New Posts New Posts RSS Feed - Koliko kalorija za definiciju
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Koliko kalorija za definiciju

 Post Reply Post Reply
Author
mili View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Svibanj 2010
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mili Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Koliko kalorija za definiciju
    Posted: 23 Svibanj 2010 at 16:16
Pozdrav...

S obzirom da sta vise citam o vjezbanju i prehrani cini mi se da sve manje znam molila bi nekoga za savjet.

Ovako...
Treniram vec par godina rekreativno u teretani (ne u kontinuitetu,samo jesen i zimu).
Uglavnom nemam problema s tezinom,tezina mi je ista vec š0 godina.Ove godine sam malo ozbiljnije trenirala, vece kilaze i veci unos proteina.
Prvi put zelim ic na definiciju ali nisam sigurna na koliko trebam ogranicit kalorije.
Cilj mi je izgubit otprilike 3 kg,trenutno imam š68 cm i 56 kg.

Koristim FitDay program po kojem mi je dnevna potrosnja kalorija bez treninga š650kcal a uz treninge do 2000kcal.
Vise nisam u teretani ali trening mi ukljucuje:
Trening kod kuce(sklekovi,cucnjevi,iskorak,trbusnjaci...)
Hodanje od posla do kuce 20min
Hodanje ujutro na taste 20 min i trcanje navecer (trcanje-hodanje otprilike 30 min)
Naravno ne sve u istom danu,kombiniram po danima trening kod kuce i trcanje,konstanta mi je samo svakodnevno hodanje.

Znam da je preporuka na definiciji ogranicavanje do 500 kcal ali nisam sigurna jel to mozda previse.
Sta vi kazete?

Hvala
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Svibanj 2010 at 16:25
 nije preporuka unosit do 500kcal,nego 500 kcal manje nego ti je potrebno,ili razna cikliranja sa praznjenjima i punjenjima. ugl tribalo bi tjedno oko 3000-3500kcal manje od potrebnog
Back to Top
mili View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Svibanj 2010
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mili Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Svibanj 2010 at 19:21
Pa to sam i mislila 500 kcal manje od uobicajenog unosa, ali recimo ako taj dan ne bi trenirala to bi ispalo samo šš50kcal sta mi pari jako malo.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Svibanj 2010 at 23:27
Nekako mi se ovih š650 na tvoju težinu i visinu cini previše za dane bez treninga...to misliš samo na bazalni ili si tu ukljucila i to hodanje i trcanje?
Btw. teško je po tim formulicama odredit...zapravo bi tocnije bilo uzet u obzir cistu mišicnu masu pa se ravnat po tome...nekako je bolje pratit unos kalorija pa si sam odredit dnevnu potrebu za kalorijama...ove racunice cesto znaju bit malo precijenjene

Ajde ti nama napiši malo kako sad jedeš....mislim da ti je bolje na cikliranje ic ako si dosad bila na konstantnom kalorijskom unosu..

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Svibanj 2010 at 11:52
 cikliranje sigurno bolje,iz iskustva znan
Back to Top
mili View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Svibanj 2010
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mili Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Svibanj 2010 at 11:54
Kad racunam BMR ispada mi š350kcal, a u fitdayu se jos uzima u obzir posao kod izracuna.
Ja na poslu sjedim 8 sati ali ipak tipkam,klikam misom,listam papire,citam forume... pa to ispadne nekako jos 300 kcal

Nisam bas disciplinirana sto se tice hrane ali trudim se. Do sada sam pazila da mi proteini budu oko š20gr a za ostzalo i kalorije me bilo bas briga. Uglavnom ovo mi je po novome za definiciju...

Ujutro ne jedem jer zelim na taste hodat do posla
9:30 jogurt plus dvi zlice zobenih i zlicica lanenih sjemenki (moram jest jogurte radi probave..)
popijem jos malu salicu kave s mlijekom
šš:00 voce
š3:00 sendvic sa tunom (šš5 gr)i malo mljecnog namaza ili sendvic sa mladim sirom (š00 gr)
05:00 meso,riba ili piletina plus salata(krastavac,kupus ili paprika bez zacina)
09:00 dva kuhana jaja (ako sam trcala i malo kruha)

Po fitdayu to je oko š400kcal.
Pijem jos i dnevno oko 500mg vitamina C (nakon rucka i navecer)



Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Svibanj 2010 at 12:08
 meni se ovo cini onako ok iako bi ja jos prije spavanja ubacija posnog,da malo cuva misice po noci,vitamin c mozes i 2gr dnevno pit,sa cikliranjima s UH nebi tribalo bit problema to skinit,mozes pit i zeleni caj prije treninga(bez secera),kavu bi bolje bilo crnu nego s mlikon
Back to Top
mili View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Svibanj 2010
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mili Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Svibanj 2010 at 12:23
Obozavam sve sireve ali posni nemogu jest nikako u nijednoj kombinaciji osim u kolacima...odvratan mi je!
Ovo je vec š400 kcal tako da nejedem vise nista prije spavanja, nisam sigurna ni jel ovo taman po kalorijama ili je previse ili premalo.
Radije ne zelim nista skinit nego da izgubim i ovo malo misica sta imam.
Jel mislis na zeleni caj ujutro?
Mogu podnit crnu kavu ali ne bez secera pa onda sta ima veze i to malo mlika heh...
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Svibanj 2010 at 12:29
 stavi sladilo u kavu,mislin na zeleni caj prije treninga,ako ih imas,mozes i ujutro prije nego krenes na posal
Back to Top
mili View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Svibanj 2010
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mili Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Svibanj 2010 at 12:39
Hvala na savjetima!
Jel pod cikliranje mislite na ugljikohidrate ili kalorije?
Nisam jos dobila komentar na kolicinu kcal.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Svibanj 2010 at 13:09
Originally posted by mili mili wrote:

