New Posts New Posts RSS Feed - med, maticna mlijec, propolis
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

med, maticna mlijec, propolis

 Post Reply Post Reply
Author
Blia View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Points: 152
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Blia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: med, maticna mlijec, propolis
    Posted: 18 Svibanj 2010 at 00:28
koristite li pcelinje proizvode - med, maticnu mlijec, propolis samo kad ste bolesni ili vam je to (kao meni) dnevni ritual? ja svaki dan nakon dorucka pojedem žlicu mješavine meda i maticne mlijeci, a vikendom ubacim i žlicu mješavine propolisa sa medom.
od malena me kljokaju medom (baka i djeda su ga proizvodili), tako da sam vec lagano ovisnik

na fitness.com.hr se vec pisalo o ovoj temi, pa me zanima kako vi ostali stojite sa medom, zazirete li od njega zbog kalorija ili je ipak zdravlje prije svega?

ujutro cu se malo više potruditi pa iskopati neke tekstove o blagodatima meda, a do tak evo fitness-linka
    maticna mlijec
med

Edited by Blia
Back to Top
chaxy View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 09 Studeni 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1305
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote chaxy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Svibanj 2010 at 00:32
ja zobene ujutro jedem s medom... za maticnu mlijec sam cula da je super, ali nemam potrebe ulaziti u tu investiciju sada.
što se tice propolisa, cim osjetim da me grebucka grlo, odma ga špricam on je stvarno prirodni antibiotik i sad jeli do njega ili je tu više faktora u kombinaciji, ne bih ulazila, ali ne pamtim kad sam zadnji put pila antibiotike za grlobolju. kod mene doma uvik propolisa
Strong is the new skinny.
Back to Top
Blia View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Points: 152
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Blia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Svibanj 2010 at 11:37
evo još par cinjenica o blagodatima meda

•med dobro utjece na motoriku želuca i crijeva
•konzumacijom meda š20 grama dnevno tijekom dvadesetak dana smanjuje se kolesterol za oko 20% i povecava aktivnost leukocita za otprilike 7% i hemoglobina za š0 - 20%.
•redovita konzumacija meda uzrokuje poboljšanje krvne slike zbog sadržaja malih kolicina soli, željeza, mangana, bakra i kobalta.
Apiterapija
Med je u životu ljudi uvijek predstavljao zdravu i dostupnu namirnicu koja se održala usprkos pojavi jeftinijeg industrijskog šecera. U svim narodnim medicinama na svim krajevima svijeta bilježimo brojne recepte s više ili manje meda. Genetski modificirana moderna hrana, pušenje, stres, onecišcenost vode i neki lijekovi pogoduju nakupljanju štetnih tvari u organizmu, ali propolis uspješno sprecava pojavu bolesti. Njegova je ljekovitost odavno poznata i u narodnoj se medicini med rabio za osnaživanje organizma, prije svega djece i starijih. I znanstvenici mu pripisuju antibakterijska, antisepticka i antioksidacijska svojstva. Med je iznimno koristan za zdravlje, a jaca, tvrdi se, funkciju rada srca i krvotoka. Znanstvenici još istražuju koliko je ljekovit, ali o tome ne dvoje.


Jedna žlica meda (2š gram) sadrži:
•     energetska vrijednost: 64 kcal
•     proteini: 0,06 g
•     ugljikohidrati: š7,3 g
•     ukupne masti: 0,0 g
•     prehrambena vlakna: 0,042 g
Back to Top
anita2102 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Srpanj 2010
Status: Offline
Points: 72
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote anita2102 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Kolovoz 2010 at 23:30
pa ja volim popapati meda onako na kasikicu, ujutro najcesce. ponekad namazem na kruh ili stavim zlicu meda u mlijeko s zobenim.
iz zdr. razloga uzimam maticnu mljec, mjesec dana u komadu ( ubiti; dok ne potrosim turu u teglici) pa onda stanka pa opet iznova. bacila se na alternativu (dosta mi je raznih tabletusina)
u zimskim danima zasladjujem caj s medom...
koliko sam ja upucena dobra je za organizam, imunitet, daje energiju, za razne bolesti.
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Kolovoz 2010 at 23:34
 nekad ga u zobene zlicu umisan, nista strasno. jedino ga bas nebi navecer
Back to Top
anita2102 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Srpanj 2010
Status: Offline
Points: 72
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote anita2102 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Kolovoz 2010 at 00:17
fino ujutro da malo popravi dan, i da da energiju.
navecer nikako ako nije nuzno.
Back to Top
opasni View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Svibanj 2010
Location: Afghanistan
Status: Offline
Points: 378
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote opasni Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Kolovoz 2010 at 05:16
Originally posted by Blia Blia wrote:

