New Posts New Posts RSS Feed - Powerlifting vs Bodybuilding
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Powerlifting vs Bodybuilding

 Post Reply Post Reply
Author
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Powerlifting vs Bodybuilding
    Posted: 12 Prosinac 2010 at 13:30
Evo ovako, znaci pokrenuo sam ovu temu s ciljem da se razjasne neke stvari u vezi ova dva principa treniranja i njihovom utjecaju na cjelokupni razvoj tijela. Kako sam došao na ovu ideju? Tako što sam prije 3 tjedna poceo trenirati po powerliftin treningu, tocnije po 5/3/š sistemu. Relativno kratko treniram na ovaj nacin ali sam došao do nekih spoznaja.

Prednosti powerlifting treninga:

š. Jako puno osnovnih vježbi
2. Uz kalorijski suficit, tijelo poprima skroz novi izgled
3. Vecina stvari se vrti oko 4 osovne vježbe koje maximalno razvijaju cijelo tijelo
4. Treninzi su jenostavni te tako pogoduju pocetnicima, ali i osobama koje su došle do "plafona" te im ovakav nacin treninga šokira tijelo na skroz drugaciji nacin
5. Naturalcima je pogodniji nego BB trening zbog toga što velika kolicina osnovnih
pokreta u treningu pojacano luci testosteron, glavni hormon za izgradnju miš. mase

Nedostatci powelifting treninga:

š. Tehnika na osnovnim tj. složenim vježbama mora biti savršena jer vrlo lako može doci do ozljeda ako se složeni pokreti izvode na nepravilan nacin
2. Zbog visokog volumena treninga, može vrlo lako doci do preopterecena cns-a što može doversti do stagnacije u napretku, znaci, treba pametno organizirati treninge

Predosti bodybuilding principa treniranja:

š. Koncentracija na male mišicne skupine i razvoj istih
2. Manja mogucnost preopterecenja cns-a
3. Pogodan je i osobama koje su u kcal suficitu i osobama koje su u kcal deficitu
4. Manja mogucnost ozljeđivanja jer se određeni dio treninga izvodi na spravama pa se ne treba toliko koncentrirati na sami pokret i izvedbu određene vježbe jer je putanja pokreta određena spravom
5. Pošto se klasicni BB treninzi izvode kao split treninzi, tj. miš. skupine su podijeljene po danima tako da mišicima ostaje više vremena da se odmore

Nedostatci BB treninga:

š. Prevelika koncentracija na male miš. skupine i po mom mišljenju zastupljenost izolacijskih vježbi je prevelika
2. Manja koncentracija na osnovne vježbe, koje bi trebale biti najzastupljenije u trenzima ;)
3. Manje je hardkor :D

Od kad sam na 5/3/š sistemu treninga, primjetio sam da mi se trapez dosta razvio, upale u leđima su nenormane i noge su mi upaljene 24/7
Volio bih cuti i mišljenja ostalih forumaša, tako da, ukljucite se u temu
 

Edited by soner_9393
Rijeąeno na PM.
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Prosinac 2010 at 23:23
Mislim da vecina krene s bodybuilding principom pa na kraju završi na powerliftingu..
Mislim da tako to obicno ide..


Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Prosinac 2010 at 23:42
Pa sa iskustvom drugih osoba, tak na kraju vecina završi, tocno to  Jednostavno dok ekipa pohvata osnovne vježbe treba nekog vremena, a znaš i sam da je ipak lakše trenirat na spravama kad ne moraš pazit na položaj kicme, vuceš li kod mrtvog iz gluteusa ili iz leđa i radiš li kiflu kod cucnja ili ne 

btw, kak to da ti nisi pokušao sa powerlifting treninzima?
Rijeąeno na PM.
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Prosinac 2010 at 10:05
Originally posted by soner_9393 soner_9393 wrote:

Pa sa iskustvom drugih osoba, tak na kraju vecina završi, tocno to  Jednostavno dok ekipa pohvata osnovne vježbe treba nekog vremena, a znaš i sam da je ipak lakše trenirat na spravama kad ne moraš pazit na položaj kicme, vuceš li kod mrtvog iz gluteusa ili iz leđa i radiš li kiflu kod cucnja ili ne 

btw, kak to da ti nisi pokušao sa powerlifting treninzima?


