sve što naucite novo, primjenitne na sebi.

Sretno!


Rijeąeno na PM.
Back to Top
sanjas40 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Sijecanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote sanjas40 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Sijecanj 2011 at 16:31
Zapravo je najteže poceti, u teretanu sam se upisala i mogu
rec da za pocetak sam odabrala cardio da malo osjetim
kretanje, tako cu dva tjedna i onda krecem na sprave. Do
onda cu snimiti situaciju u teretani, vidjeti koji su
treneri susretljiviji i onda krenut spravu po spravu. Dakle
dosjetila sam se još da vježbe na spravama koje sam ovdje
vidjela kao preporuku, upisati na google i kad vidim sliku
znam o cem se radi! Nisam totalni pocetnik u teretani samo
davno nisam bila i izašla sam iz štosa. Programe prehrane
pratim ovdje i mislim da cu za godina dana nekako povratiti
izgubljenu formu. Dobronamjerni savjeti su svakako
dobrodošli :-)
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Sijecanj 2011 at 16:38

 Dobrodošla, evo savjeti od sonera su poprilicno dobri i slicno bi i sama napisala da me nije pretkao... ;)

 Ono što bi dodala je da na pocetku radiš one treninge i vježbe koje te vesele, koje te motiviraju a ne one koje su ti tlaka i teške ili ih odradiš samo jel moraš...iako naravno da je na pocetku sve teško i najateže se prisiliti poceti vježbati... Kasnije to uđe u "krv" i jednostavno si ne možeš zamisliti život bez neke vrste treninga, gibanja, muvinga....

 

Prehrana je jako bitna, usudila bi se rec možda i bitnije od samog treninga, ako ne bitnija, a ono sigurno 50%, to je dio sa kojim se ja uvijek borim..... ali nauciti cu i to...

 

Sretno i pitaj šta te bude zanimalo

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.