evo još par cinjenica o blagodatima meda

•med dobro utjece na motoriku želuca i crijeva
konzumacijom meda š20 grama dnevno tijekom dvadesetak dana smanjuje se kolesterol za oko 20% i povecava aktivnost leukocita za otprilike 7% i hemoglobina za š0 - 20%.
•redovita konzumacija meda uzrokuje poboljšanje krvne slike zbog sadržaja malih kolicina soli, željeza, mangana, bakra i kobalta.
Apiterapija
Med je u životu ljudi uvijek predstavljao zdravu i dostupnu namirnicu koja se održala usprkos pojavi jeftinijeg industrijskog šecera. U svim narodnim medicinama na svim krajevima svijeta bilježimo brojne recepte s više ili manje meda. Genetski modificirana moderna hrana, pušenje, stres, onecišcenost vode i neki lijekovi pogoduju nakupljanju štetnih tvari u organizmu, ali propolis uspješno sprecava pojavu bolesti. Njegova je ljekovitost odavno poznata i u narodnoj se medicini med rabio za osnaživanje organizma, prije svega djece i starijih. I znanstvenici mu pripisuju antibakterijska, antisepticka i antioksidacijska svojstva. Med je iznimno koristan za zdravlje, a jaca, tvrdi se, funkciju rada srca i krvotoka. Znanstvenici još istražuju koliko je ljekovit, ali o tome ne dvoje.


Jedna žlica meda (2š gram) sadrži:
•     energetska vrijednost: 64 kcal
•     proteini: 0,06 g
•     ugljikohidrati: š7,3 g
•     ukupne masti: 0,0 g
•     prehrambena vlakna: 0,042 g


fina kolicina secera na dan
mrtav hladan
Back to Top
mystic View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Sijecanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 47
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mystic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Veljaca 2011 at 16:38
  Postavit cu tu pitanje jer mi je sok od Agave nekako najbliži medu. Dakle što mislite o tom soku kao zaslađivacu? Probala sam danas sa posnim i ful mi je fino, onako ima okus kao punjenje za slatku pitu od sira..
Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Veljaca 2011 at 22:40
Originally posted by mystic mystic wrote:

  Postavit cu tu pitanje jer mi je sok od Agave nekako najbliži medu. Dakle što mislite o tom soku kao zaslađivacu? Probala sam danas sa posnim i ful mi je fino, onako ima okus kao punjenje za slatku pitu od sira..
ja izbjegavam med zbog melase..i visokog GI.
no, propolis u tinkturi i nativni propolis.. su svakodnevno u upotrebi.

Bez Agave u frizu ne mogu i najcesce stavim zlicicu u posni i to mi bude kao zamjena za slatkise
ako zelis pobjediti, ne smijes izgubiti
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Veljaca 2011 at 23:47
  nabavite si steviu za zaslađivanje
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Ožujak 2011 at 11:16
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

 
nabavite si steviu za zaslađivanje


Može preporuka

Koji proizvođac, gdje ima za kupiti? Puno sam citala o steviji ali mi nije jasno kak se to dozira , a nisam ju baš vidjela po policama supermarketa, pretpostavljam da ima za kupit u nekom shopu tipa bio&bio i sl?
Hvala



