New Posts New Posts RSS Feed - D: Tjelesna građa, masnoca i težina
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D: Tjelesna građa, masnoca i težina

 Post Reply Post Reply
Author
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: D: Tjelesna građa, masnoca i težina
    Posted: 17 Veljaca 2010 at 16:59
Evo novog clanka koji govori o građi, težini i udio masnog tkiva u tijelu.. na komentiranje..

Procitajte clanak: Objašnjavamo tjelesnu građu, masnocu i težinu

Saznajte zašto tjelesna težina i masnoca nisu uvijek pokazatelji zdravlja. Postoje mnoge metode procjenjivanja masne i nemasne mase - procitajte u clanku što najcešce korištene metode ukljucuju..



Nakon što ste procitali clanak, slobodno ga komentirajte ovdje.
Ako imate kakvih ideja oko tematika za nove clanke, svakako ih napišite.
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Veljaca 2010 at 21:02
Originally posted by Zoki Zoki wrote:

Ako imate kakvih ideja oko tematika za nove clanke, svakako ih napišite.


Zoki, da prijedloge za clanke pišemo pod PRIJEDLOZI I KRITIKE?



Inace, ovaj clanak konkretno, ali i drugi slicnog sadržaja su i više nego korisni.

Zadnje vrijeme stvarno na portalu ima jako kvalitetnih clanaka koji su malo jace "zagrebali" po podrucju zdravlja i fit stanja organizma i to je jako pohvalno.


Dobro je objasniti neke procese u tijelu.
Dobro je i bolje upoznati ljudsko tijelo kao poseban mehanizam sa vlastitim zakonitostima.



Edited by Kate
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Veljaca 2010 at 11:49
Vidim da si vec kreirala novu temu vezano za prijedloge tematika - to je ok.
Slobodno svi tamo izrazite svoje ideje i želje vezano za tematike koje bi voljeli da obradimo.

I naravno.. slobodno komentirajte clanak koji je ovdje predstavljen..
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Veljaca 2010 at 12:05
Originally posted by Zoki Zoki wrote:

Vidim da si vec kreirala novu temu vezano za prijedloge tematika - to je ok.Slobodno svi tamo izrazite svoje ideje i želje vezano za tematike koje bi voljeli da obradimo.I naravno.. slobodno komentirajte clanak koji je ovdje predstavljen..



Jesam, thanks

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Veljaca 2010 at 13:06

 Super, jako koristan clanak za one koji se drže vage kao pijan plota

Ja sam recimo živi primjer kako zaluđenost kazaljkom na vagi može prilicno narušiti taj odnos mišicnog i masnog tkiva u korist, naravno masnog tkiva. Jedete premalo, vježbate previše (uglavnom kilometarske dionice) i istina, kazaljke se srozavaju sve više ali isto tako i vaši mišici. Na kraju ste oduševljeni brojkama, a pogled u ogledalo vam govori drukcije....kratko receno - postanete visibaba

Dvije osobe od npr. 60 kg i š,70 mogu izgledati totalno drukcije bez obzira na isti broj kila. Jedna ce biti zategnuta i cvrsta, dok ce druga biti samo naizgled mršava ( pogotovo u odjeci), ali sa puno više masnog tkiva....cim vam netko da 5-š0 kg više nego što ustvari imate, razmislite dobro o vašem omjeru :)

 Tako da....treba pripaziti na to - omjer mišicnog i masnog tkiva uvijek treba ici ispred šturih kazaljki na vagi... (naravno kod puno kg viška, poželjno je prvo kazaljke svesti na razuman broj, tu je vaga itekako dobrodošla )

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
ena:))) View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 13 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 1382
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ena:))) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2010 at 10:41
 ja uopce ne znam sta bi s tom prokletom vagom... zaobilazim je jer uvijek pokazuje istu kilazu a ja se uglavnom ne vidim u toj kilazi.. sto je naravski zivi dokaz da omjer masti i misica naizgled vara...
Back to Top
cooperw View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Srpanj 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 209
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote cooperw Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Veljaca 2010 at 14:58
Ja svojima neprestano pokušavam objasnit da ne gledaju samo na vagu jer im to ne govori cijelu pricu, al nema nikakvog efekta - i dalje slušam neprestano "ajme dobila sam kilu-dvije, sad sam debela" a na njoj niceg.
Back to Top
Lega View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2006
Location: Philippines
Status: Offline
Points: 1903
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Veljaca 2010 at 16:20
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Dvije osobe od npr. 70 kg i š,80 mogu izgledati totalno drukcije bez obzira na isti broj kila. Jedna ce biti zategnuta i cvrsta, dok ce druga biti samo naizgled mršava ( pogotovo u odjeci), ali sa puno više masnog tkiva....cim vam netko da 5-š0 kg više nego što ustvari imate, razmislite dobro o vašem omjeru :)



evo me, evo me!

Back to Top
Freakusha View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 24 Studeni 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 192
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Freakusha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Travanj 2010 at 15:53
Odlican clanak, odgovorio mi je na par pitanja koja su mi se motala po glavi . Ja još uvijek vjerujem da je genetika "kriva" za sve i da ne možemo protiv nje.

Istina, postotak masti se definitivno može smanjiti, ali ljudi su razliciti - tako da sa istom kilažom i visinom ne izgledaju isto... Makar, mjerenje kilaže sam odavno ostavila, jer mi ne daje nikakav pogled na stvari kakve jesu. Usmjerila sam se na mjerenje metrom i spravom za mjerenje masnoca, BMI-a i potrebnih kalorija...

Back to Top
Ingrid-poledance View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Ožujak 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 84
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ingrid-poledance Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Travanj 2010 at 16:15
ja nemam vagu :)
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Travanj 2010 at 18:03
 meni je ogledalo bitno. ugl prsa i trbuh jos nisan zadovoljan tu stekan malo
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.