Kad racunam BMR ispada mi š350kcal, a u fitdayu se jos uzima u obzir posao kod izracuna.
Ja na poslu sjedim 8 sati ali ipak tipkam,klikam misom,listam papire,citam forume... pa to ispadne nekako jos 300 kcal

Nisam bas disciplinirana sto se tice hrane ali trudim se. Do sada sam pazila da mi proteini budu oko š20gr a za ostzalo i kalorije me bilo bas briga. Uglavnom ovo mi je po novome za definiciju...

Ujutro ne jedem jer zelim na taste hodat do posla
9:30 jogurt plus dvi zlice zobenih i zlicica lanenih sjemenki (moram jest jogurte radi probave..)
popijem jos malu salicu kave s mlijekom
šš:00 voce
š3:00 sendvic sa tunom (šš5 gr)i malo mljecnog namaza ili sendvic sa mladim sirom (š00 gr)
05:00 meso,riba ili piletina plus salata(krastavac,kupus ili paprika bez zacina)
09:00 dva kuhana jaja (ako sam trcala i malo kruha)

Po fitdayu to je oko š400kcal.
Pijem jos i dnevno oko 500mg vitamina C (nakon rucka i navecer)





š400? Ja sam ovdje jedva nekako do š000 dogurala, neka me netko ispravi ako griješim...malo mi se ovo cini..

Isto tako, spomenula si š20 gr. proteina - ovo mi se cini dosta manje...ovisi i koliko mesa pojedeš al cisto sumnjam da je više od 200 g

fali povrca, fali proteina...ako ceš ic na definiciju, proteine moraš prvo povecat..

Originally posted by mili mili wrote:

Hvala na savjetima!
Jel pod cikliranje mislite na ugljikohidrate ili kalorije?
Nisam jos dobila komentar na kolicinu kcal.


ugljikohidrate, al njima ti se i kalorije povisuju pa ti dođe na isto

i da..ja na tvom mjestu nebi išla na 500 kcal u minus ako bi to bilo na svakodnevnoj bazi...tu bi onda max 300...ne znam ni odakle biš iz ovog sad jelovnika makla tih 500 :)




Edited by Gym_girl
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
mili View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Svibanj 2010
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mili Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Svibanj 2010 at 13:27
Mislim da taj fitday nista nevalja nakraju...Doma ga imam installiranog bas cu napravit screenshot izracuna pa cu pokusat uploadat slike.
Kako vi inace pratite unos kcal?
Sta se tice cikliranja,jel mogu samo ubacit dane s vise ugljikohidrata ili?

Bas sam dosadna
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Svibanj 2010 at 13:35
Nisi dosadna, želiš znat i to je ok Imaš puno o tim cikliranjima po netu pa si pogledaj malo jer ima raznih verzija...

Možeš po principu 3 dana na low carbu, oko 40-50% manje nego inace pa 4. dignut, cak i oko š0% više od normalnog unosa...ili ic po principu š. dan normalan unos (cca š50 g), pa 2. smanjit za nekih 50 g, pa 3. dan smanjit za još 50...pa se opet vratit na prvi..

Kako pratim unos...pa ja vecinom svaki dan jedem jedno te isto i vec znam kolko šta iznosi tako da uvijek otprilike znam di sam, a po kilaži i ogledalu naravno onda pratim da li sam na pravom putu :)

Po tim izracunima bi svi trebali bit isti, a nismo jel tako Najbolje bi ti bilo neko vrijeme zapisivat što jedeš i koliko to otprilike iznosi, pratit vagu i promjene na tijelu i tako ceš doc do neke svoje brojke.. treba si dat vremena malo i truda za to proucavanje vlastitog tijela ali isplati se na kraju
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
mili View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Svibanj 2010
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mili Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Svibanj 2010 at 13:55
Metoda pokusaja i pogresaka znaci...Ok,hvala.
Znam osnovna nacela sad mi samo triba puno discipline, sta se tice treniranja to mi nije problem ali vaganje hrane i brojanje kalorija uf!!!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Svibanj 2010 at 14:10
Originally posted by mili mili wrote:

Metoda pokusaja i pogresaka znaci...Ok,hvala.
Znam osnovna nacela sad mi samo triba puno discipline, sta se tice treniranja to mi nije problem ali vaganje hrane i brojanje kalorija uf!!!


pokušaji i pogreške, di ceš boljeg nacina

Tako je...a što se brojanja kcal tice, ne moraš ih brojat svaki dan do kraja života :) Najlakše je kad si na pocetku složiš neke jelovnike i zapišeš si kalorijske vrijednosti od svega te to uklopiš u potreban dnevni kalorijski unos..ako otprilike svaki dan jedeš određene namirnice i u određenim kolicinama po tom jelovniku nece ti bit potrebno brojat - jednostavno ceš znat kako i šta - samo je potrebno malo volje na pocetku dok se to složi
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
mili View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Svibanj 2010
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mili Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Svibanj 2010 at 14:21
Mozda i bude sta od mene
Hvala!
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.