Act the way you'd like to be and soon you'll be the way you act
Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Ožujak 2011 at 11:36

Originally posted by Kate Kate wrote:

Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

 
nabavite si steviu za zaslađivanje


Može preporuka

Koji proizvođac, gdje ima za kupiti? Puno sam citala o steviji ali mi nije jasno kak se to dozira , a nisam ju baš vidjela po policama supermarketa, pretpostavljam da ima za kupit u nekom shopu tipa bio&bio i sl?
Hvala



 steviu imas u ljekarnama.. imas u prahu, kapsulicama i tekuci..kako se dozira? hm.. kazu da je dosta slatka a moram priznat da je i podosta skupa.

za ono sto ja koristim agavu je zanemarivo da bi investirala u steviu koja je precjenjena.

inace.. stevia je uvedena u RH kao potrebna suplementacija svakodnevnoj prehrani, drugacije je zabranjena i zato je nema na policama supermarketa.

ako zelis pobjediti, ne smijes izgubiti
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Ožujak 2011 at 12:30
Originally posted by crna_kej crna_kej wrote:

Originally posted by Kate Kate wrote:

Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

 
nabavite si steviu za zaslađivanje


Može preporuka

Koji proizvođac, gdje ima za kupiti? Puno sam citala o steviji ali mi nije jasno kak se to dozira , a nisam ju baš vidjela po policama supermarketa, pretpostavljam da ima za kupit u nekom shopu tipa bio&bio i sl?
Hvala



 steviu imas u ljekarnama.. imas u prahu, kapsulicama i tekuci..kako se dozira? hm.. kazu da je dosta slatka a moram priznat da je i podosta skupa.

za ono sto ja koristim agavu je zanemarivo da bi investirala u steviu koja je precjenjena.

inace.. stevia je uvedena u RH kao potrebna suplementacija svakodnevnoj prehrani, drugacije je zabranjena i zato je nema na policama supermarketa.


za ljekarnu ne znam. Ajd crna stavi cijene ove stevie iz ljekarne ako znaš

Ja cekam da mi dođe ova koju sam narucio 
Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Ožujak 2011 at 12:41
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

Originally posted by crna_kej crna_kej wrote:

Originally posted by Kate Kate wrote:

Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

 
nabavite si steviu za zaslađivanje


Može preporuka

Koji proizvođac, gdje ima za kupiti? Puno sam citala o steviji ali mi nije jasno kak se to dozira , a nisam ju baš vidjela po policama supermarketa, pretpostavljam da ima za kupit u nekom shopu tipa bio&bio i sl?
Hvala



 steviu imas u ljekarnama.. imas u prahu, kapsulicama i tekuci..kako se dozira? hm.. kazu da je dosta slatka a moram priznat da je i podosta skupa.

za ono sto ja koristim agavu je zanemarivo da bi investirala u steviu koja je precjenjena.

inace.. stevia je uvedena u RH kao potrebna suplementacija svakodnevnoj prehrani, drugacije je zabranjena i zato je nema na policama supermarketa.


za ljekarnu ne znam. Ajd crna stavi cijene ove stevie iz ljekarne ako znaš

Ja cekam da mi dođe ova koju sam narucio 
 ako stignem danas pogledat - budem danas

al koliko me sjecanje drzi.. one u kapsulicama i pakirane ko "mali natren" kostaju 95kn. ovakav tekuci koji si ti postao kosta oko 60tak kn..

al uzmite i u obzir da moze bit razlika i do š0 kn u odnosu na gradove u kojima vi zivite..

ako zelis pobjediti, ne smijes izgubiti
Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Ožujak 2011 at 12:43

 steviaš

stevia 2

tko zeli narucit.. naisla i na ova dva linka

za one koji su u Zgb-u .. postoji na Savskoj biljna ljekarna"4 lista" ili tako nekako u kojoj je happy hour od š4-š5h kada je vecina proizvoda š0% jeftinije. vjerojatno imaju i steviu

 

Edited by crna_kej
ako zelis pobjediti, ne smijes izgubiti
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.