New Posts New Posts RSS Feed - trening 6 dana u tjednu
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

trening 6 dana u tjednu

 Post Reply Post Reply
Author
kejlon View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Ožujak 2010
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kejlon Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: trening 6 dana u tjednu
    Posted: 09 Ožujak 2010 at 01:03
  Bok
Malo sam cito po vasem forumu, ali zanima me dali mi može netko konkretnije odgvorit. Idem tri puta tjedno u teretanu, sada planiram krenit vježbat 6 dana u tjednu, e sad citao sam da je mišicu potrebno da se odmori oko 48h, pa me zanima jel bi smio npr, leđa radit tri puta tjedno, znaci npr pon-sri-pet, taman se radi o odmoru od 48 sati, isto vrijedi i za ostale mišice? jel to previše u jednom tjednu i ima li uopce koristi od toga?
unaprijed hvala
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2010 at 08:54

 kejlon, ovisi o tome:

š. koji ti je cilj (mršavljenje, masa, definicija, snaga, kondicija nešto trece.. :)
2. sa ciljem je vezan i program treninga - ako je u pitanju neka varijanta kružnog treninga tim rasporedom po danima ceš tako i odradit sve mišicne skupine po redu, a ako je u pitanju split trening, s obzirom da tu odvajaš mišicne skupine po danima, to nece ni bit moguce...

Dakle, koji je cilj i po kojem si programu do sad radio? I što biš radio preostala 3 dana?

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
kejlon View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Ožujak 2010
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kejlon Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2010 at 19:05
  dosad sam radio ovako:
  pon: prsa triceps
  sri: leđa biceps ramena
  pet: prsa triceps

 pa onda iduci tjedan :
 pon: leđa biceps ramena
 sri: prsa triceps
 pet:leđa biceps ramena

A noge sam radio kod kuce subotom, cucnjeve, podizanje na prste i malo trcanja, ali noge su mi iovako malo prejake za ostatak tijela tako da sam njih malo manje forsiro.

Inace cilj mi je malo mase nabacit, pa se možda malo i cini nelogicnim ipak 6 puta tjednom trening jel?

Znaci s obzirom da želim masu jel bi bilo previše onda više od jednog puta tjedno radit npr. leđa i prsa?

I kako ti se uopce cini ovaj trening kojim sam dosad radio?
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2010 at 19:10

 nije dobro sta si do sad radija zato sta sta ce ti triceps 2 puta tjedno prsa aj jos i mogu,onda ledja biceps ramena za to sve dobro odradit jedno 2h treninga negine,a onda kvaliteta treninga i nije nesto jer ako dobro odradis ledja neces imat previse snage za ostalo a kamoli jos biceps i ramena.

masu se nabija hranon a ne suludin treninzima koji ce te toliko iscrpit da ces nakon par tjedana pocet dizat manje tezine nego do sad

Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2010 at 19:22

Originally posted by kejlon kejlon wrote:

  dosad sam radio ovako:
  pon: prsa triceps
  sri: leđa biceps ramena
  pet: prsa triceps

 pa onda iduci tjedan :
 pon: leđa biceps ramena
 sri: prsa triceps
 pet:leđa biceps ramena

A noge sam radio kod kuce subotom, cucnjeve, podizanje na prste i malo trcanja, ali noge su mi iovako malo prejake za ostatak tijela tako da sam njih malo manje forsiro.

Inace cilj mi je malo mase nabacit, pa se možda malo i cini nelogicnim ipak 6 puta tjednom trening jel?

Znaci s obzirom da želim masu jel bi bilo previše onda više od jednog puta tjedno radit npr. leđa i prsa?

I kako ti se uopce cini ovaj trening kojim sam dosad radio?
 

Ovaj trening je los.. pa kako nisi pohvatao neke osnove, da se misicna skupina ili odradi jedan dan (split) ili radis full body pa je odradjujes 3 x tjedno, ali po treningu samo jednu vjezbu za tu misicnu skupinu..

Dobro ti zmaj govori.. masa se nabija povecanim unosom kalorija, znaci suficitom..

I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2010 at 23:13

Originally posted by kejlon kejlon wrote:

 
A noge sam radio kod kuce subotom, cucnjeve, podizanje na prste i malo trcanja, ali noge su mi iovako malo prejake za ostatak tijela tako da sam njih malo manje forsiro.
 

Od nogometa ili su prirodno jake ko i svima koji ih ne rade?

Nema tebi nikakve mase i napretka ak ne pocneš pošteno radit donji dio tijela...

Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2010 at 23:51
 usput meni isto govore da su mi noge prejake pa ih sad radin i 2 puta tjedno, ali nisu nego bit cu kulturan straznjica haha, neke su me zene cak pitale jesan li silikone stavlja, i nemogu rec da mi je krivo sta pitaju
Back to Top
cooperw View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Srpanj 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 209
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote cooperw Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Ožujak 2010 at 17:18
Ovako nešto je i mene zanimalo (ako se smijem nadovezat)...

Inace idem u teretanu 3 puta tjedno i radim full body... cini mi se ok, osim što mi nekad rutina vec ide na živce, al nemam problema s tim...

Jel to uopce dobro ili? I za koju vrstu cilja odgovora (definicija, snaga, kondicija?) Ili bi bilo bolje dijelit mišicne skupine?
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Ožujak 2010 at 17:52
 Full body nije rutinski trening vec se radi samo povremeno, pogotovo ako si naturalac. Pretežito se radi pred kraj defke zbog iznimne kcal potrošnje
Back to Top
pantich View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pantich Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Travanj 2010 at 13:29
Originally posted by kejlon kejlon wrote:

 
BokMalo sam cito po vasem forumu, ali zanima me dali mi može netko konkretnije odgvorit. Idem tri puta tjedno u teretanu, sada planiram krenit vježbat 6 dana u tjednu, e sad citao sam da je mišicu potrebno da se odmori oko 48h, pa me zanima jel bi smio npr, leđa radit tri puta tjedno, znaci npr pon-sri-pet, taman se radi o odmoru od 48 sati, isto vrijedi i za ostale mišice? jel to previše u jednom tjednu i ima li uopce koristi od toga? unaprijed hvala


Ne valja ti ovaj sistem. A i mislim da ti nema potrebe za suludim vježbanjem, tako se niti definira tijelo niti nabija masa. 3x tjedno ti je dosta, obrati samo pažnju na kvalitetu prehrane.
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Travanj 2010 at 19:30

 @pantich

   tema je samo mjesec dana stara ....

Rijeąeno na PM.
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Travanj 2010 at 23:12
 i njegov odgovor je besmislen al eto.zasto je 3 puta dovoljno po meni je 3 puta malo a 4 dovoljno. sad o tome mozemo raspravljat ko zna koliko
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Travanj 2010 at 23:28
Originally posted by zmaj zmaj wrote:

 i njegov odgovor je besmislen al eto.zasto je 3 puta dovoljno po meni je 3 puta malo a 4 dovoljno. sad o tome mozemo raspravljat ko zna koliko


Po meni je za pravi trening snage dovoljno 3 x tjedno... sve ostalo je previse, ne stigne se misic dovoljno odmorit.. u to ne ubrajam ostale treninga tipa trcanja, bicikle i to.. sam trening snage s utezima 3 x tjedno dovoljno..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.