New Posts New Posts RSS Feed - prehrana i svasta nesto :D
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

prehrana i svasta nesto :D

 Post Reply Post Reply
Author
valkira View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Prosinac 2010
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote valkira Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: prehrana i svasta nesto :D
    Posted: 11 Prosinac 2010 at 15:58
  dakle,

citala sam po forumu o prehrani, samo sto je meni to trenutno skroz zbunjujuce :)

pa ako mi mozete pojasniti par stvari ili potvrditi ;D

trebam jesti svaka 3 sata otprilike, s tim da kako obroci idu smanjuje se kolicina uh..(?)
s obzirom da se dižem oko 7-7 ipo a nakon toga trening, dorucak mi je ujedno i preWM, pa me zanima da li to ima ikakvog utjecaja na sastav koji treba biti?

sto da jedem za veceru a što za prije spavanja? tj, smijem li pojest npr. vocku navecer ili integralni tost sa posnim?

koliko bi dnevno trebala unositi uopce proteina a koliko ostalog? i kako to mjeriti? (imam 70 kg)

hvala, i sorry ako sam zapilala :D
Back to Top
Tonkica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Prosinac 2010
Status: Offline
Points: 24
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tonkica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Prosinac 2010 at 16:11
 Prije spavanja ti je najbolje jesti proteine npr.jaja,posni sir,meso kao što je piletina na grillu ili kuhana,jogurt,mlijeko...ja poslije š8 h ne jedem voce jer i ono sadrži šecer tj. UH ali možeš pojesti s obzirom na to da mu kalorijska vrijednost nije velika..ali ako se vodiš za tim da tokom spavanja nekih 8 h(8x60 je oko 480 kcal)potrošiš 500 tinjak kcal zadnji obrok ne bi trebao prelaziti toliko ukoliko ne treniraš na vecer..
Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Prosinac 2010 at 23:20
ovako: trebas jesti svaka 2-3 sata, u svakom obroku bi
trebala imati proteine (jaja, meso, mlijeko, riba, posni sir
ili sl.), uh se prema kraju dana smanjuju, a prije spavanja ti
je najbolje pojesti posni sir koji sadrzi kazein (protein koji
se sporo razgraduje u organzmu, sto ti treba prije spavanja
jer neces jesi 7-8h, ovisi o tome koliko spavas)

https://www.fitness.com.hr/fit/kalkulatori/Bazalni-
metabolizam.aspx

to ti je kalkulator preko kojeg mozes izracunati koliko
minimum svaki dan trebas kalorija
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Prosinac 2010 at 17:38
 uopce nije bitno jest tocno u odredeno vrijeme,bitno je da se unese u organizam sve sta je potrebno...
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Prosinac 2010 at 19:27
Originally posted by zmaj zmaj wrote:

 uopce nije bitno jest tocno u odredeno vrijeme,bitno je da se unese u organizam sve sta je potrebno...


Ne bih se složio. Po tome bi bilo isto hoceš li npr. pojesti zadnji obrok sat vremena prije spavanja ili u onih famoznih š8.00? Po tome bi katabolirao u roku 2 tjedna. Tijelo je npr. po noci bez hrane cirka 7 sati, tako da je jako važno imati tajmirane obroke, pola sata više-manje nije važno, ali recimo da je svaka 3 sata najoptimalnije da se pojede kvalitetan obrok.
Rijeąeno na PM.
Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Prosinac 2010 at 22:36
Originally posted by soner_9393 soner_9393 wrote:

Originally posted by zmaj zmaj wrote:

 uopce nije bitno jest tocno u odredeno vrijeme,bitno je da se unese u organizam sve sta je potrebno...


Ne bih se složio. Po tome bi bilo isto hoceš li npr. pojesti zadnji obrok sat vremena prije spavanja ili u onih famoznih š8.00? Po tome bi katabolirao u roku 2 tjedna. Tijelo je npr. po noci bez hrane cirka 7 sati, tako da je jako važno imati tajmirane obroke, pola sata više-manje nije važno, ali recimo da je svaka 3 sata najoptimalnije da se pojede kvalitetan obrok.
slazem se
ako zelis pobjediti, ne smijes izgubiti
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.