New Posts New Posts RSS Feed - dodaci prehrani i zhene
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

dodaci prehrani i zhene

 Post Reply Post Reply
Author
just_a_girl View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 235
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote just_a_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: dodaci prehrani i zhene
    Posted: 15 Veljaca 2007 at 01:30
 trebaju li zhenske osobe uzimati kakve dodatke prehrani, i ako da-koje sve? (ne mislim na bodybilderice i na dodatke koji pomazhu velikom povechanju mase tj. one kojekakve za mushkarce =)
Back to Top
themaja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote themaja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2007 at 08:39

 pa buduci da su vitamini i minerali isto tako dodaci, pa naravno!

ako se full intenzivno bavis necime, nazalost prije ili kasnije ce ti zatrebati nesto...

Back to Top
caba View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Studeni 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 299
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote caba Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2007 at 14:42
 Pa nema tu bas neke velike razlike izmadu onoga sto uzimaju muskarci i zene. Npr. svi nasi misici su izgradeni od proteina pa iste moramo konzumirati da bi rasli i imali lijepo tijelo. Ali nemoj se bojati da ces se prebildati i postati velika zilava bodybuilderica.... jer to ide veoma sporo kod zena
Mozda ti jesi jaci ali ja sam ludji
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2007 at 17:13
Ej , fora ti je nacin pisanja ,hehe
Pa cuj dodaci prehrani i jesu samo dodaci prehrani bez kvalitetne prehrane nista od njih! Mislim da to nema veze dali si musko ili zensko u onom smislu muski to trebaju uzimat a cure ne, to su ciste bedastoce!

Npr. whey proteine mogu uzimat slobodno i cure kao sto je to i deckima preporucljivo, uostalom misici nam imaju slicnu gradju samo sto muskarci imaju vise hormona za rast pa im misici brze rastu!

šta se tice prebildavanja to ti je cista glupost, svatko tko vjezba barem mjesec-dva zna da "nabildati" se (glup izraz!!) nije uopce lako i da hoces vjerojatno to ne bi mogla napraviti, tako da samo ti vjezbaj i slobodno mozes pit dodatke poput whey-a i neznam sad dosta cura uzima l-carnitin za sagorijevanje masti al mislim da ti to ne treba tako da whey je sasvim ok poslije treninga, ali uzimanje dodataka prehrani takodjer ovisi o ciljevima koje zelis postic , zavisi dali zelis samo smrsavit ili opcenito malo izgradit svoje tijelo
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2007 at 19:28
Evo malo sam proucavao u vezi l-carnitina i otkrio pozitivne stvari o njemu


  L-carnitin niposto nije stetan. To je prirodna tvar - aminokiselina (slicna vitaminu, pa je negdje zovu i Bt-vitamin), koju sadrze namirnice animalnog porijekla (carne = meso).
Bez L-carnitina nije moguce koristenje masti kao energetske rezerve i zato ga treba osigurati dovoljno, pogotovo ako su treninzi intenzivni, oblikovani za povecanje misicne mase i/ili znacajniju potrosnju energije iz masnog tokova u cilju mrsavljenja. L-carnitin stiti misicne stanice od akumuliranja toksicnih tvari i poboljsava mehanicko funkcioniranje srca (srcani misic prvenstveno se hrani masnim kiselinama koje ulaze u razmjenu tvari zahvaljujuci L-carnitinu). Vegetarijancima se svakako preporucuje dodatni unos u kapsulama 2 x 500 mg dnevno, ukljucujuci i sportase zbog povecanih napora. Obzirom na raspored i intenzitet treninga, treba slijediti upute o upotrebi na deklaraciji proizvoda.
Back to Top
David View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 131
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote David Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Veljaca 2007 at 20:28
Originally posted by just_a_girl just_a_girl wrote:

 trebaju li zhenske osobe uzimati kakve dodatke prehrani, i ako da-koje sve? (ne mislim na bodybilderice i na dodatke koji pomazhu velikom povechanju mase tj. one kojekakve za mushkarce =)


Ovisi sto ti j ecilj.

Dakle, ono esencijalno je uzeti vitamine i minerale, ako zelis mozes i whey, te laneno ulje.
Ne treba ti puno toga, i kao sto rekoh, ovisi i koji ti je cilj.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.