New Posts New Posts RSS Feed - Pozdrav od Megy
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pozdrav od Megy

 Post Reply Post Reply
Author
megy View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Studeni 2009
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote megy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pozdrav od Megy
    Posted: 14 Studeni 2009 at 19:23
Pozdrav,
treba mi pomoc. Vec drugu godinu rekreativno igram squash i to jednom tjedno po cca 45min. Imam 37 godina, sjedim na poslu za kompjuterom 8h, u zadnjih par godina dobila sam š5 kg na normalnu težinu . Oduvijek se rekreativno bavim sportom (najcešce crobic, 2xtjedno), a zadnju godinu imam malo slobodnog vremena (u kojem šetam psa) pa sam završila samo na tih 45min tjedno što osjecam da mi nije dovoljno.
U zadnjih godinu dana imam problema sa tlakom koje rješavam Atenololom.
Obzirom da sam svjesna da squash nije baš jednostavan sport (makar ja sa svom svojom težinom letim po terenu kao
luda ), a i radi smanjene fizicke aktivnosti brine me mogucnost ozljede ili eventualnih problema po zadravlje.
Kako bi smanjila mogucnost određenih komplikacija vec neko vrijeme tražim po forumu koje bi vježbe zagrijavanja bile dobre za ovaj sport (uzimajuci u obzir nedostatak prostora, mogucnost zagrijavanja kod kuce na Orbitrecku ...)tj. da li je ovaj sport uopce primjeren za mene. Moja doktorica mi kaže što se tice tlaka da mogu igrati ali ja baš i nemam mjere (citaj ubijam se od igre i pritom uživam).
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Studeni 2009 at 23:59
Hej megy, dobrodošla nam! 
Vidim da igraš squash, bitno je da li se ti dobro osjecaš dok igraš i nakon igre... ?
Squash je odlicna igra gdje se troši puno kalorija i ekipa zna ispucat sve nerve / negativnu energiju kroz taj sport.
Jedina mana mu je što ga ekipa zaigra za vikend i to po 45min.
Tako je i kod tebe koliko vidim.

Preporuka je da se 2-3 puta tjedno baviš nekakvom rekreacijom. Možeš uz squash, ubaciti plivanje, crobic, pilates ili nešto drugo što ti odgovara.

što se tice kilaže, ocito si pocela unositi više hrane i manje se kreceš / ne trošiš te kalorije i onda dolaze kile. To je sasvim normalno.

Moja preporuka: Povecaj aktivnost i reguliraj prehranu ako je nisi do sada!
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Gogo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Listopad 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 321
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gogo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Studeni 2009 at 18:11
  dobro dosla...
uporan sam ,uporan :-)))
Back to Top
megy View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Studeni 2009
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote megy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Sijecanj 2010 at 11:36
obzirom da me zadesila gripuša vec drugi mjesec ne igram squash, još ova blagdanska prežderavanja, ma katastrofa ...
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.