New Posts New Posts RSS Feed - salo
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

salo

 Post Reply Post Reply Page  <1 345
Author
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Travanj 2007 at 12:07

to bi trebalo da radi legitimirani fizioterapeut  sa licencom -procjenivac zdravstvenog profila-...............sigurno imas to u svakoj bolnici,,,,nazalost neznam kako to ide u hrvatskoj, mozda bi o tome testu (koji nebi trebao biti skup),gdje se radi, nesto vise mogao reci mr fitness....jako dobra stvar......

 

Edited by emilio
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Travanj 2007 at 14:49
Ja imam u teretani fizioterapeuta koji ti moze napravit taj pregled, mislim da kosta 50 kn ili tako nesto 
Back to Top
petra View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Prosinac 2006
Status: Offline
Points: 118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote petra Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Travanj 2007 at 22:39

 Ma da? A gdje? Ti si iz Rijeke? Meni treba netko u Zgu :)

 

Back to Top
fitnessHr View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 238
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fitnessHr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Travanj 2007 at 22:48
 Pregled mozes obaviti u bolnici na Salati i Sv. Duhu i privatnim ordinacijama koje se bave fizikalnom terapijom
Back to Top
Medomedo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2008
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Medomedo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Srpanj 2008 at 23:24
Originally posted by emilio emilio wrote:

Definitivno za tebe je trcanje,,..................sto se tice  formule taj broj otkucaj ili puls je u zavisnosti sa godinama,  znaci 220-23(naprimjer 23 godine) =š97,znaci 70-80%,,,,,,uzmimo naprimjer 70%,,,,,,,70%  multipliciras sa š97 i dobices vrijednost sa kojom bi trebala sprovoditi trening za sagorijevanje masnoce, sto bi u tvom slucaju ako si stara 23 godine bilo š37,9 udaraca u minutu,nebi se moralo striktno drzati te linije jer je dozvoljena neznatna +-tolerancija..............Znaci duzi trening ,preko dvadeset minuta ,tad se otprilike ukljucuje takozvani mehanizam za sagorijevanje masti,ja kardio trening radim u danima kad nevjezbam

       

 

Vidim da se kuzis, pa da pitam... Ja kad izracunam na moje 33 godine zonu za topljenje sala (a ima ga brate, bolje da ne pricam), onda mi ispada tu negdi oko š3š. Danas radim svoj standardni crobni, sat i po brzog hodanja. I prosjecni mi puls bude š45. A to sam usporavala, i mogla sam i intenzivnije raditi (komotno mogu na š50 drzat puls i to duze vrijeme). Na treadmillu sam pa variram brzinu i uspon. E sad ja ne znam. Ak krenem s laganim trcanje, pa nema sanse da ostanem u toj fat burning zoni od š3š. A onda se bojim da mi to silno vrijeme koje hodam (a mozda skoro i lagano trcim, cim se psihicki za to pripremim) ne prode bez veze, ako nisam u zoni. I kaj sada napraviti? Imam pulsmetar. Pristupila sam skidanju kila kao projektu, dakle prehrana je ok, sve prema pravilima. Kaj da radim s tim crobnim svojim treningom? U kojoj zoni i koje vjezbe. Istina, nisam tip bas za trcanje, pa mi je brzo hodanje neko prihvatljivo srednje rjesenje. Al primarno je skidanje tog sala, pa koliko god trajalo dugo - ja sam spremna. Ajd neko neki savjet...

       

Edited by Medomedo
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Srpanj 2008 at 01:16
@medomedo
Nikakve zone, formule, pulsmetri i ostala svemirska pomagala. Sve dok se ne znojiš znacajno, trošiš masti - najbolje ujutro odradit (ili iza ancrobnog iako mi je i to sumnjivo); dok u suprotnom (visok intenzitet) izgara glikogen-> zbog cega dolazi do znojenja, odnosno mehanizam regulacije tjelesne topline...

Sat i pol crobnog - cak i za profi uvjete, previše. Ili smanji na 45-60min intenzivnijeg hodanja od dosadašnjeg ili odradi crobni 2x dnevno.

Za skidanje kg:
-korigirana prehrana
-više aktivnosti - cak ni ne moraš odraditi crobni ako ti npr. trening s utezima "pojede" vecinu dnevnih kalorija, vrijedi i obrnuto.
-možeš probati HIIT (search google)
-pravilno isplaniran rad s utezima - nece samo crobni pomoci izgaranje masnoca

Poanta - umjereno sa stresom bilo koje vrste (tako i sa bilo kojim oblikom treninga) jer kortizol uvijek vreba u takvim situacijama
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 345
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.