Pa vecina nas starijih koji vec dulje treniramo roka po cucnju, deadliftu, bench pressu i sl.. tako da ne mogu reci da nisam probao powerlifting.

Najviše voliš raditi deadlift ili?


Di je Thorn, on je naš powerlifter..
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Prosinac 2010 at 10:42
Mogu reci da sam i ja prešao sa nekih bb principa na pl!

I ja cu ubrzo krenuti s 5/3/š sistemom - cim dođu neki novci za teretanu
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Prosinac 2010 at 12:15
Originally posted by Zoki Zoki wrote:



Pa vecina nas starijih koji vec dulje treniramo roka po cucnju, deadliftu, bench pressu i sl.. tako da ne mogu reci da nisam probao powerlifting.

Najviše voliš raditi deadlift ili?


Između ostalog i deadlift, najbolji mi je benc, najbolje napreduje, to me cudi jer imam dosta duge ruke što je zapravo kontraproduktivno za benc  što krace ruke- to bolje za benc

@ Illy

Ocekuj da ceš imat upale nogu 7 dana u tjednu


Rijeąeno na PM.
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Prosinac 2010 at 12:35
 
Originally posted by soner_9393 soner_9393 wrote:



Između ostalog i deadlift, najbolji mi je benc, najbolje napreduje, to me cudi jer imam dosta duge ruke što je zapravo kontraproduktivno za benc  što krace ruke- to bolje za benc

ili možda imaš dubok prsni koš

A što se tice teme, sviđa mi se samo što smatram kako treba dosta godina iskustva u jednoj i drugoj disciplini kako bi se mogli izvuci nekakve prednosti i nedostaci.


Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Prosinac 2010 at 12:38
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

 
Originally posted by soner_9393 soner_9393 wrote:



Između ostalog i deadlift, najbolji mi je benc, najbolje napreduje, to me cudi jer imam dosta duge ruke što je zapravo kontraproduktivno za benc  što krace ruke- to bolje za benc

ili možda imaš dubok prsni koš

A što se tice teme, sviđa mi se samo što smatram kako treba dosta godina iskustva u jednoj i drugoj disciplini kako bi se mogli izvuci nekakve prednosti i nedostaci.




Imam dubok prsni koš, tak je Mada mi je to cudno jer su su mi i kljucne kosti široke, tak da su mi i ramena široka. Dubok prsni koš i relativno široka ramena rijeko kad idu jedno s drugim
Rijeąeno na PM.
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Prosinac 2010 at 14:03
Originally posted by soner_9393 soner_9393 wrote:

Dubok prsni koš i relativno široka ramena rijeko kad idu jedno s drugim


misliš d asi faca?

e pa ja imam plitak prsni koš i kratke kljucne kosti
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Prosinac 2010 at 14:16
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Originally posted by soner_9393 soner_9393 wrote:

Dubok prsni koš i relativno široka ramena rijeko kad idu jedno s drugim


misliš d asi faca?

e pa ja imam plitak prsni koš i kratke kljucne kosti

jbg illy soner nam je bacio rukavicu drito u facu

moramo mu vratit, milom ili silom!
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Prosinac 2010 at 14:35
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:


Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Originally posted by soner_9393 soner_9393 wrote:

Dubok prsni koš i relativno široka ramena rijeko kad idu jedno s drugim


misliš d asi faca?

e pa ja imam plitak prsni koš i kratke kljucne kosti
jbg illy soner nam je bacio rukavicu drito u facumoramo mu vratit, milom ili silom!

Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Prosinac 2010 at 21:25
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:



misliš da si faca?



Rijeąeno na PM.
Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Prosinac 2010 at 22:12
treniram po bb principu, ali vjerovatno cu se i ja jednog
dana prebaciti na powerlifting
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.