New Posts New Posts RSS Feed - NORDIC WALKING(nordijsko hodanje)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

NORDIC WALKING(nordijsko hodanje)

 Post Reply Post Reply
Author
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: NORDIC WALKING(nordijsko hodanje)
    Posted: 16 Veljaca 2007 at 01:02
NORDIC WAKLING ILI  nordijsko hodanje je sport koji je postao jako popularan zadnjih godina,koriste se stapovi kao u onom nordijskom trcanju..Poenta svega je da se obicno hodanje pretvara u jako efektivan trening za citavo tijelo a aktivnost se odvija u prirodi..idealan trening za osobe sa prekomjernom kilazom,upotreba stapova ukljucuje i rad gornjeg dijela tijela a dosta utice na rasterecivanje napetosti u vratnim i ramenim misicima,povecava frekvenciju srca izmedju 5 i š7 otkucaja,kod normalnog hodanje je frekvencija srca negdje oko š30 otkucaja u minuti.koristenjem tih stapova povecava se potrosnja kalorija š5 %..potrosnja kalorija kod nordic walkinga je 400 po satu dok kod normalnog hodanja je negdje oko 280..duzina treninga je minimalno 30 minuta do 2 sata...moze se trenirati na svakoj podlozi....dobar sport za osobe koje pripadaju birokratskom aparatu...
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Veljaca 2007 at 11:46
zanimljivo, hvala na informaciji 
Back to Top
just_a_girl View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 235
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote just_a_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Veljaca 2007 at 01:24
 nisam josh chula za to.. znam samo ono brzo hodanje (bez nekih shtapova) (kak mi to smjeshno izgleda kad vidim na tv-u) da, interesantno zvuchi.. eh shta josh ne che bit izmisljeno.. kul..
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Ožujak 2007 at 00:00
Da li postoji tko na forumu tko to trenira? (iako cisto sumnjam)

Pa da nas malo bolje upozna s tim
Back to Top
krijesnica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Rujan 2007
Status: Offline
Points: 19
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote krijesnica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Listopad 2007 at 09:25
 Austrijanci su ludi za tim, mislim uglavnom stariji ljudi. To ti je ako jako volis setnje. Sacekaj do penzije, onda ce ti bit super
Life is like a box of chocolate. U never know what U R gonna get.
Back to Top
fit_girl View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2007
Status: Offline
Points: 19
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fit_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Listopad 2007 at 19:56
Svakako.Kod nas na Sveucilistu u Puli pod opcijom izborne nastave,mozes izabrati taj predmet.Very fun.....I jos dobijes 2 ECTS-a.Sjajno,zar ne:............... 
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Sijecanj 2008 at 17:00
 Moja frendica ide na tecaj nordijskog hodanja u Zg...kaze da je zanimljivo... raspitati cu se o tome pa javim
Back to Top
mediterraneo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Prosinac 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 18
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mediterraneo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Studeni 2009 at 13:00
 U proljece sam se poceo rekreativno baviti nordijskim hodanjem u jednom malom dalmatinskom Gradu.cudni pogledi su bili upereni u mene od domicilnog stanovništva.Neki su se raspitivali i o mojim zdrastvenim tegobama
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.